درمان خانگی سرماخوردگی (دمنوش و خوراکی گیاهی)

دمنوش گلودرد,جوشانده برای سرماخوردگی کودکان,دمنوش گیاهی برای گلودرد,دمنوش برای سرفه,دمنوش سردرد,دمنوش برای سرماخوردگی در تابستان,دمنوش برای رفع سرفه,درمان خانگی سرماخوردگی کودکان,درمان سریع سرماخوردگی و گلودرد,درمان سرماخوردگی در منزل,درمان سرماخوردگی با عسل,درمان گیاهی سرماخوردگی,درمان سرماخوردگی شدید,درمان سرماخوردگی ویروسی,درمان سرماخوردگی با طب سنتی,درمان سریع آبریزش بینی,دمنوش برای سرماخوردگی کودکان

با سرد شدن هوا، اکنون بهترین زمان برای تهیه نوشیدنی های خانگی به منظور درمان سرماخوردگی، سرفه و گلودرد است. در این مطلب به نقل از ام اس ان، طرز تهیه  خانگی این نوشیدنی ها آموزش داده می شود. این داروها، شربتی تهیه شده از عسل،مرکبات، گیاهان و ادویه است. نتایج بررسی نشان
می دهد که عسل دارای خاصیت ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی است که با باکتری مقابله می کند. با افزودن ماده مغذی موجود در مرکبات، گیاهان و ادویه این دارو قوی تر می شود.

لیمو، زنجبیل و عسل.
لیمو، نعنا ع و عسل.
لیمو، رزماری و عسل.
نارنگی، هل و عسل

طرز تهیه:
این روش برای هر ترکیب قابل اجراست. نصف لیمو، نصف زنجبیل رنده شده و عسل را با هم در شیشه مخلوط کنید و خوب هم بزنید و بعد از ۴-۳ ساعت، قابل مصرف است. عسل آب مرکبات را بیرون می کشد و شربت آبکی می شود. شیشه در بسته را در یخچال قرار دهید و برای پرنگه داشتن آن می توان هر بار کمی عسل به آن اضافه کرد.
از آن جا که عسل نگه دارنده طبیعی خوبی است این شربت حد اقل ۲-۱ ماه می ماند. توصیه می شود هر چند ساعت ۲-۱ قاشق مربا خوری مصرف شود. اگر بلعیدن آن برای شما سخت است می توانید یک قاشق مرباخوری را به یک لیوان آب گرم  یا چای اضافه و میل کنید.

نظرات بسته شده است.