ترشی چغندر برای فشار خون

فشارخون باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته و بیماری کلیه می شود. پیروی از یک رژیم غذایی با میزان فراوانی از سبزیجات در حفظ فشارخون سالم یا کاهش فشارخون موثر است. همچنین استفاده از ترشی چغندر نیز می تواند به عنوان جزئی از یک رژیم غذایی سالم باشد. ترشی چغندر را نمی توان به اندازه ی سبزیجات ساده مفید دانست اما مصرف آن در حد اعتدال لذت بخش است.

مرور اجمالی
شما می توانید ترشی چغندر را به صورت آماده خریداری کنید، همچنین این ترشی با استفاده از چغندر، سرکه، شکر و نمک قابل تهیه در منزل است. بیشتر سبزیجات منابع خوبی از پتاسیم به حساب می آیند، به طوریکه یک فنجان از ترشی چغندر نیز ۳۴۹ میلی گرم پتاسیم دارد. براساس دستورالعمل های رژیمی وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، پتاسیم یک الکترولیت ضروری برای تنظیم فشارخون بوده و بزرگسالان سالم بهتر است حداقل ۴۷۰۰ میلی گرم پتاسیم در روز استفاده کنند. یک فنجان ترشی چغندر همچنین ۵٫۹ گرم فیبر غذایی دارد که براساس انستیتوی لینوس پاولینگ به حفظ فشار خون سالم کمک می کند.

سدیم
ترشی چغندر ممکن است با فشار خون بالا در ارتباط باشد، زیرا این ترشی در هر فنجان حاوی ۵۵۹ میلی گرم سدیم است. سطوح بالای سدیم برای فشار خون مضر می باشد و براساس وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، بزرگسالان سالم نباید بیشتر از ۲۳۰۰ میلی گرم سدیم در روز مصرف کنند. میزان مجاز توصیه شده سدیم برای افراد مبتلا به فشارخون بالا ۱۵۰۰ میلی گرم در روز است. بیشتر سبزیجات به طور طبیعی میزان کمی سدیم دارند و چغندر پخته شده بدون نمک نیز حاوی ۵۲ میلی گرم سدیم در هر فنجان است.

کنترل وزن
ترشی چغندر در هر فنجان حاوی ۱۴۸ کالری بوده که نسبت به بیشتر سبزیجات ساده میزان بالایی است. چاقی باعث افزایش خطر فشار خون بالا می شود، همچنین مصرف کالری اضافی با اضافه وزن همراه خواهد بود. یک فنجان کنسرو چغندر بدون قند افزودنی ۶۹ کالری برای بدن فراهم می کند.

سایر اطلاعات
براساس وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، رویکرد رژیمی برای متوقف کردن فشار خون بالا یا رژیم غذایی دش (DASH)، یک الگوی غذایی است که به کنترل فشارخون کمک می کند. ترشی چغندر می تواند به برآورده کردن میزان توصیه شده ی ۴ تا ۵ وعده سبزیجات مصرفی در طول روز براساس رژیم غذایی دش با ۲۰۰۰ کالری کمک کند. این رژیم غذایی مصرف میزان متنوعی از سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، چربی های سالم، پروتئین های بدون چربی و فرآورده های لبنی کم چرب را برای به دست آوردن طیف وسیعی از موادمغذی برای داشتن فشار خونی سالم پیشنهاد می کند.

منبع:سایت نسخه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.