استانوزولول یا وینسترول (نحوه مصرف،عوارض و خطرات،فواید)

قیمت آمپول وینسترول,عوارض وینسترول,قیمت وینسترول تزریقی,بهترین مارک وینسترول,قرص استانازول چیست؟,عوارض استانازول,طریقه مصرف قرص استانازول,عوارض آمپول وینسترول,عوارض وینسترول,آمپول استانازول,قیمت قرص استانازول,قیمت آمپول وینسترول,نحوه مصرف وینسترول,قیمت قرص وینسترول,وینسترول مدیتچ,وینسترول مگنوم

استانوزولول (stanozolol) عموما به صورت وینسترول (قرص‌های خوراکی) و وینسترول ( تزریق ماهیچه ای‌) موجود میباشند.در حالی‌ که فرم خوراکی آن‌ به صورت منظم دریافت میشود، فرم تزریقی آن به تدریج مقدار زیادی استانوزولول را مهیا می‌سازد.

وینسترول ( استانوزولول ) چیست؟

استانوزولول یک استروئید آنابولیک مصنوعی است که از مشتقات تستوسترون می‌باشد.تستوسترون نیز یک هورمون جنسی‌ مردانه می‌باشد که مسئول تعیین ویژگی‌‌های جنسی‌ مردان و ساختار ماهیچه‌ها می‌باشد.استروئید‌های آنابولیکی نظیر وینسترول به طور معمول توسط بدن سازان برای ساختن حجم عضلانی خالص و سوزاندن چربی‌‌های اضافه استفاده میشود.

استانوزولول معمولا برای درمان شرایطی مثل آنژیوادم ارثی (نوع بیماری ورم بدن زیر پوستی‌)(hereditary angioedema) که به وسیله ورم‌های شدید مشخص میشود تجویز میگردد.این اتفاق زمانی‌ که احتباس آب درون بدن افزایش می‌یابد رخ میدهد.

این استروئید همچنین در درمان کم خونی (anaemia) که مشخصه آن کاهش تعداد سلولهای خونی است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاثیر وینسترول روی بدن چه می‌باشد؟
وینسترول باعث کاهش نشانه‌‌های بیماری آنژیوادم ارثی میشود.وینسترول از احتباس آب درون بدن جلوگیری می‌کند و باعث کاهش علائم این بیماری میگردد.همچنین در بیماری کم خونی نیز این استروئید باعث افزایش تولید سلول‌های خونی میشود.

تحقیقات روی حیوانات نشان داده است که وینسترول باعث بهبود رشد عضلات، افزایش تراکم استخوان ها، افزایش تولید سلولهای خون و باعث تحریک و افزایش اشتها میشود.

وینسترل چگونه در چربی‌ سوزی کمک می‌کند؟
امروزه وینسترول به وسیله بدن سازان و ورزش کاران برای حفظ عضلات خود و از دست دادن چربی‌ استفاده میشود.توانایی وینسترول در جلوگیری در احتباس آب در بدن میتواند در این زمینه مفید باشد.مقداری از هورمون تستوسترون میتواند به استروژن تبدیل شود و از این طریق باعث احتباس آب در بدن شوند.

به هر حال تستوسترون موجود در وینسترول بسیار ناچیز می‌باشد و باعث احتباس آب نمیگردد.سایت ادکوان دات آی آر همچنین اعتقاد بر این است که وینسترول با افزایش دفع آب از بدن باعث افزایش میزان ادرار میشود.

ا توانایی چربی‌ سوزی خود میتواند باعث افزایش سرعت فرایند چربی‌ سوزی در بدن شده و از حجم کلی‌ چربی‌ در بدن بکاهد.

همچنین باعث افزایش قدرت بدون افزایش در وزن بدن میشود.
از این جهت این هورمون به عنوان یک داروی محبوب در میان بدن سازان و ورزش کارانی که خواهان افزایش حجم عضلانی و قدرت بدون افزایش چربی‌ در بدن میباشند مورد توجه قرار گرفته است.

وینسترول چگونه استفاده میشود؟
وینسترول معمولا توسط بدن سازانی که در دوره کات هستند به منظور حفظ حجم عضلات خود و چربی‌ سوزی همزمان استفاده میشود.البته هدف از این دوره کات افزایش حجم عضلات نمی‌باشد بلکه هدف حفظ حجم عضلات و کاهش بافت‌های چربی‌ در بدن می‌باشد.

