حرکت های ورزشی خواب آور

حرکت های ورزشی خواب آور،تمرین ورزشی آرامش بخش و خواب آور.دمای بدن هر شخص در طول روز به آرامی بالا می‌رود و با نزدیک شدن به شب پایین می‌آید. بدن به صورت خودکار این کار را برای داشتن خوابی آسوده انجام می‌دهد. فعالیت‌های بدنی، باعث افزایش ضربان قلب، افزایش ترشح هورمون آدرنالین، افزایش دمای مرکزی بدن و فعال‌تر شدن مغز می‌شود و پس از اتمام فعالیت بدنی تمام این موارد آرام کاهش‌ می‌یابند و باعث بهبود خواب می‌شوند، اما سوالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند، این است که چه زمانی در روز به فعالیت بدنی بپردازیم تا باعث بهبود خواب‌مان شود؟

به گفته پروفسور استوارت کوان، متخصص اختلالات خواب و استاد دانشگاه‌ هاروارد، بر مبنای تحقیقات مفصلی که در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ انجام شده، شما می‌توانید در هر ساعتی از روز ورزش کنید تا آخر شب خوابی آسوده داشته باشید و این کار برای افرادی که دچار اختلالات خواب هستند، بسیار مفید است.
تمرین اول
۲۰ سانتی‌متر از دیوار فاصله بگیرید و مشابه تصویر پاها را بالا آورید و روی دیوار بگذارید. دست‌ها را نیز در طرفین قرار دهید. اگر در عضلات پشت پا کشش نرمی را احساس نمی‌کنید، فاصله خود را از دیوار کمتر کنید. یک دقیقه این حالت را حفظ، ۱۵ ثانیه استراحت و یک بار دیگر آن را تکرار کنید.
تمرین دوم
مشابه تصویر بنشینید و به سمت چپ بچرخید و با دست راست زانوی پای چپ را بگیرید. یک دقیقه مکث کنید. تمرین را برای هر سمت ۳ مرتبه تکرار کنید.
تمرین سوم
مشابه تصویر دراز بکشید، کشش نرمی را داخل ران احساس و وضعیت را ۵ دقیقه حفظ کنید.
تمرین چهارم
دوزانو بنشینید و مشابه تصویر به جلو خم شوید و وضعیت را ۶ دقیقه حفظ کنید.
تمرین پنجم
به صورت طاقباز بخوابید، هر دو زانو را داخل سینه بیاورید. مچ پاها را مشابه تصویر به صورت ضربدری از روی یکدیگر عبور دهید و با دست‌ها، ساق پاها را بگیرید و این وضعیت را ۷ دقیقه حفظ کنید.
یادتان باشد که در تمامی حرکات ورزشی‌تان عمل دم و بازدم را به شکل زیر انجام دهید:
•عمل دم از راه بینی
•عمل بازدم از راه دهان
•دیواره شکم را به داخل و بالا بکشید، طوری که به طرف ستون مهره‌ها فشار آورد (عضلات شکم را منقبض کنید) و یک ثانیه نگه دارید و تا شماره ۳ بشمارید.
•در مرحله بعد، عضلات شکم را شل کنید به طوری که دیواره شکم آزاد شود و جلو بیاید.

 

هفته نامه سلامت

نظرات بسته شده است.