تقویت تخمک در بارداری

تقویت تخمک با گیاهان دارویی (افزایش قدرت بارداری با طب سنتی)

داروی گیاهی افنان,قرص برای تقویت تخمدان,داروی گیاهی برای تخمک گذاری زنان,داروی گیاهی برای بارداری سریع,داروی گیاهی تقویت تخمدان,داروی گیاهی برای تنبلی تخمدان,تقویت تخمدان ضعیف,تقویت تخمک گذاری
چگونه تخمک خود را قوی کنید؟برای تقویت تخمک و تنظیم هورمون چه بخوریم؟داروهایی گیاهی برای افزایش قدرت بارداری،در زیر گیاهان دارویی برای افزایش تقویت تخمک و قدرت بارداری ذکر شده است:

راه های افزایش تقویت تخمک با گیاهان دارویی

پنج انگشت با نام علمی Vitex agnus castus
درخت زیبایی با ارتفاع ۵/۱ متر است و به دلیل اینکه برگ های آن پنجه ای و ۵ عددی است،آن را پنج انگشت می نامند.
این گیاه که گل های آن اغلب آبی رنگ هستند،یکی از مشهورترین گیاهان درمانی در باروری طبیعی زنان است.
غده هیپوفیز را تحریک می کند و ترشح استروژن و پروژسترون و تستوسترون را افزایش می دهد و فرایند تخمک گذاری را سرعت می بخشد.
به ویژه زمانی که دلیل ناباروری، مقدار کم تولید پروژسترون باشد، این گیاه به عنوان یک تونیک عمل کرده و سیستم تولیدمثل را فعال می کند.
به طور خاص این گیاه بر روی زنانی که تخمک گذاری نامنظم دارند، موثر است و زنانی که مبتلا به فاز لوتئال کوتاه هستند و مدت زمان میان تخمک گذاری و پایان چرخه قاعدگی آن ها کوتاه است،

می توانند از این گیاه دارویی با مشورت پزشک استفاده کنند. بعد از قطع مصرف قرص های ضدبارداری، با استفاده از داروی گیاهی می توانید تخمک گذاری طبیعی داشته باشید.
شبدر قرمز سرشار از ایزوفلاون است و در بدن همچون استروژن عمل می کند. همچنین رحم را تغذیه کرده و با پروتئین و ویتامین ها و کلسیم و منیزیم، مواد معدنی مورد نیاز غدد هورمونی، سیستم عصبی را تقویت می کند.

همچنین این گیاه، یکی از مهم ترین گیاهان در درمان PMS است و از زمان بقراط و ۲۵۰۰ سال پیش برای درمان بسیاری از ناراحتی های زنانه تجویز می شده .
به طور خاص در درمان درد سینه قبل از قاعدگی، ادم، افسردگی، اسهال و یبوست و سردرد PMS مفید است.
مطالعات انجام شده در سال های اخیر نشان می دهند که استفاده از این گیاه، بی ضرر و در درمان نشانه های PMS موثر است.
مطالعه ای که بر روی ۱۶۰۰ زن با تجربه PMS در آلمان صورت گرفت، نشان داد که بیش از ۹۳ درصد زنان با مصرف این گیاه قطع و یا کاهش علائم داشته اند.
این گیاه با تحریک غده هیپوفیز، هورمون های تخمدان را تنظیم می کند.

شبدر چمنی

شبدر چمنی باعث افزایش قدرت باروری در خانم‌ها می‌شود. این گیاه ویتامین، کلسیم و منیزیم زیادی به رحم می‌رساند و به سلامت کلی بدن کمک زیادی می‌کند. شبدر چمنی همچنین برای تصفیه‌ی خون، آرامش سیستم عصبی و تنظیم هورمون‌ها مفید است.

