چه مدت پس از سقط جنین می توان مجددا باردار شد؟ ( بارداری پس از سقط )

بارداری پس از سقط،کی و چطور؟سقط جنین تجربه ای بسیار شخصی است و احساس شما پس از این رویداد کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. ممکن است پس از سقط مشتاق باشید تا سریعاً بطور مجدد باردار شوید تا با احساسات منفی خود مقابله کنید.

یا ممکن است ترجیح دهید چند ماهی صبر کنید تا با احساس فقدان خود کنار بیایید.

چه زمانی می توانم مجدداً باردار شوم؟

در اکثر موارد شما می توانید به سرعت مجدداً باردار شوید. ولی برخی پزشکان توصیه می کنند که تا سیکل قاعدگی بعدی خود صبر کنید، زیرا بدین ترتیب تاریخ گذاری و زمان بارداری شما بهتر مشخص می شود.
برخی پزشکان بر این عقیده اند که برای بارداری دوباره، بهتر است کمی صبر کنید. این مساله به توصیه ی پزشک یا موقعیت خاص شما بر می گردد. همچنین می توانید از پزشک خود در مورد این محدودیت زمانی سوال کنید.
براساس تحقیق منتشر شده در مجله ی پزشکی بریتانیا، بهترین شانس برای بارداری موفق، پس از گذشت شش ماه از سقط جنین است.

این تحقیق نتیجه می گیرد که (در مقایسه با وقفه ای ۶ تا ۱۲ ماهه) بانوانی که طی شش ماه پس از اولین سقط، مجدداً باردار می شوند بهترین نتایج را از باروری مجدد می گیرند و کمترین میزان ریسک در بارداری را خواهند داشت.
این مساله تنها به آمادگی روحی برنمی گردد، بلکه شما کمی زمان نیاز دارید تا از نظر فیزیکی نیز برای بارداری مجدد آماده شوید.

بارداری پس از سقط

اگر بار گذشته از طریق آی وی اف باردار شده بودید و یا سقط زودرس داشته اید، خواهید دید که دو هفته پس از سقط مجدداً تخمک گذاری خواهید کرد.

اگر سقط جنین دیرتر رخ دهد چند ماهی زمان می برد تا هورمون ها و سیکل قاعدگی شما به  حالت طبیعی برگردند.
پزشک شما بهترین کسی است که می تواند مشخص کند بهترین و مطمئن ترین زمان برای بارداری مجدد چه زمانی است.

اگر توصیه ی پزشک این بود که صبر کنید باید همین کار را انجام دهید. اگر توصیه ی پزشک این نبود بنابراین هر زمان که از نظر روحی آماده بودید می توانید مجدداً تلاش کنید.

نظرات بسته شده است.