غذاهای تقویت کننده عضلات

تحلیل عضلانی,تحلیل و کوچک شدن عضلات,ترک خوردگی و شکستگی استخوان,کاهش حجم عضلات,ماهیچه‌ها و عضلات بدن

اگر می خواهید در سن پیری دچار تحلیل عضلانی نشوید و ماهیچه هایتان از بین نروند همچنین استخوانهایتان دچار شکستگی نشوند، بهتر است از برخی خوراکی های مفید در این زمینه استفاده کنید

افراد مسن به شدت در معرض ضعف و تهلیل عضلانی قرار دارند اما آن‌ها می‌توانند تنها با خوردن دو غذای خوب و خوش مزه آن را متوقف کنند.
همانطور که سن افزایش می‌یابد، ماهیچه‌ها و عضلات بدن بیشتر در معرض تهلیل و کوچک شدن قرار می‌گیرند. البته این اتفاق روند طبیعی بدن است اما می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی همچون ترک خوردگی و شکستگی استخوان بر اثر تصادف شود.
ماهیچه‌ها از زمان تولد تا ۳۰ سالگی رشد می‌کنند و بزرگتز می‌شوند اما بعد از تولد ۳۰سالگی ۳ تا ۵ درصد از حجم عضلات کاهش می‌یابد. بعد از ۷۵سالگی این روند به شدت افزایش می‌یابد و گاهی اوقات راه رفتن را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند.
اگرچه تحلیل عضلانی به طور طبیعی با افزایش سن تشدید می‌شود اما پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که می‌توان آن را متوقف کرد و یا حداقل از بدتر شدن آن جلوگیری کرد.
سیب و گوجه سبز دو ماده‌ای هستند که از ضعف و تحلیل عضلانی جلوگیری می‌کند. خوردن روزانه این میوه‌ها باعث قوی‌تر شدن و سالم ماندن عضلات و ماهیچه‌ها می‌شود.

نظرات بسته شده است.