ریزش موهایتان را با این 3 روش معکوس کنید

بسیاری از مردم از ریزش موهای خود رنج می برندبا این حال ، آیا راهی است که از ریزش موهایتان با داروهای خانگی جلوگیری کنید؟ امروز ما سه گزینه را به شما نشان خواهیم داد که احتمالا دوست خواهید داشت.

پیدا کردن راهی برای برطرف کردن ریزش مو یک نگرانی شایع است ، خصوصاً وقتی کهولت سن داریم. همچنین استرس بیش از حد می تواند باعث از دست رفتن چشمگیر تراکم ، روشنایی و حجم موها شود.

برخی مواقع ریزش مو نیز با استفاده از محصولات بد که به فیبرهای مو شما آسیب می رساند ، ارتباط دارد. به عنوان مثال استفاده از صاف کننده به صورت روزانه یا استفاده از شامپوهایی که حاوی مواد ناسالم هستند برای موهای شما مناسب نیست.

با این حال ،برخی از اوقات سال مانند پاییز وجود دارد که افراد فولیکول های بیشتری را از دست می دهند. با این وجود ، اگر این مسئله به مرور زمان ادامه یابد ، مهم است بدانید که چه راه حل هایی می تواند به شما در برگشت موهایتان به طور موثری کمک کند.

داروهای خانگی برای معکوس کردن ریزش مو

شاید به محصولاتی متوسل شوید که قول می دهند بدون موفقیت موفق به بازیابی موهای طبیعی شما شوند. هیچ کدام از آنها به خوبی کار نمی کنند. بنابراین ، شاید وقت آن رسیده است که به برخی از داروهای خانگی فرصتی بدهیم. آنها طبیعی هستند ، روی پوست سر شما به صورت تهاجمی نیستند ، و این دقیقاً همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

رزماری


طبق مطالعه اتنوبوتانیک گیاهان دارویی ، رزماری گیاهی است که می تواند به ریزش مو کمک کند زیرا باعث تحریک گردش خون در پوست سر شما می شود.

برای جلوگیری از ریزش موهای خود می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

با اضافه کردن مقداری برگ رزماری به یک قابلمه آب یک چای درست کنید.
پس از آماده شدن چای ، بگذارید تا آب ولرم شود.
سپس رزماری را صاف کرده و مانند برس کشیدن آن را با ماساژ دادن به پوست سر خود بمالید.
در آخر ، موهای خود را بشویید. همچنین ، انجام این کار حداقل هفته ای یکبار برای نتیجه گرفتن،مهم است.

گزنه

گزنه گزینه دیگری برای برطرف کردن ریزش مو است ، طبق یک مطالعه ، زیستگاه ها و کاربردهای سنتی گونه های اورتیکا دارای خاصیت ضد التهابی است که می تواند از ریزش مو جلوگیری کند.

گاهی اوقات ، به دلیل استرس ، پوست سر شما می تواند درماتیت سبورئیک ایجاد کند که باعث التهاب ، خارش و ریزش مو می شود. گزنه در این موارد می تواند گزینه عالی برای درمان باشد.

بیایید ببینیم چگونه می توانید از آن استفاده کنید:

ابتدا یک چای گزنه درست کنید.
وقتی که ولرم شد ، گزنه را صاف کرده و آن را روی پوست سر بمالید.
سپس ، آن را به آرامی ماساژ داده و بگذارید بنشیند.
می توانید دو بار در هفته از این درمان استفاده کنید.

توجه: هنگام استفاده از برگ گزنه بسیار مراقب باشید. آنها پرزهای کوچکی دارند که تحریک کننده هستند و می توانند باعث کهیر شوند. وقتی آنها را در آب گرم کنید ، این اثر از بین می رود.

آلوئه ورا برای از بین بردن ریزش مو

خواص آلوئه ورا برای مو

آلوئه ورا یکی از آخرین راهکارهای درمانی است که می تواند به ریزش مو کمک کند.پوست سر شما را مرطوب می کند ، موهای شما را بهبود می بخشد و فیبرهای مو را تقویت می کند. بدون شک ، ضروری است که همیشه یک گیاه آلوئه ورا در خانه داشته باشید زیرا می توانید از آنها به روش های مختلف استفاده کنید.

در این حالت ، توصیه می کنیم از آن به شرح زیر استفاده کنید:

یک برگ از گیاه آلوئه ورا جدا کنید.
آن را به نصف تقسیم کرده و ژل آن را در سراسر پوست سر خود مالش دهید.
در آخر ، آن را در پوست سر خود ماساژ دهید.
می توانید هفته ای یک بار این کار را انجام دهید.

اگر نمی خواهید آلوئه ورا را به این صورت استفاده کنید ، می توانید ژل آن را با یک قاشق بردارید و به یک ظرف اضافه کنید و مخلوط کنید. سپس با دقت روی پوست سر خود بمالید.

نکاتی در مورد جلوگیری از ریزش مو

اگرچه این داروهای خانگی می توانند به شما در برطرف کردن ریزش مو کمک کنند ، اما مراجعه به پزشک مهم است. اگر درماتیت سبورئیک یا آلوپسی دارید ، پزشک به شما کمک می کند تا بهترین درمان را برای مشکلات خود را پیدا کنید.

علاوه بر استفاده از معالجه پزشک ، می توانید از روشهای درمانی که به شما نشان دادیم استفاده کنید. با این وجود ، اولویت بندی توصیه های پزشک است. نتایج حاصل از داروهای خانگی بسیار کند نشان می دهد،به همین دلیل است که سازگاری در هنگام استفاده از آنها بسیار مهم است.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.