روش های مراقبت از ناخن ها

مراقبت از دست و ناخن ها در خانم ها

شستن دست ها می تواند باعث تمیزی دستان شما شود و میکروب های بیماری زا را از شما دور کند اما استفاده از صابون ها می تواند به پوست دست شما آسیب برساند. پزشکان متخصص پوست به شما پیشنهاد می کنند از یک صابون شستشوی دست که دارای نرم کننده نیز باشد استفاده کنید. بعضی از صابون های شستشوی دست حاوی موادی مانند گلیسیرین، روغن آفتابگردان، روغن سویا و سایر روغن های طبیعی هستند که می توانند باعث مرطوب و شاداب شدن پوست دست شما شوند.

استفاده از کرم دست حاوی مرطوب کننده

یکی از راه هایی که می توانید از پوست دست خود محافظت کنید بخصوص وقتی سن شما بالا می رود این است که در طول روز و قبل از خواب از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. استفاده از انواع کرم ها می تواند مفید باشد اما استفاده از کرم ها و لوسیون هایی که مخصوص پوست دست ساخته شده اند، بهتر است. با کرم مرطوب کننده می توانید تا مدتی پوست دست خود را مرطوب و شاداب نگه دارید ولی حتما باید بعد از شستن دست ها و یا بعد از مدتی کار کردن دوباره کرم مرطوب کننده به دست خود بمالید. در مواقعی که پوست دستتان در معرض نور آفتاب قرار دارد حتما از کرم های ضد آفتاب یا دستکش برای پوشش دستانتان استفاده کنید.

محصولات ضد پیری برای دست

لکه هایی که در اثر افزایش سن بر روی دست ها ظاهر می شوند را می توان با استفاده از کرم های روشن کننده و یا سفید کننده که به طور روزانه و منظم استفاده می شوند، برطرف کرد. در بعضی موارد می توان با مراجعه به پزشک متخصص پوست، با استفاده از لیزر این لکه ها را برطرف نمود. کرم هایی که می توانند لکه ها را از بین ببرند حاوی ماده ای به نام هیدروکینون (کم رنگ کردن لکه ها) و اسیدهای آلفا هیدروکسی (ساخت دوباره سلول ها) هستند. متخصصان پوست برای به حداقل رساندن آسیب های ناشی از نور آفتاب استفاده از کرم هایی که حاوی رتینول یا رتینال پروپیونات باشند، را توصیه می کنند.

مراقبت از ناخن برای خانم ها

مطالعات نشان داده است که ویتامین بیوتین یا B7، می تواند در درمان و جلوگیری از شکنندگی ناخن ها نقش داشته باشد. منابع حاوی بیوتین، غذاهایی مانند نخود سبز، جو، سویا، گردو، دانه آفتابگردان، بلغور و برنج قهوه ای می باشد. قبل از مصرف بیوتین و یا هر مکمل غذایی دیگر باید با پزشک خود مشورت کنید. اگر می خواهید ناخن خود را مانیکور کنید حتما به فردی مراجعه کنید که در این زمینه تخصص دارد و به ناخن شما آسیب نمی رساند. هرگز لایه شاخی ناخن را بر ندارید زیرا می تواند منجر به عفونت شود. برای گرفتن ناخن از یک ناخن گیر مناسب استفاده کنید و سعی کنید این محصولات را از داروخانه ها تهیه نمایید. برای مرطوب نگه داشتن ناخن خود، از کرم ها و یا لوسیون های حاوی وازلین یا ویتامین E استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.