درمان انزال زودرس

انزال زودرس در مردان (دلیل و راه درمان)

علامت اصلی انزال زودرس،خروج کنترل نشده مایع منی قبل یا مدت کوتاهی پس از آغاز مقاربت است. در این صورت، تحریک جنسی کم است و معمولاً قبل از آن که فرد اراده کند، اتفاق می افتد.

تقریباً یک سوم مردان امریکایی از انزال زودرس شکایت دارند. آنها ابراز می کنند که علاقمندند زمان انزالشان به تأخیر بیفتد تا بتوانند زمان بیشتری لذت ببرند. واقعیت این است که معیار زودرس بودن انزال رضایت طرفین است؛ به این معنا که کلمه ” زود ” مفهومی تقریباً نسبی است.

در بسیاری از مردان ممکن است این اتفاق زود رخ دهد اما از آنجا که خود فرد و شریک جنسی اش به لذت دلخواهشان می رسند، این مسأله برای آنها دغدغه نیست. با این حال، توانایی به تأخیر انداختن انزال یک امتیاز محسوب می شود و می تواند هر دوطرف را با لذت بیشتری مواجه کند.

دلایل انزال زودرس چیست ؟

دیابت، مصرف برخی داروها، آسیب اعصاب مغزی ونخاعی، مشکلات هورمونی و نیز برخی جراحی ها که در عملکرد اسفنگترها اختلال ایجاد می کنند، ممکن است دلیل انزال زودرس باشند.

با این حال، در اغلب موارد، دلیل انزال زودرس نا معلوم است. تجربه جنسی قبلی، سن و بسیاری فاکتورها می تواند در این زمینه دخالت داشته باشد. در مواردی که انزال زودرس تنها در ارتباط با یک شریک خاص رخ می دهد، احتمال وجود دلایل روانی بیشتر است. برخی از مردان تنها در شرایطی که بعد از مدتی رابطه ی جنسی دارند ممکن است دچار انزال زودرس شوند.

برای برخی از آنها این اتفاق تنها در شرایط جنسی خاص رخ می دهد. عوامل روانی مانند اضطراب، احساس گناه یا افسردگی می تواند منجر به انزال زودرس شود. در برخی موارد، با توجه به اینکه انزال زودرس علاوه بر جلوگیری از به ارگاسم رسیدن مردان، ممکن است منجر به مشکلاتی در باروری شود، بهتر است در مواردی که یک زوج قصد بارداری دارند، درمان سریع صورت گیرد.

چگونه انزال زودرس تشخیص داده می شود؟

پزشک شما سابقه پزشکی و جنسی شما را بررسی می کند و معاینه فیزیکی کامل انجام می دهد. پزشک ممکن است بخواهد با شریک جنسی تان نیز صحبت کند. انزال زودرس می تواند علل بسیاری داشته باشد، بنابراین پزشک ممکن است تست های آزمایشگاهی ویژه ای به منظور رد هر گونه مشکل پزشکی دیگر را تجویز کند.

چگونه انزال زودرس درمان می شود؟

در بسیاری از موارد انزال زودرس به خودی خود در طول زمان بدون نیاز به درمان پزشکی برطرف می شود. تمرین تکنیک های تمدد اعصاب و استفاده از روش حواس پرتی ممکن است به شما کمک کند تا تأخیر در انزالتان ایجاد کنید. برای برخی از مردان، توقف یا کاهش استفاده از الکل، تنباکو و یا مواد مخدر ممکن است توانایی کنترل انزال را بهبود ببخشد.

پزشک ممکن است توصیه کند که شما و شریکتان تکنیک های خاصی را برای کمک به تأخیر در انزال امتحان کنید. این تکنیک ها ممکن است شامل شناسایی و کنترل احساسات منجر به انزال باشد و باعث توقف تحریک به محض رسیدن به زمان انزال شود. مشاوره و رفتار درمانی ممکن است به کاهش اضطراب مربوط به انزال زودرس کمک کند.

در حال حاضر بیشترین داروهایی که برای درمان انزال زودرس تجویز می شوند، داروهایی هستند که میزان سروتونین را در مغز بالا می برند. مورد استفاده اصلی این داروها در درمان افسردگی است ولی همراه مقادیر متفاوت و همچنین رژیم درمانی در بیماران مبتلا به انزال زودرس تجویز می شوند.

انواع مختلف این داروها در بازار وجود دارند و هر بیمار با توجه به شرایط بالینی، از یک نوع بخصوص از آنها سود خواهد برد. توجه داشته باشید مصرف خودسرانه ی داروهای ضد افسردگی نه تنها به شما کمکی نخواهد کرد بلکه ممکن است شما را دچارعوارض ناخواسته ی برخی از این داروها (که شامل کاهش میل جنسی است ) نیز بکند. پس بهتر است نگرانی و خجالت را کنار بگذارید و به پزشکتان اعتماد کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.