تاثیر آلودگی هوا بر وزن نوزاد

بر اساس این مطالعه که در مجله آمریکایی بهداشت و سلامت محیط زیست منتشر شده؛ یافته های محققان نشان داد که وزن نوزادان آن دسته از مادرانی که در تابستان 2008 زایمان کرده بودند بیشتر از وزن نوزادانی بود که قبل یا پس از این تاریخ متولد شدند.

این مطالعه بر روی 83672 نوزادی که بین هفته های 37 تا 42 بارداری از مادرانی ساکن در چهار منطقه مختلف شهر پکن متولد شده بودند صورت گرفت.

محققان وزن نوزاد مادرانی که در طول بازیهای المپیک و پاراالمپیک 2008 پکن در هشتمین ماه بارداری خود به سر می بردند را با وزن نوزاد مادرانی که هشتمین ماه بارداری آنها در تابستان سال 2007 و 2009 و در هنگام بالا بودن شاخص آلودگی هوا در پکن سپری شده بود را در هنگام تولد با هم مقایسه کردند.

نتایج این مقایسه نشان داد وزن نوزادانی که در تابستان 2008 متولد شدند به طور متوسط 23 گرم بیشتر از وزن نوزادانی بود که در تابستان سال های 2007 و 2009 به دنیا آمده بودند.
در طول بازی های المپیک تابستانی 2008 دولت چین به منظور کاهش میزان آلودگی هوا در پکن با محدود کردن عبور و مرور وسایل نقلیه، تعطیلی کارخانه ها و به تعلیق درآوردن پروژه های در حال ساخت دست به اقداماتی بسیار اساسی زد.

 

منبع:مجله نی نی پلاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.