پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوآنزا (راههای خانگی،دارویی،سنتی)

درمان از سرماخوردگی,برای جلوگیری از سرماخوردگی چه بخوریم,دو خوراکی فوق العاده علیه سرماخوردگی,پیشگیری از سرماخوردگی کودکان,پیشگیری از سرماخوردگی در طب سنتی,قرص پیشگیری از سرماخوردگی,اوایل سرماخوردگی,جلوگیری از پیشرفت سرماخوردگی,راههای پیشگیری از انفولانزا خوکی,دو خوراکی فوق العاده علیه سرماخوردگی

واکسن فصلی آنفلوآنزا بزنید
استفاده از واکسن آنفلوآنزای فصلی یک اقدام پیشگیرانه است.
به گفته یک متخصص طب داخلی در بیمارستان وایس در شیکاگو،  تزریق واکسن آنفلوآنزا بهترین راه پیش گیری از آنفلوآنزاست. وی واکسن را به هر فرد واجد شرایط توصیه می‌کند.
قبل از صرف هر وعده غذایی دست‌هایشان را می شویند:
ویروس‌ سرماخوردگی و آنفلوآنزا از طریق تماس فیزیکی قابل‌انتقال است و لازم نیست که  حتماً به  فرد بیمار دست بدهید کافی است  فقط  دستگیره ،تلفن همراه و یا میزی را که میکروب  دارد لمس کنید. یک قانون طلایی که پزشکان فراموش نمی کنند، شستن دست با صابون قبل از غذا خوردن است.

اکیناسه (سرخارگل ) مصرف کنید
این گیاه طبیعی به اشکال مختلف در بازار موجود است، ازجمله دمنوش. پزشکان در موسسه پزشکی کاربردی در تلسا، اوکلاهما، هرروز صبح برای  پیشگیری  از  سرماخوردگی و آنفلوآنزا  دمنوش این گیاه را می نوشند. از طرفی با بروز اولین علامت بیماری سرماخوردگی یا آنفلوآنزا، مصرف آن را به‌روزی دو تا سه فنجان افزایش می‌دهند.

سر میز غذا نخورید
احتمالاً متوجه میزان میکروب‌ها در اطراف میز کاری خود نیستید. هنگامی‌ که کارمندان سر میز  غذا می‌خورند همزمان به کار کردن نیز مشغول هستند.
بین  غذا  خوردن به صفحه‌کلید، تلفن و…که پر از میکروب است نیز دست می زنند. از ساعت ناهار استفاده کنید و از میز فاصله بگیرید.

 به فعالیت جسمی بپردازید
برخی پزشکان با ورزش کردن بیماری را از خود دور می‌کنند.  ورزش هایی  مانند پیاده‌ روی  طی روز می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود.
در محل کار از دستشویی که کمی بیشتر فاصله دارد استفاده کنید، خودروی خود راکمی دورتر پارک کنید و به‌جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید. نتایج بررسی‌ها نشان می دهد که ورزش توانایی بدن را برای مقابله با عفونت بالا می‌برد.

مکان کار خود را تمیز نگه دارید
یک پزشک توصیه می‌کند که تمامی سطوح اطراف خود، ازجمله دستگیره در، یخچال و … را با دستمال تمیز کنید. ازآن جا که بیماران به‌ طور مرتب به قسمت‌های مختلف در مطب دست می زنند با تمیز کردن می‌توان جرم‌ها را از بین برد.

در دفتر خود را ببندید
همانند سایر کارمندان که در اداره کار می‌کنند ، پزشکان نیز نمی‌توانند با افراد تعامل نداشته باشند. اما با بسته نگه‌داشتن در اتاق می توان از انتشار میکروب و بیماری افرادی که در حال گذر هستند، پیشگیری کرد.

مکمل‌های زینک مصرف کنید
مصرف زینک از سرما خوردگی پیشگیری می‌کند. زینک در درمان عفونت‌های ویروسی به‌ویژه در اولین علایم آن موثر است.
نتایج برخی بررسی‌ها نشان می دهد که زینک تعداد روزهای ماندگاری سرماخوردگی را کاهش می‌دهد. زینک می‌تواند تعداد دفعاتی که فرد  در سال دچار سرماخوردگی می‌شود  را نیز کاهش دهد.

بینی را با آب‌ نمک شست وشو بدهید
شست وشوی بینی با آب ‌نمک  سرماخوردگی را سریع‌تر از بین می‌برد. شست وشوی بینی ، کثیفی و ماده محرک را از بینی خارج می‌کند.

هنگام بیماری  در منزل استراحت کنید
هرچه قدر که شغل مهمی داشته باشید مانند پزشک، در صورت بیمار شدن در منزل بمانید.
بدن برای بهبودی نیاز به استراحت دارد. علاوه بر آن بیماری را به همکاران نیز منتقل نمی کنید.