عادت های ایجاد کننده نابارداری

عادت های ایجاد کننده ناباروری,نشانه های ناباروری در زنان,عواملی که باعث ناباروری در مردان میشود,علت ناباروری مردان,غذاهایی که باعث نازایی میشود,چه عواملی باعث تاخیر پریود میشود,عوامل موثر بر ناباروری,درمان ناباروری,عوامل موثر در بارداری سریع,عوامل موثر در ناباروری مردان,عوامل موثر در ناباروری زنان,دلایل عدم بارداری در یک زوج سالم

نتایج بررسی ها نشان می دهد که آمار ناباروری در سراسر دنیا در حال افزایش است. ناباروری اغلب به دلیل نبود تعادل هورمونی ، پایین بودن شمار اسپرم، اختلال در نعوظ، ناهنجاری در اندام های تناسلی و…. به وجود می آید.هر چند حتی شیوه زندگی نیز می تواند باعث ناباروری شود.

برای رفع این مشکل، باید شیوه زندگی سالم شامل برنامه غذایی خوب و ورزش داشته باشید.در این مطلب به نقل از ام اس ان به چند عادت موثر در ایجاد ناباروری اشاره شده است.
استعمال دخانیات
برخی از افراد تصور می کنند که استعمال سیگار هراز گاهی مانعی ندارد، در حالی که همین مقدار کم نیز باعث ناباروری در مردان و زنان  می شود.
پرخوری
پرخوری که باعث چاقی می شود، یکی از علل ناباروری به ویژه در زنان محسوب می شود.
یوگا در دمای بالا
اخیرا برای پایین آوردن وزن، یوگا در دمای بالا انجام می شود. میزان حرارت بالا  می تواند روی تولید اسپرم و تخمک تاثیر بگذارد و به ناباروری منجر شود.
استفاده از قرص های ضد افسردگی
این قرص ها عملکرد جنسی را در هر دو جنس تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند روی کیفیت اسپرم نیز تاثیر بگذارد.
بیماری های مقاربتی
رابطه جنسی محافظت نشده،  خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی را بالا می برد و این یکی از علل عمده نازایی در میان زنان و مردان است.
مصرف مشروبات الکلی
مصرف مشروبات الکلی می‌تواند روی تولید اسپرم و تولید تخمک  تاثیر بگذارد.
زیاده روی در مصرف مکمل های ویتامین
در صورت افراط کردن و مصرف بدون تجویز پزشک، برخی مکمل های ویتامین می تواند باعث نازایی شود.
استفاده از ظروف یک بار مصرف
با ورود سموم از ظروف پلاستیکی و یک بار مصرف به بدن هورمون ها دچار اختلال می شود و این امر می تواند به نازایی منجر شود.