درمان گیاهی و خانگی کیست سینه (فیبروکیستیک)

درمان کیست سینه زنان,درمان فیبروکیستیک سینه,کیست سینه وبارداری,توده سینه زنان,کیست زیر بغل,داروگیاهی برای کیست,درمان سنتی و داروی گیاهی برای فیبروکیستیک
زمانی که پزشک پس از معاینه اعلام می‌کند بر آمدگی که در سینه‌ دارید تنها یک کیست است و نه تومور، گویی که دنیا را به شما داده اند. زیرا کیست‌ها بی‌ضرر است و درواقع به هیچ‌گونه درمانی هم نیازی ندارد و هر ازگاهی برحسب  چرخش قاعدگی یا میزان هورمون با آن روبه‌رو خواهید شد. آیا هنوز هم این کیست‌های بی‌ضرر باعث نگرانی شما می‌شود؟ به نقل از سایت ام اس ان و به گفته محققان با اتخاذ یک برنامه غذایی سالم می‌توانید از آن‌ها رهایی پیدا کنید.
سبزی چلیپایی
به دلیل داشتن سولفور مصرف این نوع سبزی، راه عالی برای خنثی کردن سموم بدن و از بین بردن کیست‌های بی‌ضرراست. تعداد زیادی از زنان می‌گویند مصرف کلم‌برگ، کلم بروکلی، کلم پیچ ، گل‌کلم و …  در کاهش دادن درد و حساسیت به لمس مربوط به کیست‌ها ارتباط دارد.
ویتامین A
برحسب برخی تحقیقات افزودن مواد غذایی حاوی ویتامین A بهترین راه پیشگیری از ایجاد کیست سینه است. بنابراین به مصرف مواد غذایی طبیعی حاوی این ویتامین روی بیاورید ازجمله سبزی‌های برگ‌های سبز مانند کلم پیچ، زردآلو، طالبی، فلفل دلمه‌ای قرمز .
ویتامین E
این ویتامین که مانع از پیری پوست می‌شود و التهاب را فروکش می‌کند، از بروز کیست هم  پیشگیری می‌کند. منابع طبیعی این ویتامین شامل اسفناج، تخمه، مغز میوه  ماهی ، کدوحلوایی و… است.
مواد غذایی کم ‌نمک
نمک بیش‌ازحد در بدن به احتباس آب منجر می شود  و  باعث تشدید کیست یا مستعد شدن فرد به کیست می شود. به همین دلیل است که باید روزی کمتر از هزار و پانصد میلی گرم نمک مصرف شود. به خوردن میوه و سبزی که به‌طور طبیعی کم‌نمک است روی بیاورید. همچنین به برچسب مواد غذایی حاضری که خریداری می‌کنید توجه کنید تا در مصرف نمک افراط نشود.
فیبر بالا
کارشناسان می‌گویند استروژن اضافه ( هورمون زنانه که در ایجاد کیست نقش دارد) از طریق مدفوع از بدن دفع می‌شود. نتایج بررسی ها نشان می دهد زنانی که هفته‌ای ۳ بار یا کمتر اجابت مزاج دارند  نسبت به بقیه  درمعرض خطر بالای کیست سینه قرار دارند. به همین دلیل است اتخاذ برنامه غذایی سرشار از فیبر می‌تواند به کنترل استروژن در بدن کمک کند. منابع طبیعی فیبر شامل میوه توتی،گلابی،جو دو سر، دانه کتان و… است.
چربی اشباع ‌شده پایین
مصرف چربی اشباع‌ شده برای بدن مضراست. این نوع چربی با تولید استروژن بیشتر باعث بروز کیست می‌شود. سعی کنید مصرف گوشت قرمز و گوشت به عمل آمده را کاهش دهید و به جای آن سینه مرغ یا بوقلمون بدون پوست مصرف کنید. همچنین ماهی غنی از اسید چرب امگا ۳ ،میوه و سبزی فراوان که فاقد چربی اشباع ‌شده است مصرف شود.
مایعات
از نوشیدنی‌هایی مانند نوشابه گازدار و قهوه پرهیز کنید زیرا علاوه برافزایش بروزکیست سینه علایم مربوط به آن را نیز تشدید می‌کند. مصرف آب بهترین راه سم‌زدایی از بدن است. آب‌میوه و سبزی  که در منزل تهیه می‌شود، بهترین منبع ویتامین، ماده کانی، فیبر و آنتی اکسیدان برای بدن است.

 

نظرات بسته شده است.