دانگ کوای

دانگ کوای یک گیاه چینی است که به درمان مشکلات ناباروری کمک زیادی می‌کند. این گیاه برای درمان مشکلات قاعدگی، خستگی، کم خونی جزئی و تنظیم فشارخون موثر است. دانگ کوای همچنین باعث تنظیم میزان استروژن شده و شانس باروری را بالا می‌برد. باید بدانید که این گیاه ضدالتهاب، محرک گردش خون، محافظ کبد، تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن، تقویت‌کننده‌ی رحم، درمان آندومتریوز و غیره می‌باشد. توصیه می‌کنیم این گیاه در نیمه‌ی اول عادت ماهیانه مصرف شود.
برای تقویت ماهیچه‌های رحم و لگن و همچنین کاهش دردهای زایمان چای تهیه‌شده از برگ‌های تمشک قرمز بسیار موثر است. علاوه بر این مصرف آن باعث جلوگیری از سقط‌جنین و کاهش خونریزی زمان زایمان می‌شود.

یام وحشی

یام یا همان سیب‌زمینی هندی وحشی تولید پروژسترون را افزایش داده و به این ترتیب شانس حاملگی را بالا می‌برد.
بهترین زمان برای مصرف این گیاه بعد از تخمک‌گذاری می‌باشد. به خاطر اینکه قبل از تخمک‌گذاری امکان دارد مانع تخمک‌گذاری شود.

کوه وش سیاه

کوه وش سیاه برای درمان گرگرفتگی و دیگر علائم یائسگی موثر است.
این گیاه همچنین کمک زیادی به درمان کم‌حوصلگی، تغییرات خلق و خوی، گر گرفتگی و خشکی واژینال می‌کند. سرخ‌پوستان آمریکا از این گیاه برای تسکین درد زایمان استفاده می‌کردند.
کوه وش سیاه خواص ضداسپاسمی دارد و با افزایش خون در منطقه‌ی لگن، گرفتگی عضلات و کرامپ‌های ناحیه را از بین می‌برد.
این گیاه رحم را برای بارداری آماده می‌کند. زمان مصرف این گیاه در نیمه‌ی اول عادت ماهیانه است.

شیرین‌بیان و تاثیر آن در بارداری خانم ها

شیرین‌بیان برای تقویت سیستم ایمنی، کاهش التهاب، محافظت از کبد و کاهش مشکلات مربوط به دوره‌ی یائسگی بسیار موثر است.
این گیاه همچنین به تنظیم قاعدگی در خانم‌هایی که دچار بی‌نظمی هستند کمک می‌کند.
شیرین‌بیان برای خانم‌هایی که میزان تستوسترون بالا و استروژن پایین دارند و در واقع دچار سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند موثر است.
توجه داشته باشید که این گیاه نباید در دوره‌ی بارداری مصرف شود.
از این گذشته مصرف شیرین‌بیان برای افرادی که سابقه‌ی سکته‌ی مغزی، فشارخون، بیماری‌های کلیوی، یبوست، دیابت، ادم، بیماری‌های قلبی و مشکلات جدی قاعدگی دارند توصیه نمی‌شود.

برگ‌های تمشک قرمز و تنظیم هورمون

این گیاه جزو معروف‌ترین درمانی‌های طبیعی ناباروری است. برگ‌های تمشک قرمز حاوی میزان زیادی کلسیم است که به تنظیم هورمون‌ها کمک زیادی می‌کند.
مصرف همزمان آن با شبدر چمنی تأثیر بیشتری دارد. برگ‌های این گیاه مشکل اختلالات تخمک‌گذاری را کم می‌کند.
اختلالات تخمک‌گذاری بعد از چسبندگی لوله‌های رحم دومین علت ناباروری محسوب می‌شود.
برای تقویت ماهیچه‌های رحم و لگن و همچنین کاهش دردهای زایمان چای تهیه‌شده از برگ‌های تمشک قرمز بسیار موثر است.
علاوه بر این مصرف آن باعث جلوگیری از سقط‌جنین و کاهش خونریزی زمان زایمان می‌شود.
مصرف برگ‌های تمشک قرمز در طول دوره‌ی عادت ماهیانه توصیه می‌شود.

