گزارش کارهای زیست شناسی آزمایشگاه فیزیولوژی جانوری

گزارش کار های زیست جانوری فیزیولوژِی (فیزیولوژی جانوری),دانلود گزارش کار و شرح آزمایش های فیزیولوژی جانوری و آزمایشگاهی,گزارش کار,گزارش کار زیست جانوری,گزارش کار آزمایشگاه فیزیولوژی,دستورالعمل آزمایشگاه زیست,دانلود گزارشکار

گزارشکار زیست شناسی فشار خون

چکیده:
فشار خون، نیروی است حاصل از انقباض بطن چپ قلب که به خون و در نتیجهء پمپاژ به دیوارهء شریان وارد می­شود. این فشار به صورت یک کسر بیان می­شود که صورت آن فشار سیستولی و مخرج آن فشار دیاستولی است.

فشار سیستولی حداکثر فشار ایجاد شده است که اولین صدا را در اندازه گیری ایجاد می­کند و توسط بطن به شریان و از شریان به خون وارد می­شود. این نیرو از قلب به آئورت وارد می­شود ولی اندازه گیری فشار مستقیم از آئورت امکان پذیر نیست.

از آنجا که فشار در امتداد یک سطح یکسان است می­توان این فشار را از بازو نیز اندازه گیری کرد، که برای این منظور لازم است دست فرد هم سطح و در امتداد قلبش قرار داشته باشد.

شرح آزمایش :
بازوی فرد داوطلب را در امتداد قلبش رو میز کار قرار دادیم و کاف را به دور بازو کمی بالاتر از چین آرنج بستیم.

ادامه در فایل زیر:

RIAL 10,000 – خرید

قیمت :۱۰۰۰ تومان

گزارشکار زیست شناسی بررسی گلبول قرمز در محیط های هیپوتونیک، ایزوتونیک  و هیپرتونیک:

عنوان آزمایش: بررسی گلبول قرمز در محیط های هیپوتونیک، ایزوتونیک و هیپرتونیک
آنمی همولیتیک
بسیاری از ناهنجاریهای مختلف گویچه‌های سرخ که بیشترشان ارثی هستند، گویچه‌های سرخ را شکننده می‌سازند، بطوریکه هنگام عبور از مویرگها و به خصوص هنگام عبور از طحال به آسانی پاره می‌شوند و منجر به آنمی شدید می‌شوند. برخی از انواع این کم خونی به قرار زیر است.

اسفروسیتوز ارثی
در این بیماری گویچه‌های سرخ کوچک بوده و به جای اینکه به شکل صفحات مقعرالطرفین باشند، کروی هستند. این گویچه‌ها نمی‌توانند فشرده شوند، زیرا فاقد ساختمان کیسه‌ای شکل سست غشای گویچه‌های طبیعی هستند. این گویچه‌ها هنگام عبور از طحال حتی با یک فشار مختصر ، به آسانی پاره می‌شوند.

وسایل و لوازم:
سدیم کلرید –  آب مقطر-  لوله آزمایشگاه – کاغذ – چند قطره خون از داوطلبین
دستگاه اسپکتروفتومتر – میکروسکوپ

روش کار:
در این آزمایش، از ۳ روش کیفی و کمی و اسپکتروفتومتری استفاده می کنیم.

هفت نوع محلول با هفت  غلظت متفاوت از سدیم کلرید تهیه میکنیم.در لوله شماره ۱، تنها آب مقطر می ریزیم.  در لوله ی شماره ۲، ۱۰۰ میلی مولار از سدیم کلرید در آب مقطر تهیه می کنیم. در لوله شماره ۳، ۱۲۵  میلی مولار سدیم کلرید در

ادامه و دریافت فایل کامل در لینک زیر:
قیمت :۱۰۰۰ تومان

RIAL 10,000 – خرید

گزارشکار زیست شناسی سرعت ته نشین سازی RBC)ESR)

خلاصه ای از روش کار:
روش کار:
نمونه وریدی تهیه شده باید به نسبت ۱ به ۴ با ضد انعقاد سیترات سدیم مخلوط شده باشد و مدت زیادی از خون گیری نگذشته باشد .بعد از تهیه نمونه ۱ میلی لیتر از خون را داخل پیپیت مربوط به تست می ریزیم و اینکاری را طوری انجام می دهیم که هیچ گونه حبابی در در داخل پیپیت ایجاد نشود.

بعد در ادامه پیپیت را با گیره مخصوص ان به صورت کاملا عمود و ۹۰ درجه نسبت به سطح قرا می دهیم و از همان لحظه به مدت ۶۰ دقیقه وقت می گیریم وبعد از ۶۰ دقیقه میزان رسوب گلبول ها را گزارش می کنیم . باید دقت کنیم که ….