گرچه هنوز قابلت چربی‌ سوزی وینسترول به طور کامل اثبات نگردیده است.وینسترول خوراکی و تزریقی مورد استفاده در دوران کات باعث افزایش سطح آزاد سازی تستوسترون در بدن میشود که این امر باعث کمک به بدن در استفاده بیشتر از تستوسترون برای حفظ عضلات و کاهش بافت‌های چربی‌ میشود.

قابل ذکر است که استفاده از وینسترول در دوران کات باعث افزایش وزن نمی‌شود.اگر هدف افزایش حجم باشد (دوره حجم) از استروئید‌های آنابولیکی دیگری استفاده میشود.

سؤ استفاده از وینسترول چگونه می‌باشد؟
استروئید آنابولیک استانوزولول (وینسترول) فقط برای مقاصد پزشکی‌ در انسان توسط (FDA ) مورد تصویب قرار گرفته است.هر گونه استفاده دیگر در ایالات متحده آمریکا ممنوع می‌باشد.

وینسترول معمولا توسط بدن سازان و ورزشکاران مورد سؤ استفاده قرار می‌گیرد.وینسترول اساسا در بدن سازی در دوران کات برای حفظ حجم عضلات و کاهش چربی‌  بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.سایت ادکوان دات آی آر استفاده مناسب از این هورمون باعث افزایش وزن نخواهد شد.

همچنین اعتقاد بر این است که استفاده از وینسترول مرتبط با دیگر عوارض جانبی تستوسترون نظیر افزایش اندازه سینه در مردان و تغییر الگوی صدا و ریزش مو در زنان نمی‌باشد.به همین دلیل است که استفاده از این دارو در میان ورزش کاران به ویژه بانوان در مقایسه با دیگر داروهای آنابولیکی مورد استقبال قرار گرفته است.

همچنین قابل ذکر است که از این دارو در ورزشی نظیر دو و میدانی که ترکیبی‌ از قدرت و سرعت می‌باشد نیز استفاده میشود.استفاده از وینسترول در ورزشکاران مسابقه ای ممنوع می‌باشد و مواردی نیز بوده است که بعد از جواب مثبت آزمایش مبنی بر استفاده از وینسترول مدال ورزشکار از او پس گرفته شده است.

چرا وینسترول در میان خانوم‌ها محبوب است؟
استفاده از استروئید‌های آنابولیکی در زنان باعث بروز صفات مردانه در آنان میشود.در حالی‌ که بعضی از این صفات بعد از قطع مصرف دارو برگشت پذیر میباشند ولی‌ بسیاری از این صفات نیز قابل برگشت نمی‌باشد و از این رو استفاده از استروئید‌های آنابولیک توسط زنان ترجیح داده نمی‌شود.

در حالی‌ که وینسترول دارای چنین ویژگی‌‌هایی نمی‌باشد و به همین دلایل در میان زنان از محبوبیت بالایی برخوردار است.وینسترول باعث افزایش رشد عضلات در زنان و همچنین میزان بسیار کمی‌ نیز باعث بروز صفت مردانه (androgenic ) میشود.

به همین دلیل صفات مردانه نظیر کلفتی‌ صدا و الگوی ریزش موی مردانه به ندرت در زنانی که وینسترول مصرف میکنند دیده میشود.همچنین قابلیت چربی‌ سوزی آن باعث شده که این دارو بیشترین استقبال را توسط بانوان نسبت به دیگر استروئید‌های آنابولیکی داشته باشد.

عوارض جانبی استفاده از وینسترول چیست؟

سؤ استفاده یا مصرف بیش از حد از وینسترول باعث عوارض جانبی بسیاری میشود.بسیاری از مصرف کنندگان وینسترول بیشتر از حد مجاز استفاده از این دارو استفاده میکنند.مسمومیت کبد یکی‌ از رایج‌ترین عوارض جانبی سؤ استفاده از وینسترول است.

