ضد آفتاب گیاهی و روش تهیه،خانگی،طبیعی

ضد آفتاب گیاهی شون,طرز تهیه کرم ضد آفتاب گیاهی,طرز تهیه ضد آفتاب خانگی,روغن کنجد ضد آفتاب,ضدآفتاب خانگی,روغن ضد آفتاب گیاهی,ضد افتاب طبیعی در طب سنتی,تهیه ضد افتاب خانگی,طرز تهیه کرم ضد آفتاب گیاهی,طرز تهیه ضد آفتاب خانگی,ضدآفتاب خانگی,روغن ضد آفتاب گیاهی,کرم ضد آفتاب گیاهی,محافظت از پوست در مقابل آفتاب به روش طب سنتی

ضد آفتاب گیاهی و روش تهیه آن،ساعت‌ها کار کردن در محیط باز، فقط خطر گرمازده شدنتان را بیشتر نمی‌کند، بلکه در صورت بی‌توجهی‌تان به نکات ایمنی تابستانی، پوستتان را هم آفتاب‌سوخته می‌کند. استفاده نکردن از کلاه، دستکش و کرم‌های ضدآفتاب می‌تواند در پایان روز پوستتان را تیره و دردناک کند. اما گذشته از رعایت نکات ایمنی که بارها از آن‌ها صحبت کرده‌ایم، با کمک برخی خوراکی‌ها در تابستان می‌توانید خطر آفتاب‌سوخته شدنتان را کمتر کنید.

طرز تهیه ضد آفتاب گیاهی و خانگی

ضد آفتاب چای سبز

به جای اینکه در تمام‌روز با مصرف چای سیاه به بدنتان کافئین وارد کنید، لااقل یکی دو فنجان چای سبز در روز مصرف کنید. بررسی‌ها نشان می‌دهد ترکیبات چای سبز می‌تواند بدن شما را در برابر تابش آفتاب مقاوم کند. گفته می‌شود کسانی که هرروز چای سبز می‌نوشند کمتر آفتاب‌سوخته می‌شوند و رد آسیب‌های ناشی از کار زیر آفتاب روی پوستشان باقی نمی‌ماند. البته چای سبز را نمی‌توانید به اندازه چای سیاه مصرف کنید و برای اینکه این نوشیدنی پرخاصیت به بدنتان آسیب نرساند، نباید بیشتر از دو فنجان در روز از آن بنوشید.

ضد آفتاب توت‌فرنگی

تابستان امسال تا جایی که می‌توانید انواع توت را میل کنید تا کمتر آفتاب‌سوخته شوید. البته تنها مصرف خوراکی این میوه‌ها باعث تقویت پوستتان نمی‌شود، بلکه اگر توت‌فرنگی را پوره کنید و چند دقیقه روی نقاطی از پوستتان که دچار سوختگی شده قرار دهید، می‌توانید شاهد بهبود سریع‌تر پوستتان باشید.

خیار

ماسک خیار یکی از موثرترین ماسک‌ها برای درمان آفتاب‌سوختگی است. اگر زیر تابش مستقیم خورشید کار می‌کنید، هرروز بعد از آمدن به خانه، یک خیار را تکه کنید و روی نقاط مختلف صورتتان بگذارید، تا پوست آسیب‌دیده‌تان زودتر ترمیم شود.

گوجه‌فرنگی

سعی کنید در سوپ و غذاهای دیگرتان پوره گوجه‌فرنگی تازه بریزید و با خوردنش آسیب‌هایی که به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید به پوستتان واردشده را درمان کنید. محققان در بررسی‌هایشان ثابت کرده‌اند کسانی که زیاد گوجه‌فرنگی می‌خورند، کمتر دچار آسیب‌های پوستی مثل آفتاب‌سوختگی می‌شوند.

ضد آفتاب آلوئه‌ورا

مطمئن باشید در عطاری محله شما هم برگ‌های بلند و پرخاصیت آلوئه‌ورا پیدا می‌شود. اگر پوستتان آفتاب‌سوخته شده، یکی از این برگ‌ها را به خانه بیاورید و بعد از شکستنش، عصاره آن را خارج کنید. قرار دادن عصاره آلوئه‌ورا روی پوست می‌تواند عوارض آفتاب‌سوختگی را کمتر کند.

نظرات بسته شده است.