گیاهان دارویی برای تقویت استخوان ها

تقویت استخوان و مفاصل,تقویت استخوان شکسته,قرص برای تقویت استخوان,برای تقویت استخوان چه بخوریم,ورزش استخوان ساز,استحکام استخوان کودکان,راههای تقویت مغز استخوان,بهترین داروی گیاهی برای درمان پوکی استخوان,تقویت استخوان شکسته,تقویت استخوان و مفاصل,برای تقویت استخوان چه بخوریم,تقویت مغز استخوان,استحکام استخوان کودکان,داروی گیاهی برای تقویت استخوان

اگر زن باشید، حتی از شنیدن نام بیماری «پوکی استخوان» می‌ترسید اما وقتی زن کارمندی باشید که تمام‌روز در فضای بسته و بی‌بهره از نور مستقیم خورشید کار می‌کنید، ترستان از شنیدن این نام بیشتر هم می‌شود.
پوکی استخوان گرچه گریبان مردها را هم می‌گیرد، اما بیشتر سراغ خانم‌هایی می‌رود که یائسگی را پشت سر گذاشته‌اند. از نظر متخصصان، زمینه ژنتیکی، مصرف زیاد سدیم و کافئین، سیگار کشیدن، کمبود ویتامین B12 هم در کنار بی‌بهره بودن از نور مستقیم خورشید می‌تواند در ایجاد این بیماری دخالت داشته باشد.
آمارهای جهانی نشان می‌دهد که از هر ۳ زن بالای ۵۰ سال، یکی‌شان دچار این بیماری است و این مشکل یکی از دلایل اصلی ناتوان شدن زن‌ها در سال‌های بازنشستگی به شمار می‌رود.
اگر نمی‌خواهید دوران شیرین فراغتتان از کار، با شکستن و درد استخوان‌ها تلخ شود، از این مواد غذایی کمک بگیرید. شما با مصرف مرتب برخی گیاهان می‌توانید استخوان‌هایتان را بیمه کنید.

داروی گیاهی برای تقویت استخوان و بدن

 کلم‌ پیچ

فقط پروتئین بالای کلم‌پیچ نیست که می‌تواند میلتان به مصرف این گیاه معجزه‌بخش را بالا ببرد، انواع کلم ضدسرطان و سرشار از ویتامین‌های A، C،K  و آهن هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که کلم‌پیچ کلسیم بالایی هم دارد و از آنجا که منبع غنی ویتامین K هم به شمار می‌رود، می‌تواند سلامت استخوان‌ها را تضمین کند.

 شاهی

شاهی یکی دیگر از گیاهان برگ‌سبزی است که کلسیم بالایی دارد. این گیاه سرشار از ویتامین C هم هست و میزان کلسیم موجود در آن از شیر بیشتر است و با مصرف آن فولات فراوانی به بدنتان می‌رسانید.

 کلم‌بروکلی

از خوردن انواع کلم غافل نشوید تا بیماری‌های مختلف از شما دور بمانند. در صورتی که بیشتر به مصرف کلم‌بروکلی رو بیاورید، نه‌تنها به دفع سموم بدنتان کمک می‌کنید بلکه ویتامین‌های A و K و D را هم به بدنتان می‌رسانید و گذشته از حفظ استحکام استخوان‌هایتان، سوخت‌وساز بدن خود را هم تنظیم می‌کنید. بررسی‌ها نشان می‌دهد که شلغم، جعفری و بامیه هم می‌توانند به استحکام استخوان‌ها کمک کنند.

 سویا

در صورتی ‌که به خاطر مشکلات گوارشی نمی‌توانید به اندازه لازم شیر بخورید، سویا میل کنید. سویا منبع غنی از کلسیم است که می‌تواند سلامت استخوان‌های شما را حتی در سال‌های بعد از یائسگی تضمین کند.

 آجیل و مغزها

هرچقدر از تاثیر آجیل بر سلامت بگوییم کم گفته‌ایم. این دانه‌های سرشار از آنتی‌اکسیدان هم ضدسرطان هستند، هم سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند و هم به خاطر کلسیم بالایی که دارند، از استخوان‌ها محافظت می‌کنند. متخصصان می‌گویند اگر آجیل بخورید، به جای پایین آمدن جذب کلسیمتان، صاحب استخوان‌هایی قوی می‌شوید. بادام، آجیل برزیل، دانه کنجد و دانه آفتابگردان ازجمله منابع بزرگ کلسیم هستند.

 انجیر خشک + آلو

اگر هنوز فصل انجیر نیامده نگران نباشید؛ با مصرف هرروزه انجیر خشک می‌توانید ذخیره کلسیم بدنتان را تامین کنید. گذشته از این، با خوردن آلو هم می‌توانید به بدنتان کلسیم برسانید و استخوان‌هایتان را تقویت کنید. پس به جای هله‌هوله‌های ناسالم، در میانه روز انجیر و آلوی خشک میل کنید.

نظرات بسته شده است.