درمان درمان دندان درد

راه های درمان دندان درد های سینوسی

سینوس‌ها حفره‌های هوایی هستند که در جمجمه قرار دارند. ملتهب شدن سینوس‌ها را سینوزیت می نامند. در جمجمه تعداد زیادی سینوس وجود دارد، اما جفت سینوس هایی که در فک بالایی پشت استخوان‌های پشتی چشم قرار گرفته‌اند، می توانند باعث دندان‌درد ‌شوند.

نوک ریشه دندان‌های آسیای بالایی به حفره سینوسی بسیار نزدیک است و این نزدیکی، موجب می‌شود که سینوزیت اغلب با دندان‌درد اشتباه گرفته شود. علاوه بر این مایعاتی که در سینوس‌ها جمع می‌شوند فشار را در آن‌ها افزایش داده و درد ایجاد می‌کنند.

علایم دندان‌ درد سینوسی چه هستند؟

اگر این شرایط را دارید، احتمالاً به دندان‌درد سینوسی مبتلا هستید:

در تعدادی از دندان‌های فک بالا همزمان احساس درد می‌کنید. دندان ‌دردی که در اثر سینوزیت ایجاد می‌شود را به سختی می‌توان به یکی از دندان‌ها نسبت داد و در این مواقع تعدادی از دندان‌ها با هم شروع به درد می‌کنند.
به تازگی سرماخوردگی، آنفولانزا، خشکی یا آبریزش مجاری بینی مبتلا شده‌اید،
به آلرژی مبتلایید
سردرد یا گوش‌درد دارید،
در قسمت گونه‌ها یا سینوس‌هایتان احساس سنگینی می‌کنید
درد سینوسی زمانی که سرتان را تکان می‌دهید، راه‌ می‌روید، می‌پرید و سرتان را بالا و پایین می‌برید بیشتر می‌شود

چگونه دندان‌ درد سینوسی را درمان کنیم؟

اغلب زمانی که تورم سینوس‌ها کمتر بشود، این دندان‌درد نیز بهبود می یابد، با این وجود یک عفونت سینوسی ممکن است برای ریشه کن شدن نیاز به یک دوره درمانی آنتی ‌بیوتیک داشته باشد.همچنین اسپری‌های بینی و داروهای دیگر هم برای از بین بردن عفونت توصیه می‌شوند. فراموش نکنید قبل از خود درمانی برای بهبود عفونت سینوسی حتما با پزشک مشورت کنید.

توجه داشته باشید

یک دندان‌درد سینوسی ممکن است بسیار شبیه به دندان‌دردی باشد که در گذشته داشته‌اید و به سینوس ‌هایتان مرتبط نبوده است. مراجعه به یک دکتر دندان‌پزشک و گرفتن عکس رادیوگرافی می‌تواند وجود هر گونه مشکلی از جمله پوسیدگی یا عفونت را در دندان های شما نشان بدهد. پزشک می‌تواند سینوزیت را تشخیص داده و آن را با آنتی‌بیوتیک‌ها و ضد احتقان ‌های بینی درمان کند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.