چه زمانی پس از سزارین می توانم ورزش کنم؟

چه زمانی پس از سزارین می توانم ورزش کنم؟
برخی از کارشناسان معتقدند بلافاصله پس از بهبود کلی می توان ورزش را  شروع کرد. با این حال برخی پزشکان معتقدند تا معاینه هفته ۶ پس از سزارین باید صبر کرد. اما اگر زایمان طبیعی و سالمی داشته اید و در دوران بارداری نیز ورزش می کردید، می توانید از چند روز پس از زایمان پیاده روی، حرکات کششی سبک  انجام دهید.
اگر زایمان سزارین انجام داده اید برای شروع یک برنامه ورزشی باید تا بهبودی کامل جراحی و معاینه پزشک صبر کنید. بهبود برش سزارین چندین هفته زمان لازم دارد و پس از آن نیز به تمایل شما به ورزش و وضعیت عمومی شما بستگی دارد. حتی اگر در دوران بارداری نیز بسیار فعال بوده اید، بهتر است پیش از شروع ورزش روزانه با پزشک خود مشورت کنید. توصیه می شود از یک پیاده روی سبک و راحت شروع کنید زیرا از لخته شدن خون در رگ ها و سایر مشکلات پیشگیری می کند و در بهبودی شما نیز موثر است.

همیشه بخاطر داشته باشید که عضلات و مفاصل شما تا ۳ الی ۵ ماه پس از زایمان همچنان سست هستند، بنابراین هنگام ورزش بسیار مراقب باشید تا تعادل خود را از دست ندهید و بروی زمین نیافتید. ورزش منظم برای شما مفید است، با این حال توصیه نمی شود در ماه های ابتدایی پس از زایمان ورزش سنگین انجام دهید. شما به زمان نیاز دارید تا بتوانید به عنوان یک مادر با نقش تازه خود کنار بیایید و بدنتان نیز برای بهبودی به زمان نیاز دارد.

نظرات بسته شده است.