درمان گیاهی کک مک

رفع لک‌های صورت,داروی گیاهی برای کک مک صورت و بدن,درمان کک و مک در طب سنتی,بهترین کرم برای رفع کک و مک,کرم کک و مک صورت,بهترین کرم برای رفع کک و مک,درمان کک و مک در طب سنتی,کرم کک و مک صورت,هزینه لیزر کک و مک صورت,کک و مک چیست,کک مک دست,درمان کک و مک با لیزر,از بین بردن کک و مک صورت با لیزر

کک و مک نتیجه طبیعی عمل سلول‌های رنگ‌ساز است و بیشتر در افرادی که پوست و موهای روشن و چشمانی رنگی دارند، شیوع پیدا می‌کند.
نقاطی از بدن که در معرض تشعشع آفتاب قرار می‌گیرد، بیشتر مبتلا به کک و مک می‌شود چون در اثر تابش آفتاب و اشعه ماورای بنفش، ملانین که از سلول‌های رنگ‌ساز پوست ترشح می‌شود، به شکل ناهماهنگ در سطح پوست جمع و موجب ایجاد کک و مک می‌شود.
به وجود آمدن کک و مک می‌تواند ۲ علت داشته‌ باشد؛ یا ژنتیک است یا به علت قرار گرفتن زیاد در مقابل آفتاب به وجود می‌آید. برخی افراد به طور ارثی مستعد کک و مک هستند و پوست صورت آنها پس از قرار گرفتن در آفتاب، به راحتی پر از کک و مک می‌شود که استفاده از ضد آفتاب برای آنها تأکید می‌شود.

درمان گیاهی کک و مک
لیمو ترش به علت داشتن اسید، لایه‌برداری بسیار موثر است که موجب سفید شدن پوست و کم رنگ شدن کک و مک پوست صورت می‌شود. این میوه در بسیاری از موارد موجب حذف دائمی لک‌های صورت خواهد شد.
لیمو ترش را روی پوست بمالید و پس از ۲ دقیقه با آب بشویید و خشک کنید. پس از چند روز لکه‌های کک و مک کمرنگ می‌شود. همچنین می‌توانید از ترکیب عسل و آبلیمو و جوانه گندم استفاده کنید. این مواد را با هم مخلوط کرده و به شکل خمیری روی پوست بمالید و پس از ۱۰ دقیقه بشویید.

 

برای درمان کک ومک در طب سنتی چه توصیه هایی شده است ؟
کک ومک به علت افزایش سودا به وجود می آید و پس از انجام  درمان های  معمول مانند لیزر بر می گردد  .بنابراین نیاز است تا علت اصلی از بین برود .برای درمان کک ومک مصرف آب پنیر مفید است. اگر فرد ی که دچار کک ومک است یبوست هم داشته باشد مصرف  روزانه خاکشیر با آب گرم هم مفید است .

نظرات بسته شده است.