ویتاگنوس یا گیاه پنج انگشت برای بارداری

گیاه پنج انگشت حاوی خواصی است که مانع از اختلالات قاعدگی، رفع دردهای عادت ماهیانه، رفع اختلالات خونریزی، رفع عوارض یائسگی و غیره می‌شود.
ویتاگنوس باعث رفع نارسایی تخمدان‌ها می‌شود و به تخمک‌گذاری کمک می‌کند. البته باید بدانید که درمان با ویتاگنوس طولانی مدت بوده و نیاز به صبر و حوصله دارد.

تقویت تخمک با گل پامچال با نام علمی Oenothera bierinis
این گیاه از گیاهان امریکای شمالی و سرشار از اسیدهای چرب ضروری و حاوی اسید لینولئیک گاما (GLA) است که از عملکرد غدد هورمونی حمایت می کند،

علائم قبل از قاعدگی را تسکین می دهد و موجب قوام و شفافیت و چسبناکی ترشحات زنانه و تخمک می شود که همین امر باعث می شود تخمک ها برای مدت طولانی تری در دهانه رحم زنده بمانند و تا ده روز بتوانند به راحتی با اسپرم ترکیب شوند.
زنانی که مقدار این اسید چرب (GLA) در بدن آن ها کم است، حساسیت بیشتری نسبت به هورمون پرولاکتین دارند و همین حساسیت بیشتر منجر به درد و حساسیت سینه ها نیز می شود.
با مصرف این گیاه معمولاً طی دو الی سه چرخه علائم به تدریج کاهش می یابد.

شبدر قرمز با نام علمی Trifolium pretense
مدت ها است که از این گیاه به عنوان یکی از موثرترین گیاهان باروری به خصوص در درمان زخم های لوله های فالوپ یا سلول های غیرطبیعی اندام تناسلی استفاده می شود.
شبدر قرمز سرشار از ایزوفلاون است و در بدن همچون استروژن عمل می کند. همچنین رحم را تغذیه کرده و با پروتئین و ویتامین ها و کلسیم و منیزیم، مواد معدنی مورد نیاز غدد هورمونی، سیستم عصبی را تقویت می کند.

گزنه با نام علمی Urtica dioica
با توجه به اینکه این گیاه سرشار از کلروفیل، پروتئین، کلسیم، آهن و  ویتامین K است،
در باروری و تقویت کلیه و تحریک و تنظیم ترشحات غده آدرنال موثر است. هورمون های بدن را تنظیم می کند و تخمک گذاری و قاعدگی را بهبود می بخشد.

این گیاه یکی از غنی ترین منابع گیاهی و سرشار از اسیدفولیک است و به سلامت جنین کمک می کند.
گیاهان دارویی برای تسکین و درمان علائم یائسگی
شروع یائسگی، یک پیشرفت و روند طبیعی در زندگی زنان است و امروزه به طور فزاینده ای گیاهان و مکمل های گیاهی جایگزین داروهای شیمیایی شده اند.
یائسگی معمولاً با علائمی همچون تعریق شبانه، گر گرفتگی، خشکی واژن، درد هنگام نزدیکی، سردرد و اضطراب همراه است.
به دلیل تغییرات بیوشیمی در بدن، شیوع بیماری های قلبی و پوکی استخوان نیز در این دوران افزایش می یابد.
با مصرف گیاهان دارویی می توان به مقدار قابل توجهی از علائم و بیماری های ناشی از کاهش هورمون استروژن پیشگیری کرد.
استروژن موجود در گیاهان فیتواستروژن نام دارد که در بدن همچون استروژن عمل می کند.
گیاهان دارویی که حاوی فیتواستروژن هستند، در درجه اول علائم یائسگی را کاهش می دهند و در گام بعدی ترشح هورمون ها را تنظیم می کنند.

ریشه شیرین بیان با نام علمی  Glycyrrhiza
این گیاه به طور عمده نوسانات هورمونی را برطرف می کند و با بهبود غده آدرنال، انرژی را افزایش و استرس را کاهش می دهد. در ضمن به هضم غذا کمک می کند و یک ملین است.

در موارد بالا قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.