دانلود کامل فایل در لینک خرید زیر:
قیمت :۱۰۰۰ تومان

RIAL 10,000 – خرید

گزارش کار زیست شناسی: تاثیر کوچکی و بزگی مولکولها و حلالیت در چربی، بر عبور مواد از غشا الکترولیت و غیر الکترولیت

خلاصه گزارش و شرح کار آزمایشگاه
مواد و وسایل مورد نیاز:
اتیلن گلیکول – اوره – گلیسرول – ساکارز – سدیم کلرید – آب مقطر – لوله آزمایش – دستگاه اسپتروفتومتر –  چند قطره خون – محلول بلانک – کوئت

روش کار:
از یکی از داوطلبین حدود ۱۲ الی ۱۵ قطره خون با بریدن نوک انگشت داوطلب، تهیه میکنیم.
۵ محلول ۳۰۰ میلی اسملار را از مواد: سدیم کلرید، گلوکر، گلیسرول، اتیلن گلیکول و اوره تهیه می کنیم.
تهیه محلول ساکارز: ۱/۵ گرم از ساکارز را در مقداری آب و …..

ادامه در فایل زیر به صورت word
برای دانلود فایل روی لینک زیر کلیک کنید:
قیمت :۱۰۰۰ تومان

RIAL 10,000 – خرید

گزارش کار:نوار قلب (الکتروکاردیوگرام)

خلاصه:
روش کار :
پس از آنکه الکترودها به ژل خاصی آغشته شدند، از طریق گیره‌ها یا بادکش­های مخصوصی به بدن وصل می‌شوند. اتصال درست تمام سیم­ها برای گرفتن یک نوار قلب دقیق ضروری است. محل وصل شدن بادکش­های جلوی قلب نیز اهمیت خاصی دارد و فرد باید با این کار کاملا آشنا باشد.

دانلود در لینک زیر:
قیمت :۱۰۰۰ تومان

دانلود

گزارش کار آزمایشگاه فیزیولوژی جانوری

موضوع : خواندن نوار قلب

نحوهء خواندن الکتروکاردیوگرام
برای تفسیر و اصطلاحاً خواندن یک ریتم قلبی، مساله‌ی مهم توجه به تمام اجزا، امواج، قطعات و فواصل موجود بر روی نوار ریتم، قبل از قضاوت در مورد آن، می‌باشد.

جهت جلوگیری از سردرگمی، می‌بایست یک توالی منطقی را در ذهن خود ترسیم، و در مواجهه با هر ریتم قلبی، از آن توالی پیروی کنید. برای این مهم، روش ۵ مرحله‌ای زیر را پیشنهاد می‌کنیم :

دانلود فایل کامل در لینک زیر:
قیمت :۱۰۰۰ تومان

RIAL 10,000 – خرید

عنوان گزارشکار آزمایش: الکتروکاردیوگرافی (ECG)

مقدمه:
سلول های عضلانی ( میوکارد ) قلب از جمله سلول های تحریک پذیر بدن هستند سلول هایی که علتوه بر ایجاد پتانسیل آرامش دارای توانایی تولید و هدایت وانتشارامواج پتانسیل عمل نیز هستند.

با شروع دوره قلبی ابتدا گرهS-Aدپلاریزه شده امواج الکتریکی ناشی از دپلاریزه گره S-A ابتدا به سرعت در دهلیزها انتشار می یابد وسپس از راه گره A-V دستجات هیس و فیبرهای پور کنژ به بطن ها انتشار وگسترش پیدا می کند.

بیمار را روی تخت خواباندیم وسپسس سیم های دستگاه الکتروکاردیوگراف را وصل کردیم.
برای ثبت الکتروکاردیوگرام در آزمایشگاه فیزیولوژی از الکترودهای مخصوص استفاده می شود که در نقاط معینی از پوست بدن قرار گرفته و از طریق کابل مخصوص به دستگاه ثبات (الکتروکاردیوگراف) متصل می شود.

بر روی الکتروکاردیوگراف کلیدی نصب شده که به وسیله آن می توان اشتقاقهای مختلف یک قطبی و دو قطبی را برای ثبت الکتروکاردیوگرام انتخاب نمود. کابل مخصوص ثبت ECG دارای پنج انشعاب می باشد که هر کدام به وسیله رنگ بخصوصی مشخص شده اند.

الکترودهای دست ها را طوری قرار دهیدکه به سطح کفی مچ Palmar Surface تماس داشته باشند . الکترودهای پاها را در سطح داخلی هر ساق و درست در بالای مفصل مچ پا قرار دهید.

