علائم سکته مغزی خاموش

آشنایی با سکته مغزی خاموش و آنچه باید بدانید

سکتۀ مغزی هنگامی بروز می کند که جریان خون بخشی از مغز، به طور ناگهانی متوقف می شود. در بسیاری از موارد، علائمی بروز می کند که نشان دهندۀ بروز سکتۀ مغزی است، اما در برخی افراد ممکن است این حالت به صورت خاموش بروز کند که به اصطلاح به آن، سکتۀ مغزی خاموش گفته می شود که به راحتی تشخیص داده نمی شود یا به راحتی نمی توانید علائم آن را به یاد بیاورید، اما باعث آسیب دائمی به مغز می شود.

اگر بیش از یک سکتۀ مغزی خاموش داشته باشید، ممکن است به مشکلات تفکر و حافظه دچار شوید. علاوه براین ممکن است باعث ایجاد سکته های مغزی وخیم تری شود.

تشخیص یک سکتة مغزی خاموش

اگر دچار یک سکتۀ مغزی خاموش شوید، احتمالاً متوجه نخواهید شد، مگر اینکه یک اسکن مغزی، آسیب های وارد شده به مغزتان را نشان دهد. ممکن است در این حالت، مشکلات خفیف حافظه داشته باشید. پزشک ممکن است بدون آزمایش، قادر به دیدن نشانه هایی از سکتۀ مغزی خاموش باشد.

سکتۀ خاموش، متداول تر از آن چیزی است که انتظار دارید.

همچنین درباره عوارض سکته مغزی بر اندام های بدن بخوانید

فشارخون بالا و نامنظم شدن ضربان قلب، شما را در معرض خطر بالا قرار می دهد. آسیبی که در اثر این نوع سکته ایجاد می شود، دائمی است؛ اما درمان ممکن است باعث تحریک قسمت های دیگر مغز شود؛ بنابراین شما می توانید عملکردهایی که به واسطة سکته در آنها ضعیف شده بودند را دوباره به دست آورید.

جلوگیری از سکته مغزی با عادات خوب

این عادات سالم به شما کمک می کند که خطر ابتلا به سکتۀ مغزی را کاهش دهید:

همیشه فشارخون تان را کنترل کنید؛
کلسترول خون را هر چند وقت یکبار کنترل کنید؛
قندخون تان را در حد طبیعی نگه دارید؛
اگر سیگار می کشید، ترک کنید؛
از یک رژیم غذایی سالم حاوی انواع میوه و سبزیجات تازه و غلات سبوس دار تبعیت کنید؛
چربی، شکر و نمک کمتری مصرف کنید؛
به طور منظم ورزش کنید؛
وزن تان را در حد طبیعی نگه دارید.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.