از دیگر عوارض جانبی می‌توان به درد مفاصل، بزرگ شدن بافت سینه در مردان و احتباس آب اشاره کرد.افراد مبتلا به بیماریهایی نظیر سرطان سینه، سرطان پروستات و بیماری هایپرکالسمیا (hypercalcemia ) (بیماری که در آن سطح کلسیم در خون زیاد میشود) مجاز به استفاده از وینسترول نیستند.

افراد دارای سابقه حمله قلبی، کلسترول خون بالا با دیابت نیز باید در مورد استفاده از این دارو با پزشکان مرتبط مشاوره نمایند.

وینسترول و استانوزول یک استروئید ترکیبی خیلی مشهور برای چرخه های مقطعی است .
در حالی که تعدادزیادی از مردم برای استفاده از دیانابول تلاش می کنند و یا حتی سعی می کنند برای چرخه های مقطعی از آنادرول ( anadrol ) استفاده کنند .
در حقیقت من هرگز از کسی استفاده از استانوزول را برای چرخه های مقطعی نشنیده بودام .
استانوزول یک دارو مقطعی است .افراد کمی برای استفاده از آن در چرخه های اصلی بحث خواهند کرد این دارو به معین یک ترکیب موثر برای آنمی نیست و بنابراین ، کسی می تواند به طور صحیح فرض کند که نقش آن در چرخه های اصلی خیلی محدود و کم است .
استفاده و کاربرد جدیدی برای وینسترول در هر چرخه یا دوره داروی می توان برای استفاده آن در دوزهای خیلی محدود به منظور کاهش shbg به کار برد .
یکی از ویژگی های وینسترول توانای آن برای کاهش shbg بیش از دیگر استروئیدهاست .
یک دوزه mgkg به طور قابل توجهی shbg را کاهش داد . که همین دوز می تواند به نوبت ، میزان تستوسترون را در بدن افزایش دهد .
هرچند که با ۹۹% از استروئیدها ، با ید به یاد داشت که سطح هورمونی بدن شما تغییر خواهد کرد چنانچه با حرکت هر یک از اجزا ئ مکمل تستوسترون ( یعنی انجام یک آزمایش در یک دوره داروی شامل وینسترول ) .
این دارو برای جلوگیری از عدم کار غدد ***ی تضمین شده است .
اثرات جانبی وینسترول و استانوزول افزودن این دارو به چرخه ای داروی اصلی می تواند مشکل ساز باشد ، چنانچه استانوزول یک ترکیب ۱۷aa است ، به این معنی که آن با اولین عبور کردن از کبد شما بدون از بین رفتن تغییر می کند این حالت از آن یک داروی فعال به وجود می آورد ، بنابراین بسیاری از مردم قرص های را انتخاب می کنند که هم از شرکت های داروی قابل دسترس هستند و هم از لابراتوارها .
متاسفانه ، از آنجای که این داروی ترکیبی ۱۷aa است در حقیقت کبد را زهرآگین می کند ، استانوزول دارای یکی از سمی ترین ترکیبات استروئیدی است .این حالت یعنی زهر آگین شدن کبد ، نتیجه اضافه کردن آن به چرخه دارویی اصلی است که می تواند مشکل ساز باشد .
به طور کلی یک چرخه دارویی اصلی را خیلی سنگین خواهد کرد ، و مقدار زیاد استفاده از آن باعث افزایش سمی شدن خواهد شد . این دارو همچنین دارای نتایج نا مطلوبی بر کلسترول است ، و مقدار۶mgs از استانوزول را می توان برای کاهش hdl به ۳۳% و افزایش LDL به ۲۹% به کاربرد .

بزرگ شدن قلب حتی در مقدارهای کم از این دارو می تواند مربوط به مصرف وینسترول با شد بنابراین ، تعداد زیادی از مردم از خوردن آنها به طور چرخه های دارویی خودداری می کند .
به طور کلی پذیرفته شده است که به علت سمی بودن استانوزول استفاده از آن را بایستی به ۶ هفته محدود کرد افراد زیادی آن را برای ۱۲ هفته بدون ایجاد هیچ گونه مشکلی مصرف کنند.
اثرات استفاده از وینسترول و استانوزول ،
به طور کلی افراد می گویند احساس خشکی در مفاصل شان در هنگام استفاده از این دارو دارند و همچنین رروی هم رفته این خشکی یک حالت مقدماتی به نظر می رسد این خشکی می تواند به علت اثر فشار اسمزی معکوس باشد ، البته این گمان است اماافراد احساس خشکی بیشتری در ناحیه ای که تزریق انجام می شود دارند .
گزارش های مختلف و زیادی در باره ای استحکام تاندون و استانوزول حتی در مجلات پزشکی وجو دارد برخی می گویند که تاندون ها را ضعیف می کند ، دیگران می گویند تاندون ها را قوی می کند ( و برخی هم از طریق اینترنت به وسیله معلم های زیادی شایعه می کنند که تاندون ها را به طور ناصاف متغیر قوی می کند ، به طوری که احتمال صدمه دیدن به آنها زیاد است ) .

