چه وقت‌هایی باید دوش آب سرد بگیرید؟

دوش گرفتن بعد از بدنسازی,دوش آب سرد یا گرم؟,دوش گرفتن قبل از ورزش,دوش آب سرد بعد از ورزش,دوش آب سرد بعد از تمرین,دوش گرفتن قبل از مسابقه,دوش گرفتن بعد از پیاده روی,دوش گرفتن با آب سرد

شستن بدن زیر آب خنک، فقط ذهن خسته‌تان را آرام نمی‌کند. محققان می‌گویند گرفتن دوش آب سرد، بسیاری از کارهای سخت را آسان می‌کند و روز بهتری را به شما هدیه می‌کند. پس اگر به دلیل خاصی از رفتن زیر آب خنک منع نشده‌اید، در این روزها حتما دوش آب سرد بگیرید.

می‌خواهید سرم بزنید؟

قبل از انجام کار دردناکی مثل سرم زدن و… دوش آب سرد بگیرید. محققان می‌گویند این کار تحمل بدنتان را در برابر درد بیشتر می‌کند. گذشته از این، اگر از دردی مزمن رنج می‌برید، رفتن زیر آب سرد می‌تواند اقدام مفیدی باشد و درد را ملایم‌تر کند.

غصه‌ها روی سرتان آوار شده؟

احساس افسردگی می‌کنید یا اینکه مضطرب و کلافه‌اید؟ می‌توانید غم‌هایتان را زیر آب سرد بشویید و اضطرابتان را با این کار کمتر کنید. محققان می‌گویند رفتن زیر آب سرد برای کسانی که احساس افسردگی می‌کنند (نه آن‌ها که به اختلال افسردگی مزمن و حاد دچارند) مفید است و به نوعی خاصیت ضدافسردگی دارد. از طرف دیگر آب‌خنک اضطراب‌کش هم هست و در بهبود خلق‌وخو موثر است.

امتحان دارید؟

شب‌کارید و باید ساعت‌های بیشتری کار کنید؟ یا اینکه امتحان دارید و در ساعات تمام شدن کارتان باید با هوشیاری درس بخوانید؟ از آب سرد کمک بگیرید تا عملکردتان بهتر شود. به گفته محققان دوش آب سرد هوشیاری را بیشتر می‌کند و می‌تواند مانند نوشیدن قهوه بر عملکرد بدن تاثیر بگذارد. از نظر محققان با این کار می‌توان تمرکز را نیز بیشتر کرد.