راهکار های درمانی برای سلولیت

راهکارهایی برای کاهش و از بین بردن سلولیت (زیباتر شدن پوست)

اکثر خانم ها در ران، شکم یا کمرشان سلولیت دارند. این حالت طبیعی است، اما اگر این حالت شما را آزار می دهد،راه هایی وجود دارد که می توانید آن را کمتر کنید.

هوشمندانه ورزش کنید

تحرک داشته باشید، این کار یکی از بهترین درمان هاست. ورزش کردن آن ها را از بین نخواهد برد، اما قوی شدن ماهیچه های زیر مناطق توده ای می تواند حالت پوست تان را بهتر کند. یک برنامۀ سه قسمتی را امتحان کنید: رژیم غذایی سالم، ورزش های سریع و حرکتی که ماهیچه های شما را تونیک می کند.

مواد غذایی خام بیشتری بخورید

خوردن فیبر بیشتر، میوه ها، دانه و سبزیجات به جای خوردن غذاهای با کالری خالص به شما کمک زیادی می کند. قندهای ساده یا تصفیه شده که در بسیاری از موادغذایی مانند نان، آب نبات، نوشیدنی های قندی وجود دارند، با افزایش کالری در بدن به ایجاد چربی در بدن تان به خصوص در مناطق سلولیت، منجر می شوند.

مقداری از وزن تان را کم کنید

لاغر باشید یا چاق، ممکن است سلولیت داشته باشید. هر چند وزن اضافی، سلولیت را بیشتر نشان می دهد. اگر اضافه وزن دارید، بهتر است وزن تان را کم کنید. رژیم های یویو می تواند سبب افزایش میزان سلولیت شود. اگر وزن زیادی از دست داده اید، ممکن است مناطقی از پوست تان شل شده باشد. در مورد درمان آن با پزشک مشورت کنید.

عادت های ناسالم تان را کنار بگذارید

هر پک سیگار، روی خون رسانی به پوست تان تأثیر می گذارد و آن ها را ضعیف تر و احتمالاً سفت تر می کند. همچنین باعث می شود که سلولیت در بازوها، ران ها و مناطق پایین تر، قابل مشاهده شود. برای ترک سیگار می توانید از پزشک تان مشاوره بگیرید.

ماساژ مناطقی که دچار این مشکل شده

هر روز چند دقیقه ای را صرف ماساژ این مناطق کنید. در حمام یا هنگامی که لوسیون می مالید، این کار را انجام دهید. ماساژ جریان خون را بهبود می بخشد و مایعات اضافی را از بین می برد که ممکن است برای مدت کوتاهی کمتر قابل دیدن باشند.

محصولات مختلف را امتحان کنید

کرم ها با عصاره های گیاهی می توانند برای مدت کوتاهی پوست تان را بهتر کنند. به عنوان مثال محصولات حاوی کافئین می توانند به سفت شدن سریع پوست تان کمک کنند، اما آیا این روش دائمی و همیشگی خواهد بود؟ قبل از اینکه محصولات جدیدی را استفاده کنید آن را روی منطقۀ کوچکی از پوست تان امتحان کنید تا بدانید پوست تان چه واکنشی نشان می دهد.

کرم رتینول را به کرم های معمولی که استفاده می کنید، اضافه کنید.

هنگامی که تبلیغات کرم های تقویتی را نگاه می کنید، کلمۀ رتینول را جستجو کنید. این ماده سلولیت را درمان نمی کند، اما می تواند بافت و ظاهر پوست تان را بهبود ببخشد. بهترین محصول، محصولات با 0.3درصد رتینول است. برای اینکه اثرات این محصولات را ببینید باید حداقل 6 ماه از آن ها استفاده کنید. این محصولات باید لایۀ بیرونی پوست تان را ضخیم تر کنند تا بتوانند ناحیه ای که مشکل دارد را بپوشانند.

برنزه کردن

اگر پوستی معمولی دارید، شاید برنزه کردن پوست تان مناطق سلولیت را کمتر نشان دهد. با اسکراب ملایم بدن شروع کنید، سپس یک لوسیون مخصوص را فقط برای مناطق سلولیت استفاده کنید. اگر بیش از اندازه برنزه کنید، به پوست تان آسیب می رسانید و از طرفی باعث بدترشدن سلولیت می شوید.

آیا ساپورت ها کمکی می کنند؟

پوشیدن ساپورت های جدید، باعث می شوند، پوست تان صاف تر به نظر برسد، زیرا آن ها از ذخیرۀ مایع در زیر پوست تان جلوگیری می کنند. پزشک یا داروساز می تواند به شما در انتخاب این ساپورت ها کمک کند.

بستن مناطق مبتلا به سلولیت

بستن مناطقی از بدن که دچار سلولیت شده می تواند برای مدتی پوست تان را سخت تر و صاف تر کند. گن ها یا باندهای کشی که مناطق سلولیت را با آن می بندید، ممکن است هزینۀ کمتری برای شما داشته باشد.

بیشتر بخوانید:بیماری بادسرخ

ماساژ و ساکشن

لیپوماساژ از دستگاه ساکشن رول استفاده می کند تا پوست تان را جمع کند. درمانی که توسط FDA تأیید شده، اما گران بوده و برای رسیدن به نتیجۀ مطلوب ممکن است چند جلسه طول بکشد. مزایای این روش این است که احتمالاً مشکل سلولیت را از بین می برد، مگر اینکه شما آن را بارها و بارها انجام داده باشید.

گرما با لیزر و RF

به کمک لیزر یا RF پوست شما با گرما ماساژ داده شده و مکش به آن اضافه می شود. این درمان ها می توانند برآمدگی های پوست تان را در برخی موارد برای 6 ماه یا بیشتر، صاف کنند. این روش ها، آسیب زیادی وارد نمی کنند، اما گران هستند و برای انجام آن ها ممکن است نیاز باشد چندین بار به پزشک مراجعه کنید.

سلولاز

این عمل جراحی توسط FDA تایید شده و از بروز سلولیت در منبع آن جلوگیری می کند. پزشک لیزر را برای کوچک کردن سلول های چربی، زیر پوست می فرستد. با این لیزر، قسمت هایی که موجب برآمدگی پوست شده از بین می رود و پوست تان سفت تر می شود. نتایج آن ممکن است یک سال یا بیشتر باقی بماند، اما اثرات طولانی مدت آن هنوز ناشناخته است. برای انجام این عمل اطمینان حاصل کنید که پزشک مربوطه دورۀ لازم برای جراحی زیبایی را دیده و گواهی او معتبر است. اگر سلولیت تان زیاد و شدید باشد، ممکن است این عمل جراحی برای شما کارساز نباشد؛ بنابراین سعی کنید از راهنمایی های پزشک تان در این مورد بهره مند شوید.

سلفینا (Cellfina)

سلفینا (Cellfina) یکی دیگر از درمان های مورد تایید FDA است که سلولیت را در یک جلسه کاهش می دهد. پزشک تان منطقۀ مورد نظر را خیس کرده و سپس سوزنی را وارد پوست تان می کند. او از این طریق گره هایی که در زیر پوست تان باعث برآمدگی شده، از بین می برد. تغییرات حدود 2 سال باقی می ماند. اگر پوست تان شل بوده یا سلولیت به اصطلاح پوست پرتقالی دارید، سلفینا نمی تواند به شما کمکی کند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *