فواید غذایی آجیل در دوران بارداری

خوردن فندق در دوران بارداری,خوردن بادام هندی در بارداری,خوردن گردو در دوران بارداری,خوردن انجیر در بارداری,خوردن بادام در بارداری,میزان مصرف آجیل در بارداری,خوردن پسته در سه ماه اول بارداری,مصرف بادام زمینی در بارداری
فواید غذایی آجیل در دوران بارداری
آجيل حاوي مواد مغذي مهمي است که مصرف اين مواد مغذي بخصوص در دوران بارداري اهميت زيادي دارد. براساس استاندارد “يو اس دي ا” بايد 2260 گرم پروتئين در روز به بدن مادر باردار برسد. در حالي که 450 گرم آجيل حاوي 906 گرم پروتئين است.

چند واقعیت درباره آجیل
1. آجيل منبع غني ويتامين “ب” و “ اي” است.
2. مواد معدني از قبيل فسفر، پتاسيم، زينک، سلنيم و مس به وفور در آجيل يافت مي شود. همچنين مقدار بسيار زيادي مواد مغذي حياتي براي رشد جنين در آجيل وجود دارد.
3. آجيل منبع خوب چربي است.
4. براي اطمينان از فاسد نشدن آجيل هاي پوسته دار، بايد آنها را در فريزر و ظروف در بسته اي که هوا در آنها نفوذ نمي کند، نگه داري کنيد.
5. آجيل برشته در روغن، حاوي کالري اضافي غير ضروري و مقدار زيادي پروتئين است.
6. آجيل برشته خوشمزه تر است ولي مقدار مواد مغذي آن کاهش مي يابد.
7. آجيل هايي مانند بادام زميني، انواع بادام، بادام هندي و گردو حاوي مقدار زيادي چربي و منبع خوبي براي تامين مواد معدني و ويتامين ها هستند.
8. اگر دنبال ميان وعده سالم هستيد آجيل انتخاب خوبي است.
دکتر روچي گوپتا که در دانشکده پزشکي فين برگ در دانشگاه نورس وسترن شيکاگو فعاليت مي کند، معتقد است مادر باردار بايد انواع آجيل ها را در رژيم غذايي خود قرار دهد زيرا آجيل منبع خوبي براي تامين پروتئين و فوليک اسيد است. اين مواد مغذي حياتي و مهم از نقص کانال عصبي جلوگيري مي کنند و در عين حال ممکن است باعث بروز حساسيت در جنين شوند.

 

منبع:نی نی پلاس

نظرات بسته شده است.