به همین علت ممکن است همین ضعف تاندون ها بهترین چیزی باشد که ورزشکاران دیگر از آن استفاده نکنند این دارو به طور معین نشان داده است که می تواند در بعضی بیماری های مزمن استخوانی با القای گلوکوکورتیکوئید مفید باشد همچنین دارای ویژگی ها تولید کلاژن تیزی می باشد .
اما با همه این مشکلات ، ورزشکاران مشکلات زیادی را با مفاصل شان تحمل کرده اند زیرا از استانوزول استفاده می کرداند .
از این دارو بر خلاف دارو های استروئیدی دیگر بیشتر برای کاهش وزن استفاده می شود تا افزایش وزن و برای دوره های رژیمی قبل از مسابقات بسیار موثر است .
این یک ترکیب منحصر به فرد است که هم به صورت تزریقی و هم به صورت دهانی در بازار قابل دسترس می باشد . حالت های هر دو شامل ترکیبات مشابه است اما تزریق این دارو نسبت به خوردن آن بهتر است ، بنابراین یکی می تواند روی هم همه برای این نوع ترکیبات خیالاتی داشته باشد .
تزریق آن نیز دارای مزایای جلوگیری از اولین عبور از طریق کبدتان هست پس لطفا کبد خودتون را تحت فشار قرار ندهید .

دوز مصرفی = ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم روزانه
ماندگاری در تست های کنترل دوپینگ = خوراکی ۳ هفته تزریقی ۹ هفته
مدت زمان فعالیت در بدن = ۸ ساعت

اثرات استفاده از وینسترول و استانوزول
به طور کلی افراد می گویند احساس خشکی در مفاصل شان در هنگام استفاده از این دارو دارند و همچنین رروی هم رفته این خشکی یک حالت مقدماتی به نظر می رسد این خشکی می تواند به علت اثر فشار اسمزی معکوس باشد ، البته این گمان است اماافراد احساس خشکی بیشتری در ناحیه ای که تزریق انجام می شود دارند .
گزارش های مختلف و زیادی در باره ای استحکام تاندون و استانوزول حتی در مجلات پزشکی وجو دارد برخی می گویند که تاندون ها را ضعیف می کند ، دیگران می گویند تاندون ها را قوی می کند ( و برخی هم از طریق اینترنت به وسیله معلم های زیادی شایعه می کنند که تاندون ها را به طور ناصاف متغیر قوی می کند ، به طوری که احتمال صدمه دیدن به آنها زیاد است ) . به همین علت ممکن است همین ضعف تاندون ها بهترین چیزی باشد که ورزشکاران دیگر از آن استفاده نکنند این دارو به طور معین نشان داده است که می تواند در بعضی بیماری های مزمن استخوانی با القای گلوکوکورتیکوئید مفید باشد همچنین دارای ویژگی ها تولید کلاژن تیزی می باشد .
اما با همه این مشکلات ، ورزشکاران مشکلات زیادی را با مفاصل شان تحمل کرده اند زیرا از استانوزول استفاده می کرداند .
چنانچه قبلا هم شرح داده شد این یک ترکیب منحصر به فرد است که هم به صورت تزریقی و هم به صورت دهانی در بازار قابل دسترس می باشد.

حالت های هر دو شامل ترکیبات مشابه است اما تزریق این دارو نسبت به خوردن آن بهتر است ، بنابراین یکی می تواند روی هم همه برای این نوع ترکیبات خیالاتی داشته باشد .
تزریق آن نیز دارای مزایای جلوگیری از اولین عبور از طریق کبدتان هست پس لطفا کبد خودتون را تحت فشار قرار ندهید .