پیشگیری از مزمن شدن گردن‌ درد

پیشگیری از مزمن شدن گردن‌ درد،راهکارهای جلوگیری از مزمن شدن و تداوم گردن درد

درست بنشینید تا درد نکشید
گردن‌درد بیشتر در سنین بالای ۵۰ سال شایع است، اما امروزه به علت کار زیاد با کامپیوتر در افراد جوان‌تر هم دیده می‌شود. برای پیشگیری از این درد، یا درمان آن، نسخه‌های مختلفی پیچیده شده، اما پزشکان معتقدند قرار گرفتن در وضعیت مناسب در زمان نشستن، ایستادن و حتی خوابیدن، و داشتن استراحت کافی، بهتر از هر راهی با این درد مبارزه می‌کند.
در حالت مناسب قرار بگیرید
اگر کارتان آنقدر زیاد است که بعد از بلند شدرن از پشت میز گردن‌درد کلافه‌تان می‌کند، در باقی ساعات روز به اندازه کافی به بدنتان استراحت دهید. استراحت باعث تسکین گردن‌درد ناشی از کار زیاد می‌شود. در زمان‌هایی که مشغول کار نیستید، در حالتی قرار بگیرید که گردنتان احساس راحتی بیشتری کند. می‌توانید با قرار دادن بالشت کوتاهی زیر گردنتان آن را در حالت بدون درد نگه دارید.
با استرس بجنگید
در بعضی مواقع اضطراب و تنش‌های روزمره و استرس‌های ناشی از کار باعث فشار عضلانی و درنتیجه گردن‌درد می‌شود. از این رو اگر روز پرکار و پراسترسی را پشت سر گذاشته‌اید و گردن‌دردتان هم تشدید شده، هنگام استراحت ماهیچه‌هایتان را شل کنید. به عاملی که باعث استرستان شده فکر کنید، نفس عمیق بکشید و سعی کنید به آرامش ذهنی برسید.
گرمادرمانی کنید
هرچند ساعت یک‌بار به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از کیسه آب گرم استفاده کنید. می‌توانید به جای یک یا دوبار استفاده از کیسه آب گرم، دوش آب گرم بگیرید. از بسته‌های حرارتی یک‌بارمصرف هم به جای کیسه آب گرم می‌توانید استفاده کنید.