دلایل خشکی موها

6 دلیل ریزش،خشک و شکننده شدن موهای شما

خشک و شکننده بودن موها از جمله مشکلاتی است که بسیاری از ما با آن مواجه می شویم؛ اما باید بدانیم که این نوع موهای شما نیست که خشک است بلکه خشک بودن موها نوعی بیماری قابل درمان بوده و از راه های مختلفی می توان آن را درمان کرد. اولین گام برای درمان موهای خشک این است که دلیل خشک بودن موهای خود و شرایط مختلفی که باعث ایجاد خشکی موهایتان می شود را بشناسید:

آب و هوا

در تابستان قرار گرفتن بیش از حد در نور آفتاب و صدمات ناشی از آن می تواند باعث شکننده و خشک شدن بیش از حد موهای شما شود. در زمستان نیز قرار گرفتن در فضاهای بسیار گرم داخل خانه ها و همچنین محل کار می تواند سبب خشکی موهای شما شود.

صاف کردن موها

صاف کردن بیش از حد موها در فواصل زمانی کوتاه باعث خشک شدن، آسیب مو و ریزش آن ها می شود. صاف کردن موها می تواند برای ما بسیار خوشایند باشد و احساس خوبی از این کار داشته باشیم؛ اما باید توجه داشت که استفاده بیش از حد از مواد صاف کننده می تواند باعث آسیب به پروتئین مو، ایجاد خشکی و شکنندگی آن شود.

تغییرات هورمونی

استفاده از داروهای ضد بارداری و داروهایی که در دوران یائسگی استفاده می شوند، به دلیل ایجاد تغییرات هورمونی در بدن بر روی پوست و همچنین موهای ما تاثیر گذاشته و باعث خشک و شکننده شدن موها می شوند.

استفاده از شامپوی اشتباه

همه ی شامپوها با خواص مشابه تولید نمی شوند؛ به عبارتی شامپوهای مختلفی در بازار وجود دارند که برای موهای مختلف مناسب هستند. بنابراین سعی کنید از شامپوهایی که برای موهای شما مناسب هستند، استفاده کنید. متخصصان پیشنهاد می کنند برای شستشوی روزانه بهتر است موها را فقط با آب بشویید تا برخی چربی های مو شسته شوند. نباید به طور روزانه از شامپوهای قوی برای مو استفاده شود؛ این کار باعث خشک و شکننده شده موها می شود.

برس زدن به موها وقتی که خیس هستند

به یاد داشته باشید موها وقتی خیس هستند شکننده ترند. نیازی نیست که موهای خیس را خشک کنید. به جای برس زدن موهای خیس می توانید از یک شانه و سشوار به صورتی که باد خیلی کم و ملایمی دارد، استفاده کنید.

اتوی روزانه

مو هنگامی که به طور روزانه از اتوی مو استفاده می کنید، باعث خشک و شکننده شدن موهای خود می شوید. دمای بسیار بالای اتوی مو می تواند یکی از علل خشک شدن موهای شما باشد. در صورتی که به اتو کشیدن موها نیازی ندارید سعی کنید کمتر از آن استفاده کنید.

رفع آسیب به موها

محافظت از موها در گرما و خشکی: در هوای خشک زمستان و در هوای گرم تابستان می توانید با استفاده از یک نرم کننده و مرطوب کننده مناسب از خشک و شکننده شدن موهای خود جلوگیری کنید. همانطور که پوست شما نیاز به مرطوب کننده دارد، موهای شما نیز به رطوبت مناسب نیاز دارد. بنابراین استفاده از یک مرطوب کننده و نرم کننده برای موهای شما می تواند از شکننده شدن موهای شما جلوگیری کند.

استفاده از مرطوب کننده ها در صورتی که از اتوی مو استفاده می کنید: سعی کنید کمتر از اتوی مو استفاده کنید و در صورت اتو کشیدن موها از مرطوب کننده و نرم کننده استفاده کنید. همچنین می توانید به جای استفاده از اتوی مو از قدرت ملایم سشوار برای حالت دادن به مو استفاده کنید. داغ شدن بیش از حد موها می تواند باعث شکننده شدن آن ها شود.

اگر می توانید از صاف کردن موها اجنتاب کنید: سعی کنید کمتر از مواد صاف کننده برای صاف کردن موها استفاده کنید. برای داشتن ظاهری مناسب و آراسته سعی کنید از جنس موهایی که دارید استفاده کنید؛ اگر موهای صاف ندارید مشکلی برای ظاهر شما ایجاد نمی شود.

از نرم کننده های قوی هفته ای یک بار استفاده کنید: استفاده زیاد از نرم کننده ها می تواند باعث ریزش مو شود بنابراین مصرف نرم کننده های قوی را به ماهی یکبار محدود کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.