ترک های پوستی دوران بارداری (ترک شکم)

درمان ترک شکم در بارداری,روغن زیتون برای ترک شکم در بارداری,بهترین کرم برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری,کرم ترک شکم موستلا,ترک های بارداری از چه ماهی,خارش ترک شکم در بارداری,کرم ضد ترک هیدرودرم,ترک شکم بعد از زایمان

در دوران بارداری ترک خوردن پوست نتیجه ی طبیعی کشش پوست شکم برای پذیرایی از فرزند درون رحمتان است.معمولاً اکثر بانوان باردار روی باسن، شکم، بالای ران و پستان دچار ترک های پوستی و ترک شکم می شوند.

بر اساس افزایش وزن، ژنتیک، نوع پوست و مراقبت از پوست، معمولاً در میانه ی بارداری خطوطی  بر روی پوست  مشاهده می شوند و با پیشرفت بارداری و افزایش وزن بیشتر و  برجسته تر میشوند.

دلیل ترک پوست و ترک شکم در باردرای

وقتی پروتئینی که معمولاً حامی پوست است، در تحت تأثیر هورمون‌های بارداری می‌شکند، نشانه‌های کشیدگی پوست به وجود می‌آید.همان طور که بدنتان در این دوران رشد می‌کند، پارگی‌های کوچکی در لایه‌های عمیق پوست ایجاد می‌شود که سبب شکسته شدن کلاژن می شود.

کلاژن به پوست شما حالت کششی می‌دهد. وقتی لایه‌ی میانی پوست در طول زمان کشیده می‌شود و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد، ترک های پوستی رخ می‌دهد.

البته بدن با ساختن کلاژن اضافه آن را جبران می‌کند ولی باعث آثاری می‌شود که آن را ترک خوردگی پوست می‌خوانیم.

اولین نکته‌ای که به ذهن مادر باردار می رسد، این است که چگونه می‌توانم از بروز آن پیشگیری کنم؟ و پاسخ متاسفانه این است: نمی‌توانید به صورت صد درصدی کاری انجام دهید.

نشانه‌های کشیدگی پوست برای هر خانمی در هر سن، اندازه و نژادی اتفاق می‌افتد.
روش‌هایی برای به حداقل رساندن شدت و ظهور نشانه‌های کشیدگی وجود دارد، اما راه حل پیشگیرانه‌ای برای پرهیز کامل از آن وجود ندارد.

البته تغییرات ساده و کوچک در شیوه‌ی زندگی، مراقبت ویژه از پوست و پیگیری افزایش وزن در دوران بارداری، احتمال بروز آنها را کمتر می‌کند.

 

منبع:نی نی پلاس