داروی گیاهی قند خون و دیابت

درمان قند خون با گیاهان دارویی,درمان قطعی قند خون,درمان قند خون بالا,کاهش قند خون با میوه,کاهش سریع قند خون,داروی گیاهی دیابت,درمان قند خون با بامیه,پایین آوردن قند خون در خانه

با مصرف این مواد غذایی قند خون‌تان را کاهش دهید،داروی گیاهی کنترل کننده قند خون،گیاهان دارویی برای دیابتی ها
قبل از آنکه دیابت چشم‌هایتان را از شما بگیرد، قبل از آنکه پاهایتان به خاطر این بیماری از دست برود و قلبتان از زدن بایستد، به فکر درمان این بیماری بیفتید. داروهایی که متخصصان برایتان تجویز می‌کنند را به‌موقع مصرف کنید، مرتب سطح قند خونتان را کنترل کنید و از این مواد غذایی بیشتر در رژیم روزانه‌تان استفاده کنید.
روغن‌زیتون
روغن‌زیتون یکی از بهترین مواد غذایی برای بیماران مبتلابه دیابت است. گذشته از این، اگر هنوز به این بیماری دچار نشده‌اید، با مصرف این روغن می‌توانید خطر ابتلا به آن را تا ۵۰ درصد پایین بیاورید.
انواع توت‌ها
برای تنظیم سطح قند خونتان، تا جایی که می‌توانید انواع توت را مصرف کنید. این میوه‌های سرشار از آنتی‌اکسیدان باعث می‌شوند انسولین به اندازه کافی در بدنتان تولید شود.
دارچین
دارچین ازجمله ادویه‌هایی است که کمک زیادی به بیماران دیابتی می‌کند. محققان می‌گویند اگر دیابتی‌ها هرروز یک قاشق چای‌خوری دارچین بخورند، قند خونشان کاهش می‌یابد و بدنشان به اندازه کافی انسولین تولید می‌کند.
لوبیا
مطالعات نشان می‌دهد دانه‌های لوبیا به کنترل سطح قند خون در افراد مبتلابه دیابت نوع ۲ کمک می‌کند. لوبیا سرشار از فیبر و پروتئین است و منیزیوم و پتاسیم فراوانی را هم در خود دارد.
هویج
مقدار قند موجود در هویج بسیار کم است و مصرف این گیاه سرشار از بتاکاروتن، به کاهش خطر ابتلا به دیابت و کنترل بهتر میزان قند خون کمک می‌کند.
ماست
یکی از بهترین مواد غذایی که دیابتی‌ها باید هرروز آن را مصرفش کنند ماست است. این ماده کم‌چرب و سرشار از پروتئین، کربوهیدرات کمی دارد و خطر دچار شدن به دیابت نوع ۲ را پایین می‌آورد و در صورت ابتلا هم عوارض آن را کاهش می‌دهد.

نخوردن قند با چای، حذف مربا از صبحانه یا کم کردن مصرف سیب‌زمینی، تنها کارهایی نیستند که برای کاهش قند خونتان باید انجام دهید. اگر به خیال خودتان رژیم غذایی سالمی را رعایت می‌کنید اما هنوز هم آزمایش‌ها از بالا بودن قند خونتان حکایت می‌کنند، این نکات را رعایت کنید.

به‌جای میوه خشک، میوه بخورید
نگویید میوه خشک همان میوه است و خوردنش ضرری ندارد. میوه‌های خشک قند بسیار بالایی دارند و به خاطر حجم کمشان، شما را به مصرف زیاد تشویق می‌کنند. بعید است که شما در طول روز چهار عدد سیب بخورید، اما وقتی پای سیب خشک به میان می‌آید، احتمال اینکه بیش از این میزان را هم مصرف کنید هست. میوه‌های خشک برای دیابتی‌ها مثل سم است. گرچه این میوه‌ها شکر افزوده‌ای ندارند، اما آب خود را از دست داده‌اند و بیشترین چیزی که از آن‌ها باقی مانده، قندی است که گرچه طبیعی است، اما مصرف زیادش برای شما مضر است.
در خیابان صبحانه نخورید
اگر برای صرف صبحانه وقت ندارید، روی دو تکه نان جو کمی پنیر بمالید و در راه میل کنید، اما صبحانه‌تان را از خیابان نخرید. وقتی گرسنه به خیابان می‌روید، احتمال اینکه جلوی یک پیراشکی‌فروشی توقف کنید یا به فکر خریدن یک لیوان ذرت مکزیکی بیفتید کم نیست. متخصصان می‌گویند کسانی که به وعده صبحانه‌شان اهمیت نمی‌دهند، بیشتر در دام مصرف خوراکی‌های مضر می‌افتند و قند، نشاسته و چربی سهم اصلی هله‌هوله‌هایی را تشکیل می‌دهد که از ابتدای روز تا زمان نهار مصرف می‌کنند.

روی غذا سس نریزید
سس‌های بسته‌بندی‌شده تنها از گوجه‌فرنگی تشکیل نشده‌اند. در آن‌ها میزان زیادی شکر به کار رفته و می‌توانند باعث بالا رفتن قند خونتان شوند. اگر این روزها رژیم سفت و سختی برای پایین آمدن قند خونتان گرفته‌اید، بهتر است دور مصرف سس‌های بسته‌بندی‌شده را خط بکشید و در صورتی که نمی‌توانید بدون سس غذا بخورید، لااقل در خانه با گوجه‌فرنگی تازه و کمی ادویه آن را درست کنید.

نان لواش نخورید
نان‌هایی که با آرد سفید درست شده‌اند، برای شمایی که قند خونتان بالاست مضر هستند. اگر نمی‌خواهید نان را به طور کامل از رژیم غذایی‌تان حذف کنید، لااقل سراغ گزینه‌های سبوس‌دار بروید. خوشبختانه این روزها در سوپرمارکت‌ها هم نان جو غنی‌شده پیدا می‌شود و اگر وقت ایستادن در نانوایی را ندارید، می‌توانید از این نان‌های بسته‌بندی‌شده استفاده کنید.

نظرات بسته شده است.