مرغ سبز چیست؟

قیمت مرغ سبز,مراکز فروش مرغ سبز در تهران,نمایندگی مرغ سبز,قیمت مرغ سبز در تهران,مرغ سبز از کجا بخریم,مرغ ارگانیک در تهران,خرید مرغ سبز,روش پرورش مرغ سبز

مرغ سبز، مرغی است که در طول دوره رشدش آنتی‌بیوتیک دریافت نکرده است. بعضی از مزارع پرورش مرغ یا مرغداری‌هایی که شرایط بهداشتی بسیار خوبی دارند، می‌توانند مرغ‌هایی پرورش بدهند که در طول دوره رشدشان بیمار نشده‌اند و از آنتی‌بیوتیک استفاده نمی‌کنند.

در واقع، هم محل پرورش مرغ‌ها سالم و بهداشتی است، هم مرغ‌ها به موقع در برابر بیماری‌ها واکسینه می‌شوند و هم غذای سالم و خوبی دریافت می‌کنند. همه این عوامل باعث می‌شود مرغ‌ها به بیماری‌های عفونی مبتلا نشوند، اما در مرغداری‌های معمولی بسیاری از مرغ‌ها ممکن است به بیماری عفونی مبتلا شوند و به‌اجبار آنتی‌بیوتیک دریافت کنند. هر آنتی‌بیوتیکی یک دوره پرهیز از مصرف دارد بنابراین تا زمانی که این دوره سپری نشده، مرغ نباید وارد بازار عرضه شود زیرا آنتی‌بیوتیک‌ها در بدن مرغ یا سایر دام‌ها باقیمانده‌ای دارند.

با توجه به اینکه این باقیمانده یک ترکیب شیمیایی است، مصرف مرغ یا دامی که دوره بعد از مصرف آنتی‌بیوتیک را طی نکرده ولی وارد بازار عرضه می‌شود، می‌تواند در انسان عوارضی ایجاد کند.

۱.آیا مرغ سبز همان مرغ ارگانیک است؟
نه، ما در ایران مرغی به نام «مرغ ارگانیک» نداریم. مرغ ارگانیک به مرغی گفته می شود که دانه و آبی که می خورد، ارگانیک باشد؛ یعنی از هیچ نوع ماده غیرطبیعی، شیمیایی و افزودنی های مختلف برای تغذیه و پرورش آن استفاده نشود. چنین مرغی نباید هیچ گونه دارویی از جمله انواع آنتی بیوتیک ها را در طول دوران رشدش دریافت کرده باشد ولی در حال حاضر مرغداری های ایران به توانایی تولید مرغ های ارگانیک نرسیده اند. «مرغ سبز» هم همان مرغ بدون آنتی بیوتیک است یعنی به آن انواع داروهای آنتی بیوتیک داده نشده است.

۲. تفاوت مرغ سبز با مرغ معمولی چیست؟ مرغ های سبز، هیچ نوع آنتی بیوتیکی دریافت نمی کنند. این مرغ ها در طول دوره پرورش، ۳ بار به وسیله سازمان دامپزشکی کشور آزمایش می شوند و اگر نتایج آزمایش ها نشان دهد در هر ۳ نوبت بدنشان فاقد داروهای ن