اگر مادر و همسرمان با هم ناسازگارند چه کنیم؟

مشکل بین همسر و مادر شوهر،اختلاف بین زن و مادر شوهر.اگر مادر و همسرمان با هم ناسازگارند، چه کنیم؟ بهترین راهکار این است که با تفکرات پخته، افزایش تجربه‌های خود و کسب تجربه از دیگران و مطالعه کتاب‌های روان‌شناسی فراوان به حل این مشکل بپردازید.

با این کار همسرتان به جای اینکه دائم از مادرتان گله‌مند باشد و حالت خودمحوری و خودخواهی خود را دنبال کند، این حس را خواهد داشت که با مشورت و هم‌صحبتی با شما تجربه‌های گرانقدری به دست می‌آورد و به راهکارهای خوبی می‌رسد و احتمالا موفقیت‌های بیشتری کسب خواهد کرد.

وقتی چنین شرایطی حکمفرما باشد، همسرتان به جای رفتارهای خودخواهانه و شکایت مداوم از مادرتان به سمت خود شما کشیده خواهد شد. در این زمان است که رابطه‌تان هم بهتر و پایدارتر خواهد شد.

وقتی رابطه‌ای خوب شکل می‌گیرد، خواه‌ناخواه ارتباط‌های جانبی یعنی ارتباط با اقوام همسر هم بهتر می‌شود. اصطلاحا می‌گوییم: «کسی که گوشواره را می‌خواهد، گوش را هم باید بخواهد.»

به عبارت دیگر، وقتی خانم ببیند همسرش فرد خوش‌فکری است و خوب برنامه‌ریزی می‌کند و تصمیم‌های درستی در زندگی می‌گیرد، خواه‌ناخواه به همه آنچه که همسرش دوست ‌دارد احترام می‌گذارد. یکی از این موارد قطعا مادر شماست.

یادتان باشد هیچ‌گاه شکایت مادر از همسرتان را نزد همسر و شکایت همسر از مادرتان را نزد مادر بازگو نکنید و رفتار پخته‌ای داشته باشید. این کار باعث بدتر شدن شرایط خواهد شد.

نظرات بسته شده است.