زنم هر شب با من دعوا می کند

جوانی هستم ۲۴ ساله. ۴ سال است که با دختر ۱۹ ساله ای ازدواج کرده ام و یک پسر دو ساله داریم. من زن و بچه ام را خیلی دوست دارم. صبح ساعت ۸ می روم سرکار، شب ساعت ۲۳ برمی گردم.
زنم هر شب به یک بهانه با من دعوا می کند. هرشب به من گیر می دهد، خسته شدم. چه کار کنم؟ فشار کاری ام زیاد است. می آیم خانه هم هر شب دعوا داریم.
از پیامتان این طور معلوم است که شما دغدغه های فراوان و حجم کاری بسیار فشرده ای دارید.
زمان بسیار کوتاهی در منزل حضور دارید و به همین دلیل با وجود یک فرزند خردسال، فشار زیادی روی همسرتان وارد می شود. بسیاری از کارهایی که می خواهد مسئولیتش با شوهر هم باشد،خودش به تنهایی باید تقبل کند.
به همان اندازه سطح انتظارش از شما بیشتر می شود و دوست دارد بیشتر به وی بپردازید. زمان کوتاه حضور شما در منزل و خستگی کاری، حتما گاهی ایشان را بی حوصله و شاکی می کند.
زمانی که با شکایت و غرولند همیشگی همسرتان رو به رو می شوید، راه رفتن روی خط وسط و عادلانه برخورد کردن برایتان سخت ترین کار می شود و به همین دلیل است که نمی توانید راهی برای خلاص شدن از این بگو مگوهای هر روزه پیدا کنید. بهتر است که به راه حل های تازه تر و عملی تر فکر کنید.
کلمات ویرانگر را جدی بگیرید: از این جمله تخریب کننده پرهیز کنید. «وای چقدر غر می زنی». نگذارید او هم باور کند که یک فرد غرغروست.
در مقابل شکوه هایش نکات مثبت زندگی و ارتباط تان را بیان کنید و اگر احساس می کنید که به شکل اغراق آمیز همه چیز را سیاه می بیند آرام آرام به او بگویید که به چه دلایلی در اشتباه است.
به حرف هایش گوش کنید: زن ها دوست دارند شنیده شوند و احساساتشان را ابراز کنند و شما هم به عنوان یک شوهر مهم ترین و تاثیرگذارترین فرد در زندگی او هستید و گوش های شما می تواند امن ترین مکان برای حرف های او باشد.
اگر او بی وقفه در حال شکایت است و شما نمی توانید موضوع اصلی بحث را متوجه شوید، از او بخواهید که پس از آرام شدن و نوشیدن کمی آب، بگوید که اوضاع از چه قرار است و دلیل این همه خشم چیست.
حمایت کننده باشید: زن ها دوست دارند از طرف شوهرشان مورد حمایت و توجه قرار گیرند. حتی اگر با او موافق نیستید، اعلام مخالفت تان را برای زمانی بگذارید که آرام تر شده است.
اطمینان دهید که عصبانیتش را درک می کنید و می توانید با یک صحبت مفصل، یک نتیجه منطقی و مشترک بگیرید و مشکلات را حل کنید.
بپرسید که چه می خواهد: از او بپرسید که آیا خواسته ای از شما دارد که با انجام دادنش بتوانید حالش را بهتر کنید.
اگر موقع بیان مشکلاتش، شما را مورد حمله قرار داد، سعی کنید حالت تدافعی به خود نگیرید و مقابل او گارد نگیرید.
با آرامش و مهربانی  به حرف‌های او گوش دهید و با او صحبت کنید و با هم راهی برای رهایی از آن شرایط پیدا کنید.
منبع: فریبا البرز مشاور خانواده از دانشگاه علامه طباطبایی (روزنامه خراسان)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.