نکاتی برای انتخاب تجهیزات دوچرخه

احتمالا می‌دانید که کلاه‌خود برای ایمنی در هنگام دوچرخه‌سواری یک ضرورت است. انتخاب نوع درست لباس و ترمز نیز دوچرخه‌سواری را ایمن‌تر و راحت‌تر می‌کند. این لباس‌ها معمولا از مواد بازتاب‌دهنده با رنگ نئون ساخته شده‌اند که باعث می‌شوند شما برای رانندگان در شب مرئی باشید. شورت‌های دوچرخه‌سواری دارای یک بالشتک ضخیم یا بخش چرمی هستند که از سایش جلوگیری می‌کنند و ضربه‌گیر هستند.

دوچرخه: به دنبال دوچرخه‌هایی باشید که فشار کمتری بر بدنتان وارد آورند، برای مثال دوچرخه ساحلی. این دوچرخه‌ها دسته‌های بالاآمده‌ای دارند که امکان نشستن قائم را می‌دهند، چرخ‌های پهن برای سواری نرم دارند، میله‌های زینشان جذب‌کننده ضربه است و میله تنه آن‌ها پایین قرار گرفته است، بنابراین لازم نیست که برای سوار شدن روی دوچرخه پایتان را بیش‌ازحد بالا بیاورید. یک نوع دیگر سه‌چرخه‌ها هستند که اگر پایداری‌تان روی پاهایتان کم باشد، سودمند هستند و دوچرخه‌های درازکش (recumbent) است که به شما اجازه می‌دهند به پشتی آن‌ها تکیه دهید و پا بزنید.

زین: زین دارای بالشتک‌های اضافی را بگیرید که حمایت کافی برای استخوان لگن‌تان فراهم آورد. از زینی استفاده کنید که فشار وارد بر میان‌دوراه، ناحیه میان دو استخوان لگن و پشت اعضای تناسلی را کاهش دهید. این منطقه محل عبور اعصاب و شریان‌هایی است که بخش تحتانی بدن را تغذیه می‌کند و فشار بیش‌ازحد بر آن‌ها می‌تواند باعث ایجاد بی‌حسی و گزگز در پاها شود. زین‌های کاهنده فشار ممکن است یک طراحی «بدون دماغه» یا «نعلی» داشته باشند.

نظرات بسته شده است.