صندلی ارگونومیک

قیمت صندلی ارگونومیک,ویژگی های صندلی ارگونومیک,خرید صندلی ارگونومیک,ارگونومی صندلی اداری,فروش صندلی ارگونومیک,صندلی استاندارد,ارگونومی مبلمان,صندلی ارگونومیک صنعتی

صندلی ارگونومیک
یک صندلی استاندارد و ارگونومیک باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد تا کمترین آسیب فیزیکی را در ناحیه کمر و پایین‌تنه یا حتی دست‌ها و شانه‌ها برای شما ایجاد کند:
۱٫ دارای پشتی بلندی باشد و پشتی آن از کمر تا بالای شانه‌ها را هنگام نشستن حمایت کند.
۲٫ ارتفاع آن قابل‌تنظیم باشد تا افراد با هر قدی بتوانند ارتفاع صندلی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که کف پاهایشان کاملا روی زمین قرار بگیرد.
۳٫ ارتفاع دسته‌های صندلی قابل‌تنظیم باشد تا شما بتوانید ساق دست‌ها را با زاویه ۹۰ درجه آرنج‌ها، موازی ران‌ها روی دسته صندلی قرار دهید.
۴٫ صندلی در قسمت گودی کمر دارای برجستگی باشد.
۵٫ نشیمنگاه صندلی به اندازه‌ای نرم نباشد که هنگام نشستن فرو برود یا به اندازه‌ای سفت نباشد که روی آن احساس راحتی نکنید.
۶٫ طول نشیمنگاه صندلی به اندازه طول ران‌ها باشد و لبه نشیمنگاه، درست زیر زانوها قرار بگیرند.
۷٫ بهتر است صندلی، چرخ‌دار باشد تا بتوانید به‌سادگی و بدون نیاز به فشار وارد کردن به صندلی، آن را جابه‌جا کنید.
موس ارگونومیک
موس یا همان موشواره، یکی دیگر از وسایل پرکاربرد برای افرادی است که مدت زمان زیادی را پشت رایانه می‌گذرانند. از این‌رو، خرید یک موس استاندارد و ارگونومیک برای پیشگیری از ابتلا به دردهای موضعی در ناحیه مچ دست و بیماری کارپال تونل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. موس‌ها، ابعاد مختلفی دارند و شما باید اندازه موس را براساس اندازه کف دستتان انتخاب کنید. اندازه مناسب موس باید به‌گونه‌ای باشد که انگشت سبابه با فاصله کمی کنار انگشت میانی روی کلیدهای چپ و راست‌ قرار بگیرند.

انگشت شست و انگشت کنار انگشت کوچک هم باید در کناره‌های چپ و راست موس جای بگیرند. رول وسط موس باید با انگشت اشاره بالا و پایین شود. ارتفاع موس هم نباید به اندازه‌ای باشد که شما مجبور به ایجاد زاویه زیاد بین مچ و کف دست‌ها شوید. یادتان باشد اگر موس‌ها خیلی بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از کف دستتان باشند، شما مجبور به ایجاد استرس روی مفاصل و عضلات دست برای کار با آن می‌شوید.

نظرات بسته شده است.