استفاده از موبر در بارداری

استفاده از پودر موبر در دوران بارداری,اصلاح موهای واژن در بارداری,استفاده از واجبی در دوران بارداری,عوارض استفاده از پودر موبر در دوران بارداری,استفاده از پودر واجبی در بارداری,استفاده از تیزبر در دوران بارداری,رفع موهای زائد ناحیه تناسلی در بارداری,استفاده از تیزبر در بارداری

ممکن است رفع موهای زائد با استفاده از کرم ها، ژل ها، لوسیون ها و ائروسل ها آسان ترین روش به نظر برسد، ولی علم پزشکی هنوز در حال تحقیق درباره بی خطر بودن این روش در دوران بارداری است. این مواد حاوی عناصر مشخصی از قبیل پودر سولفید و کلسیم هستند که روی ساختار پروتئینی مو تاثیر می گذارند و باعث حل شدن ساختار مو به صورت ژله ایی شده  و موهای زائد را از بین می برند.

مواد شیمیایی موجود در این موبرها بوهای متفاوتی دارند، بعضی از موبرها بوی ناخوشایندی دارند و ممکن است باعث بروز واکنش حساسیت شوند. بنابراین در حالی که شواهد کافی برای اثبات بی خطر بودن موبرها برای جنین وجود ندارد، بهتر است از این روش در دوران بارداری استفاده نکنید.

اگر از موبر استفاده می کنید پزشک باید آن را تایید کند و روی قسمتی از پوست خود امتحان کرده و در جایی که تهویه هوای مناسب دارد این کار را انجام دهید.

 

از کرم‌های موبر برای از بین بردن موهای تمام قسمت‌های بدن می‌توان استفاده کرد. برخی افراد درباره استفاده از این کرم‌ها باورهای اشتباه زیادی دارند. مثلا می‌گویند نمی‌توان آنها را در دوران بارداری استفاده کرد یا این کرم‌ها برای خانم‌ها مناسب‌تر است.

در دوران بارداری، چگونه موهای زائد را از بین ببریم؟
از کرم‌های موبر برای از بین بردن موهای تمام قسمت‌های بدن می‌توان استفاده کرد. برخی افراد درباره استفاده از این کرم‌ها باورهای اشتباه زیادی دارند. مثلا می‌گویند نمی‌توان آنها را در دوران بارداری استفاده کرد یا این کرم‌ها برای خانم‌ها مناسب‌تر است.

در دوران بارداری، چگونه موهای زائد را از بین ببریم؟

اما همه می‌توانند از این کرم‌ها استفاده کنند و اگر درست مانند دستور بروشور استفاده شوند، مشکلی برای خانم‌های باردار به وجود نمی‌آورند.
این کرم‌ها فقط قادرند با سوزاندن ساقه مو، آنها را از بین ببرند و اصلا بیشتر از سطح پوست جذب نمی‌شوند که بخواهند به جنین آسیب بزنند!
استفاده از موبر روشی کاملا موقتی برای حذف موهاست و حتی کرم به ریشه مو هم نفوذ نمی‌کند. تنها مشکلی که ممکن است ایجاد شود این است که چون پوست در دوران بارداری بیش از حد حساس شده، به برخی از این کرم‌ها آلرژی نشان دهد پس انجام تست آلرژی ضرورت دارد. علاوه بر این، بهتر است کرم موبری را انتخاب کنید که بوی تندی ندهد.

استفاده از کرم‌های موبر ربطی به جنسیت فرد ندارد و همه موها را در سطحی پایین‌تر از تیغ قطع می‌کند. برخلاف اصلاح با تیغ که باعث می‌شود نوک موها پس از اصلاح تیز ‌شود، پس از زدودن موها با کرم‌ موبر، پوست نرم‌تر خواهد شد و مو تیز درنمی‌آید.

برخی از انواع این کرم‌ها حتی برای از بین بردن موهای زائد صورت خانم‌ها هم مناسب‌تر از تیغ است. در آقایانی که موهای زبر در ناحیه گردن و با اصلاح مشکل دارند نیز کرم‌های موبر جایگزین خوبی هستند.

باور اشتباه دیگر، درباره استفاده از این کرم‌ها در نوجوانان و ایجاد مشکلات عقیمی‌ و… است که کاملا دور از علم و عقل است. استفاده از کرم موبر بلامانع است و بعد از سن بلوغ که موهای زائد در ناحیه زیربغل و ناحیه تناسلی درمی‌آید، در صورت تمایل می‌توان از آن استفاده کرد.

مواد اصلی کرم‌های موبر، سدیم تیوگلیکولات و کلسیم هیدرواکسید (نوعی باز) است که این مواد با کراتین که ماده اصلی تشکیل‌دهنده مو است، واکنش نشان می‌دهند و آن را حل می‌کنند.

به این ترتیب منجر به شکسته شدن و کنده شدن مو می‌شوند و هیچ ربطی به ارگان‌های داخلی بدن و آسیب آنها ندارند. دقت کنید چون لایه سطحی پوست هم کراتین دارد، اگر کرم موبر مدت طولانی روی سطح آن باقی بماند، امکان آسیب و تحریک پوست وجود دارد، بنابراین بهتر است قبل از استفاده، کرم را روی پوست خود تست کنید.

به این ترتیب که مقداری از کرم را داخل بازو بمالید و پس از نیم ساعت آن را بشویید. اگر در محل التهاب، قرمزی و خارش ایجاد نشد یعنی به این کرم موبر آلرژی ندارید.

کرم موبر نباید نزدیک به چشم یا در محل زخم پوستی استفاده شود. ضمنا به ادعای برخی شرکت‌های سازنده مبنی بر وجود افزودنی‌هایی مثل ژل آلوئه‌ورا یا ترکیب‌های نرم‌کننده در کرم، اهمیت ندهید و پول بیشتری نپردازید چون این ادعاها غیرعلمی‌ است. ما هیچ کرم موبری با خاصیت از بین بردن دائمی ‌موها نداریم.

نظرات بسته شده است.