میوه ها و سبزیجات پتاسیم دار

غذاهای سدیم دار,چه میوه هایی سدیم و پتاسیم دارند,عوارض کمبود پتاسیم,میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا,غذاهای سدیم دار کدامند,قرص پتاسیم,میوه های کم پتاسیم,فواید پتاسیم

میوه ها و سبزیجات پتاسیم دار،غذاهای پتاسیم دار،انواع میوه ها و خوراکی های پتاسیم دار،غذای غنی از پتاسیم.برای اینکه قلبتان بهتر کار کند، بعد از یائسگی دچار سکته مغزی نشوید، فشارخونتان تنظیم شود و دچار گرفتگی‌های دردناک عضلات نشوید، باید بیشتر از قبل مواد غذایی حاوی پتاسیم را مصرف کنید. البته اگر کلیه‌هایتان درست کار نمی‌کنند، نباید بیشتر از میزان مورد نیاز بدنتان سراغ این خوراکی‌ها بروید.

 سبزیجات پتاسیم دار

سیب‌زمینی، اسفناج، کدو و گوجه‌فرنگی سرشار از پتاسیم هستند. اگر سهم این سبزیجات را در رژیم غذایی‌تان بیشتر کنید، نه‌تنها به عوارضی که به خاطر مصرف زیاد گوشت ایجاد می‌شوند دچار نمی‌شوید، بلکه مشکلاتی که در ابتدای مطلب گفتیم هم به سراغتان نمی‌آیند.
 حبوبات و مغزها
دانه سویا، عدس، لوبیا قرمز و نخود ازجمله حبوباتی هستند که میزان زیادی پتاسیم در خود دارند. اگر اهل آجیل خوردن باشید، با مصرف بادام می‌توانید ذخیره پتاسیم بدنتان را بیشتر کنید. مصرف بادام به سلامت استخوان‌ها هم کمک می‌کند، احساس گرسنگی کاذب را از بین می‌برد و جلوی افزایش بی‌رویه وزن را می‌گیرد.

میوه‌های غنی از پتاسیم

حتما پیش از این هم شنیده‌اید که موز ازجمله میوه‌هایی است که پتاسیم زیادی دارد. اما شاید ندانید که زردآلو، پرتقال و طالبی هم میزان زیادی از این ماده را در خود دارند. مصرف این میوه‌ها در دوران بارداری باعث می‌شود خانم‌ها از گرفتگی ناگهانی و دردناک عضلات پا رنج نبرند.

سیب

سیب حاوی ۱۰۷ میلیگرم پتاسیم است که به ما کمک می کند تا به بخشی از ۴۷۰۰ میلی گرم پتاسیم مورد نیاز بدن مان در طول روز دست یابیم.اگرچه پتاسیم، سومین ماده معدنی فراوان بدن است، اما بسیاری از افراد مقدار کافی این ماده را مصرف نمی کنند.

از جمله فواید پتاسیم عبارتند از: کاهش ریسک سکته؛ بهبود سلامت استخوان ها و عملکرد مغز؛ افزایش متابولیسم، و رشد بافت عضلانی. فهرست مواد خوراکی مملو از پتاسیم در ادامه ارائه می شود که با گنجاندن آنها در رژیم غذایی تان، می توانید این ماده معدنی بدن تان را تامین کنید.
موز

یکی از معروف ترین منابع پتاسیم موز است. این میوه حاوی بیش از ۴۰۰ میلی گرم پتاسیم بوده و منبع خوب فیبر، ویتامین های B ۶ و C بشمار می آید.
آووکادو

این میوه حاوی ۹۷۵ میلی گرم پتاسیم بوده و یکی از غنی ترین منابع پتاسیم بشمار می آید.
سیب زمینی

یک سیب زمینی پخته حاوی ۹۴۱ میلی گرم پتاسیم است و در مقایسه با یک سیب زمینی شیرین نیمه پخته با میزان پتاسیم ۵۴۲ میلی گرم، پتاسیم بیشتری دارد.
ماست

زمانیکه ماست از شیر کامل و تصفیه نشده تهیه شود حاوی ۴۲۰ میلیگرم پتاسیم است. ماست کم چرب با میزان ۳۸۰ میلی گرم، میزان پتاسیم نسبتا کمتری دارد و ماست یونانی حاوی ۲۵۰ میلیگرم پتاسیم است.
ماهی سالمون

براساس نوع ماهی، میزان پتاسیم یافت شده در یک ماهی ۸۵ گرمی می تواند از ۲۹۲ تا ۵۳۴ میلی گرم باشد.