هرروز 25 گرم فیبر بخورید

میوه های فیبر دار,میوه های دارای فیبر,فیبر در چه غذاهایی وجود دارد,غذاهای فیبردار برای صبحانه,غذاهای فیبردار برای لاغری,غذاهای فیبردار برای یبوست
کم‌کار شدن روده‌ها و یبوست شدید، گرسنگی مداوم و احساس اشتهای کاذب و دچار شدن به مشکلاتی مثل بالا رفتن سطح کلسترول خون، همه می‌تواند حاصل پایین بودن ذخیره فیبر در بدنتان باشد.

چرا باید فیبر بخورید؟
از نظر محققان، کسانی که به اندازه کافی فیبر مصرف نمی‌کنند، نه‌تنها به چاقی موضعی دچار می‌شوند، بلکه صاحب روده‌های تنبل و بیمار هم می‌شوند. از نظر محققان در یک رژیم غذایی سالم مقدار قابل‌توجهی فیبر و سبزیجات فیبردار جا دارد و اگر میزان فیبر غذاهایتان کافی باشد، نه آلزایمر سراغتان می‌آید و نه چاقی و یبوست.

چقدرش کافی است؟
درست است که به گفته محققان کسانی که به اندازه کافی فیبر مصرف می‌کنند، اندامی متناسب دارند و بیماری‌های قلبی هم سراغشان نمی‌رود، اما همین محققان می‌گویند میل شما به سالم ماندن، نباید به مصرف بیش‌ازاندازه خوراکی‌های فیبردار ختم شود.
اگر شما زن هستید، باید هرروز ۲۵ گرم فیبر مصرف کنید و اگر مرد هستید هم بدنتان روزانه به ۳۸ گرم فیبر نیازمند است.

در رژیمتان چه تغییراتی باید بدهید؟
فراموش نکنید که مصرف بیش‌ازاندازه فیبر، شکمی ورم‌کرده و نفاخ را برایتان به همراه می‌آورد. برای اینکه به جای حفظ سلامتتان با مصرف بیش‌ازاندازه فیبر به خود آسیب نزنید، باید تغییرات ساده‌ای در برنامه غذایی خود دهید مثل جایگزین کردن نان سبوس‌دار با نان سفید.
گذشته از این، با اضافه کردن زیتون سیاه به سالادتان و مصرف خرما و گردو در وعده صبحانه هم می‌توانید فیبر بیشتری به بدنتان برسانید. پسته، انجیر خشک، نارگیل و لوبیا سفید هم میزان زیادی از این ماده را در خود دارند.
در هر حال، آنچه مهم است، این است که مصرف فیبر به یکی از عادات هرروزه شما تبدیل شود، نه اینکه یک روز معده‌تان را از حجم زیاد و آسیب‌زننده فیبر پر کنید و روز بعد سراغی از این خوراکی‌ها نگیرید.

نظرات بسته شده است.