درمان خانگی و سنتی سردرد سرماخوردگی

داروی گیاهی برای سردرد شدید,درمان سردرد با دارچین,داروی گیاهی برای سردرد عصبی,درمان سردرد با ماساژ,داروی گیاهی سردرد میگرنی,قرص برای سردرد,درمان سردرد با طب سنتی,درمان دارویی سردرد

سردرد سرماخوردگی،دلیل و درمان سردرد سرماخوردگی،دلیل سرما خوردن سر شما هرچه باشد، می‌توانید با راه‌های خانگی، سرعت درمانتان را بهبود ببخشید. کافی است پیشنهادهایی که در ادامه با شما در میان می‌گذاریم را عملی کنید.

درمان خانگی سردرد سرماخوردگی

 به بدنتان آب برسانید
انگار آب بر هر درد بی‌درمان دواست؛ البته اگر آبی که می‌خورید هم‌دمای محیط باشد و بیش از اندازه سردش نکرده باشید. برای آب‌رسانی به بدنتان و دفع سرماخوردگی، می‌توانید سراغ آب خالص بروید، یا اینکه در آن قرص جوشان حاوی ویتامین C را حل کنید. اما آنچه باید بدانید، این است که نوشیدن چای، قهوه و نوشیدنی‌های کافئین‌دار، نه‌تنها حالتان را بهتر نمی‌کند، که باعث دفع بیشتر آب از بدنتان می‌شود.

 آب‌نمک غرغره کنید
یکی از بهترین راه‌های تسکین سردرد و مبارزه با سرماخوردگی، غرغره کردن آب‌نمک است. کافی است یک قاشق نمک را در یک لیوان آب گرم بریزید و برای تسکین التهاب گلو و سینوس‌هایتان، آن را غرغره کنید و گاهی هم از بینی‌تان استنشاق کنید. شاید اولین باری که آب‌نمک را از بینی‌ بالا می‌کشید، احساس خوبی نداشته باشید، اما خیلی زود در این کار حرفه‌ای می‌شوید و به سریع‌تر درمان شدن مشکلتان کمک می‌کنید.

 بخور سرد
مرطوب نگه ‌داشتن هوا در این روزها می‌تواند به بهبود سریع‌ترتان کمک کند. پس یک دستگاه بخور سرد بخرید و در خانه یا اتاق کارتان بگذارید تا هم هوا ضدعفونی شود و هم سرماخوردگی‌ که این بار سر شما را نشانه گرفته، زودتر درمان شود.

حسابی استراحت کنید
یکی از بهترین راه‌های درمان سرماخوردگی، استراحت کردن است. تصور نکنید اگر یک روز مرخصی بگیرید و در خانه بمانید، به بی‌مسئولیتی متهم می‌شوید. شما با ننشستن پشت میز کارتان هم همکارهایی که احتمال دارد به بیماری‌تان مبتلا شوند را نجات می‌دهید و هم به بهبود سریع‌تر خودتان کمک می‌کنید. پس در روزهای ابتدایی بیماری، دور کارهای سنگین را خط بکشید.

 پماد نعناع
برای زودتر خوب شدن، دو پیشنهاد دیگر هم برای شما داریم. اول اینکه از داروخانه ژل حاوی نعناع و اکالیپتوس بخرید و آن را روی پیشانی و شقیقه‌ها و ناحیه سینوس‌هایتان بمالید. سپس با روسری برای چند ساعت سرتان را ببندید. دومین پیشنهادمان هم خرید پماد استنشاقی نعناع از داروخانه است. این پماد را بارها و بارها در طول روز بو کنید تا هرچه زودتر خوب شوید.