کدام شامپو مانع ریزش مو می‌شود؟

شامپو ضد ریزش مو,بهترین شامپوی گیاهی,بهترین شامپو ضد ریزش مو ایرانی,بهترین شامپو ضد ریزش مو خارجی,شامپو ضد ریزش مو

علل ریزش مو متفاوت است و در افراد با سنین و جنسیت مختلف تفاوت دارد. در درمان ریزش مو باید علت زمینه‌ای را یافت. طیف عوامل موثر در ریزش مو بسیار متنوع و متفاوت است و در اکثر موارد قابل برگشت هستند. متخصص باید علت ریزش مو را مشخص کند. استرس، مصرف داروها، بیماری‌های التهابی، عوامل تغذیه‌ای، هورمونی، کم‌کاری تیرویید و… ابتدا باید کنترل شوند تا ریزش مو قطع شود.

تا زمانی که بیماری اصلی درمان نشود، مصرف داروهای موضعی متفاوت بی‌فایده خواهد بود.
شایع‌ترین علت ریزش مو، هورمونی ژنتیکی است که عامل اصلی آن هورمون‌های مردانه با زمینه ژنتیکی است.
در این نوع از ریزش مو مهم‌ترین قدم در وهله نخست تشخیص زودهنگام و شناسایی اختلال هورمونی زمینه‌ای است که می‌تواند ناشی از کیست تخمدان و… باشد. از آنجا که پشت سر این خانم هم ریزش دارد باید از نظر کم‌کاری تیرویید بررسی شوند.

برای درمان از داروهای هورمونی و محلول‌های رویش مو استفاده می‌شود. البته داروهای قطع ریزش مو قیمت‌های بالایی دارند و مدت زمان درمان با آنها هم طولانی است و گاهی به برخی افراد نمی‌سازد. به همین دلیل بعضی بیماران درمان‌های اساسی را رها می‌کنند و رو به تبلیغات می‌آورند.
شرکت‌های تجاری هم از این تمایل بیماران استفاده می‌کنند و محصولات جانبی که تاثیرات ضعیف در جلوگیری از ریزش دارند اما معمولا بسیار سودآورند را تولید می‌کنند. از نظر متخصصان، این روش‌های جانبی درمان اصلی نیست. این خانم اشاره کرده‌اند که انواع و اقسام شامپو‌ها را استفاده کرده‌اند تا ریزششان قطع شود. برای شستشوی مو باید شوینده‌ای مناسب آن تهیه کنید. اگر موی چربی دارید استفاده از شامپوی نامناسب باعث باقی ماندن چربی روی سر می‌شود که می‌تواند زمینه‌ساز رشد قارچ و ریزش مو باشد.
بیشتر شامپوهایی که در بازار موجود است مثل شامپو پروتئین یا انواع شامپوهای گیاهی ضدریزش اثر اثبات‌شده‌ای در پیشگیری از ریزش مو ندارند. این شامپوها مشکلی ایجاد نمی‌کنند اما متخصصان پوست معمولا استفاده از آنها را چندان توصیه نمی‌کنند. تنها تاثیر تونیک‌های رزماری و سائوپالمتو از نظر علمی مورد تایید قرار گرفته‌اند.
بهتر است این خانم از نظر تغذیه‌ای هم بررسی شوند. گاهی مصرف مکمل آهن و ویتامین‌های گروه B و زینک جلوی ریزش مو را می‌گیرد.

نظرات بسته شده است.