گرم کردن شیر مادر (روش صحیح و نگهداری)

دو روش ایمن برای گرم کردن شیر مادر یا شیر مصنوعی وجود دارد که در اینجا به شما معرفی می شود:

یک ظرف را با آب گرم پر کنید. بطری شیر را در آب گرمی که دمای آن کمتر از 15 درجۀ سانتی گراد است قرار دهید چرا که دمای بیشتر از 15 درجه رشد باکتری ها را فعال می کند.
آب موجود در ظرف باید به اندازه ای گرم باشد که شیشۀ بطری را گرم کند ولی در عین حال باید به اندازه ای که بتوانید دستتان را در آب فرو ببرید، خنک باشد. پستانک شیشه شیر را با یک درپوش بپوشانید.

وقتی بطری گرم شد، آن را تکان دهید تا دمای شیر موجود در بطری متعادل شود.
از گرمکن الکتریکی استفاده کنید. گرم کردن شیر با این روش به 4 تا 6 دقیقه زمان نیاز دارد. همچنین می توانید از گرمکن مسافرتی برای مواقعی که خارج از منزل هستید، استفاده کنید.

در صورتی که نوزاد شما از شیر مصنوعی استفاده می کند، بهتر است شیر را قبل از هر بار استفاده آماده کنید و تا آنجا که ممکن است شیر آماده شده را در یخچال نگهداری نکنید؛ زیرا وقتی شیر آماده در یخچال نگهداری می شود، باکتری ها به آرامی در آن شروع به رشد می کنند.

در مواقعی ممکن است نیاز باشد شیر دوشیده شدۀ خود را در یخچال نگهداری کرده و دوباره آن را گرم کنید. مادرانی که فرزند دوقلو دارند، در خارج از منزل کار می کنند و یا کودک خود را به مهد کودک می فرستند، ناگزیر هستند که شیر خود را در یخچال نگهداری کنند.

برای اطمینان از گرم شدن شیر، چند قطره از آن را به قسمت داخلی مچ دست بچکانید؛ چرا که پوست این قسمت از دست نازکتر بوده و نسبت به دما حساس تر است. قطره های شیر باید دست شما را گرم کند و نسوزاند.

هرگز برای گرم کردن شیر از ماکروویو استفاده نکنید؛ چرا که در این صورت شیر دلمه می بندد. همچنین ممکن است گرم شدن شیر پس از خروج از ماکروویو همچنان ادامه داشته باشد. مشاهده شده است که تعداد زیادی از نوزادان پس از نوشیدن شیر گرم شده در ماکروویو دچار سوختگی در ناحیۀ دهان و گلو شده اند. علاوه بر این ماکروویو تعدادی از مواد مغذی موجود در شیر را از بین می برد.

اگر نوزاد شما بطری شیر را تمام نکرده یا تصمیم گرفته‌اید شیر خود را بدوشید، باید آن‌را در یک جای خنک نگه دارید تا وقتی که دوباره از آن استفاده کنید. روش های نگهداری آن بستگی به این دارد که چه زمانی می‌خواهید دوباره آن‌را استفاده کنید.

ظرف های زیادی وجود دارد که مشخصا برای نگهداری شیر مادر ساخته شده‌اند. آن‌ها شامل:

بطری های بدون BPA
بطری های شیشه ای
کیسه های فریزر

همچنین می‌توانید مجموعه کاملی را بخرید که شامل یک کیسه خنک کننده، یک شیردوش و ظرف های نگهداری است. از کیسه های پلاستیکی معمولی اجتناب کنید، چراکه ممکن است در زمان یخ زدن پاره بشوند و پلاستیک وارد شیر مادر شود.

بهترین دما برای نگهداری شیر مادر

مهم است که به منظور جلوگیری از رشد باکتری ها، خصوصا اگر نصف بطری مصرف شده و در معرض آب دهان قرار گرفته است، شیر مادر را در دمای درستی نگهداری کنید.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری این دستورالعمل‌های مفید را برای اطمینان از نگهداری سالم ارائه کرده‌اند:

شیر تازه مادر: شیر تازه‌ دوشیده شده از پستان را می‌توان تا چهار روز در دمای ۴.۵ درجه سانتیگراد یا به مدت شش ماه در دمای منفی ۱۷.۵ درجه نگهداری کرد.

شیر مادر یخ زدایی شده: شیری را که یک بار یخ آن باز شده می‌توان دوباره یک روز در یخچال نگهداری کرد. هرگز نباید آن‌را دوباره منجمد و استفاده کرد.

بطری نیمه مصرف شده: شیر مادر درون بطری در دمای معمول اتاق به مدت دو ساعت قابل استفاده است. می‌توانید شیشه شیر را همان‌جا روی میز نگهش دارید یا در یخچال بگذارید. البته باید پس از ۲ ساعت آن‌را دور بریزید، زیرا بزاق شروع به شکستن آنزیم های شیر می‌کند و شرایط را برای رشد باکتری ها فراهم می کند.

خوب است یک سیستم نگهداری داشته باشید که به شما اجازه بدهد زمانی را که شیر مادر در فریزر یا یخچال نگهداری شده است محاسبه کنید. همچنین می‌توانید آن‌ها را با برچسب، ماژیک‌های گچی یا هرچه برایتان راحت است مشخص کنید.

آیا گرم کردن شیر مادر موجب تغییر در آن می‌شود؟

ممکن است شیر شما بعد از نگهداری و گرم کردن آن متفاوت به‌نظر برسد.
وقتی شیر در یخچال قرار می‌گیرد یا یخ می‌زند، از هم جدا می‌شود. چربی شیر روی مایع می‌ایستد و بقیه آن پایین می‌رود.

تغییر رنگ شیر مادر پس از گرم کردن دوباره آن طبیعی است. ممکن است کمی به سمت آبی، زرد یا حتی قهوه‌ای تغییر رنگ بدهد. این تغییر رنگ به معنی آن نیست که شیر شما مشکلی دارد و خوردن آن هنوز هم برای نوزاد شما مطمئن است.

توصیه بسیار مهم: حتما شیردوش و بطری‌های خود را تمیز نگه دارید. اگر آن‌ها خوب تمیز نشوند و شیر قدیمی در بطری یا شیردوش باقی بماند، می‌توانند شیر تازه را آلوده کنند.

با دنبال کردن این اصول ایمنی، می‌توانید به راحتی شیر خود را گرم کنید و مطمئن باشید که برنامه شیردهی شما مناسب است و کوچولوی‌تان مواد مغذی را به‌خوبی دریافت می‌کند.

با رعایت دستورالعمل‌های نگهداری و برخی ابزارهای خاص مانند خنک کننده و گرم کننده های بطری، می‌توانید شیر مادر را به راحتی نگهداری و دوباره گرم کنید.
منبع:

http://www.babycentre.co.uk/x554978/how-do-i-warm-my-babys-bottle

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.