کشنده ترین روش های لاغری دنیا

30 درصد جمعیت جهان یا چاقی مفرط دارند یا از اضافه‌وزن رنج می‌برند. سازمان بهداشت جهانی، چاقی را یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر در دنیا قلمداد می‌کند. چاقی هم خطرناک است و هم زیبایی ظاهری را از ما می‌گیرد. واقعیت تلخ این است که بیشتر آدم‌ها خیلی راحت چاق می‌شوند؛ اما لاغرشدن و از دست‌دادن وزن اضافه بدن اصلا کار راحتی نیست.
طبق اعلام مجله فوربس، ایران هفتاد و هفتمین کشور دنیا از نظر چاقی است و 53 درصد مردم آن اضافه وزن دارند. بدون شک بسیاری از افراد مبتلا به چاقی دوست دارند به وزن ایده‌آل برسند؛ اما فرصت و حوصله‌اش را ندارند و به جای ورزش‌کردن و مراجعه به متخصص تغذیه، راه‌های عجیب و غریب را انتخاب می‌کنند؛ راه‌هایی که وحشتناک و کشنده‌ است.

کمربند لاغری
خیلی‌ها فکر می‌کنند شاید کمربند لاغری در روند کاهش وزن تأثیری نداشته باشد، اما در عوض یک روش بی‌خطر است؛ در صورتی که این روش بیش از آنچه تصور کنید به بدن آسیب می‌رساند. کمربندهای لاغری باعث سوزانده‌شدن چربی‌ها نمی‌شود و در کاهش وزن حقیقی تاثیری ندارد؛ بلکه فقط آب را از بدن خارج می‌کند که بعد از مدت کوتاهی با جایگزین شدن آن همه چیز به حالت اول برمی‌گردد.
کمربندهای لرزشی با ارتعاشی که ایجاد می‌کند، باعث شکسته‌شدن و جابه جایی چربی‌ها می‌شود و ممکن است به ظاهر باعث کاهش اندازه شود.دلیل اصلی کاهش اندازه با کمربند لاغری این است که چربی‌ها وارد جریان خون می‌شود و در دیواره داخلی رگ‌ها، رسوب یا در محل‌های پرخطر مثل دور قلب یا کبد تجمع می‌کند.

بخیه زبان
یکی دیگر از دردناک‌ترین و وحشتناک‌ترین راه‌ها برای لاغرشدن، بخیه‌زدن زبان است؛ به این صورت که یک تکه پلاستیک روی بخشی از زبان دوخته می‌شود تا حس چشایی مختل شود. این قطعه پلاستیکی به حدی غذاخوردن را برای انسان سخت و طاقت‌فرسا می‌کند که فرد ترجیح می‌دهد به طور کلی قید غذا خوردن را بزند و درد زبان را تحمل نکند.طبق گزارش‌ها از این روش خطرناک در ونزوئلا زیاد استفاده می شود.

سلفون بندی بدن
بسته‌بندی بدن با سلفون موجب تعریق بیشتر بدن می‌شود و از این رو یکی دیگر از روش‌های نامتعارف لاغری است. روش کار این گونه است که بدن با فشار زیاد در سلفون بسته‌بندی می‌شود؛ درست مثل بسته‌بندی مواد غذایی! این کار برای کمک به چربی‌سوزی و کاهش وزن تبلیغ می‌شود.
این در حالی است که تعریق بیش از اندازه به کم‌آبی بدن منجر می‌شود. تعریق شدید باعث ایجاد تغییراتی در خون می‌شود و حجم خون را کاهش می‌دهد که در نتیجه آن، اکسیژن کمتری به سلول‌ها منتقل می‌شود. ضعف، سرگیجه، گیجی، کما و حتی مرگ می‌تواند نتیجه تعریق بیش از اندازه بدن باشد.

رژیم پنبه‌ای
شاید عجیب به نظر برسد اما بعضی‌ها واقعا این کار را می‌کنند. برخی افراد چاق رژیم پنبه را برای لاغری مفید می‌دانند. طوری که گلوله‌های پنبه را در آبلیمو خیس می‌کنند و سپس می‌بلعند. با این روش معده پر می‌شود و فرد چاق احساس سیری می‌کند. یکی از مهم‌ترین و بدترین عوارض این رژیم، انسداد روده است و مورد تایید هیچ پزشک متخصصی هم نیست.

رژیم کِرم‌ نواری
یکی از نفرت‌انگیزترین رژیم‌های دنیا، بلعیدن تخم کرم‌های نواری است. روش لاغری با این کرم‌ها این‌گونه است که فرد چاق تخم کرم را با آب می‌بلعد و این تخم‌ها در معده تبدیل به کرم می‌شوند تا بخشی از کالری روزانه بدن را مصرف کنند و در نتیجه فرد لاغر شود.این در حالی است که کرم‌های نواری در دستگاه گوارش رشد و تغذیه می‌کنند و آسیب‌های جبران‌ناپذیری به بدن می‌زنند.