چگونه دندان های سفید و درخشان داشته باشیم؟

می خواهید لبخند زیبایی داشته باشید و هنگامی که می خندید، دندان های تان بدرخشد؟ برای داشتن دندان های زیبا و درخشان، دو انتخاب دارید: می توانید نزد دندان پزشک بروید یا اینکه کارهایی را در خانه برای مراقبت از دندان های تان انجام دهید. در هر دو مورد از موادی برای سفید کردن دندان های تان استفاده می شود.

موادی که در خانه برای سفید کردن دندان استفاده می شود، اغلب حاوی ۳ تا ۲۰ درصد پراکسید (کربامید پروکسید یا هیدروژن پراکسید) می باشد. موادی که در دندان پزشکی برای سفید کردن دندان استفاده می شود، ۱۵ تا ۴۳ درصد پروکسید دارند.

به طور کلی هر چه محلول های سفید کننده را طولانی تر در دهان تان نگه دارید، دندان تان سفیدتر خواهد شد؛ با این حال هر چه درصد پراکسید موجود در محلول های سفید کننده دندان بیشتر باشد، باید مدت کمتری در دهان تان نگه داشته شوند.

برای هر کدام از این دو حالت نکات مثبت و منفی وجود دارد؛ اما اگر از کیت های سفید کننده دندان در خانه استفاده می کنید، قبل از آن حتما با دندان پزشک مشورت کنید.

سفید کردن دندان در دندان پزشکی

اگر سفیدکردن دندان تان را در دندان پزشکی انجام دهید، سریع تر نتیجه خواهید گرفت. محلول های سفید کننده ای که در دندان پزشکی ها استفاده می شود اغلب از کیت هایی که در خانه استفاده می شود، قوی تر هستند. همچنین استفاده از گرما، لیزر یا ترکیبی از این دو ممکن است در سرعت و قدرت سفید کننده ها موثر باشد.


استفاده از سفید کننده های دندان در خانه

انتخاب های زیادی برای سفید کردن دندان در خانه وجود دارد که شامل:

نوارها یا ژل های سفید کننده: این محصولات را می توانید به طور مستقیم یا با استفاده از یک نوار روی دندان های خود استفاده کنید. این محصولات پراکسیدی معمولا نیاز است یک تا دو بار در روز به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز استفاده شوند.

سینی های سفید کننده دندان

در این روش از سینی های سفید کنندۀ دندان که شبیه محافظ دندان است، استفاده می شود. این سینی ها با ژل ها یا خمیرهای سفید کننده دندان پراکسیدی پر می شوند و یک تا چند ساعت در روز، به مدت ۴ هفته روی دندان ها گذاشته می شوند.

خمیردندان های سفید کننده دندان

از آنجایی که اغلب خمیردندان ها مقداری سائیدگی ایجاد می کنند، به از بین بردن لکه های دندانی کمک می کنند. خمیردندان های سفید کننده، حاوی مواد شیمیایی یا براق کننده ای هستند که لکه های دندانی را بدون کمک مواد سفید کننده از بین می برند. این خمیردندان ها نسبتا ارزان هستند. برخی از این خمیردندان های سفید کننده حاوی پراکسید هستند؛ اما به اندازه کافی روی دندان نمی مانند که بتوانند تاثیری روی سفید کردن دندان داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.