دانلود فایل کامل در زیر:
قیمت :۱۰۰۰ تومان

RIAL 10,000 – خرید

عنوان گزارشکار:آزمایشات زیست شناسی قلب قورباغه

عنوان آزمایش: آزمایشات قلب قورباغه – ثبت انقباضات ایزوتونیک ماهیچه (بررسی تحریک – انقباض در عضله ساق پای قورباغه)

مقدمه:
قلب قورباغه سه حفره ای است و دارای دهلیز راست ودهلیز چپ ویک بطن می باشد و به همین علت دارای گردش خون ناقص است. دلیل ناقص بودن گردش خون قورباغه ها ترکیب شدن خون اکسیژن دار و بدون اکسیژن است.

یعنی خونی که وارد دهلیز راست می شود،خون فاقد اکسیژن است زیرا وقتی که به بافت ها می رود اکسیژن خود را از دست می دهد ودارای دی اکسید کربن می شود وخونی که وارد دهلیز چپ می شود خون دارای اکسیژن است یعنی خونی است که از شش ها آمده است.

اما چون قلب قورباغه یک بطن داردهر دو خون وارد آن بطن می شوند و خون دارای اکسیژن و بدون اکسیژن با هم ترکیب می شوند و به همین علت می گوییم گردش خون از نوع ناقص است.

فایل کامل گزارشکار در زیر:
قیمت :۱۰۰۰ تومان

RIAL 10,000 – خرید

عنوان آزمایش: تشخیص لکه خون

مقدمه:
برای تشخیص خون از روشهای مختلف استفاده می شود، مثل تاکایاما و تایشمن.
منظور از آن، تشخیص خون از لکه های مشکوک به خون می باشد و کاربرد آن در پزشکی قانونی است.

اساس آزمایش تایشمن teichman :
مشاهده فایل کامل گزارشکار در زیر:
قیمت :۱۰۰۰ تومان

دانلود

عنوان گزارشکار هماتولوژی: اندازه گیری هماتوکریت

وسایل و مواد مورد نیاز:
سانتریفیوژ میکروهماتوکریت
لوله هپارینه(با علامت قرمز)
موم هماتوکریت
خط کش مخصوص خواندن هماتوکریت
لانست و پنبه الکل

روش انجام آزمایش
بعد از پاک کردن یکی از انگشتان دست (با پنبه الکل) با لانست

ادامه در فایل زیر:
قیمت :۱۰۰۰ تومان

RIAL 10,000 – خرید

موضوع گزارشکار: شمارش WBC به روش دستی

مقدمه :
گلبول­های سفید سلول­های دفاعی بدن در مقابل پاتوژن ها هستند که بر اساس پاتوژنی که به آن پاسخ می­دهند، انواع مختلفی دارند و وظایف متفاوتی را در بدن به عهده می­گیرند.

به طور کلی از نظر مورفولوژیک و تصویری که از WBC ها زیر میکروسکوپ دیده می­شود می­توان آنها را به دو گروه کلی تقسیم کرد. دسته ای که سیتوپلاسم آنها گرانول ندارد (آگرانولوسیت)، و دیگری دسته ای که سیتوپلاسم آنها گرانول دارد(گرانولوسیت).

آگرانولوسیت­ها (که سیتوپلاسم آنها بی دانه است) خود به دو دسته تقسیم می­شوند، یکی لنفوسیت­ها که ۲۵ تا ۳۰ درصد از WBC های خون را تشکیل میدهند و ویژگی ظاهری و تمایز دهندهء آن­ها سیتوپلاسم نا منظم و هستهء درشت و گرد با هالهء آبی رنگ است.

و دیگری مونوسیت­ها که وجه تمایزشان سیتوپلاسم منظم و هستهء لوبیایی شکل با هالهء خاکستری است، که ۳ تا ۷ درصد از WBC های خون را شامل می­شوند.

روش کار :
روش کار در شمارش دستی WBCها تفاوت اندکی با شمارش RBC به کمک لام نئوبار دارد، که این تفاوت در مربع های مورد توجه برای شمارش است و به طور کلی شامل مراحل زیر است :

سوراخ کردن نوک انگشت با لنست
ادامه در فایل زیر:
قیمت :۱۰۰۰ تومان

دانلود

موضوع گزارشکار : شمارش RBC به روش دستی

روش کار :
ابتدا مقداری از محلول هاین در شیشه ساعت ریختیم. سپس لوله لاستیکی مکنده را به انتهای ملانژور متصل کرده و با مکش خون را تا علامت ۵/۰ روی ملانژور بالا کشیدیم. با خم کردن لوله لاستیکی مکنده از خالی شدن ملانژور جلوگیری کردیم و بلافاصله سر ملانژور را در شیشه ساعت قرار دادیم و ادامه در فایل زیر:
دانلود کامل فایل گزارشکار
قیمت :۱۰۰۰ تومان

RIAL 10,000 – خرید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.