راهکار درمانی برای رفلاکس

درمان های خانگی و گیاهی برای بهبود رفلاکس معده

روش های مختلف گیاهی برای درمان رفلاکس وجود دارد؛ اما باید مراقب باشید. ابتدا با پزشک خود در مورد این مواد و روش ها صحبت کنید. معمولاً داروهای گیاهی امن هستند اما بهتر است ابتدا مطمئن شوید استفاده از آنها برای شما مشکلی ایجاد نمی کند. با استفاده از این روش ها و تغییر شرایط زندگی تان می توانید بهبود قابل توجهی را در رفلاکس تجربه کنید.

اگر باردار هستید و می خواهید از داروهای گیاهی برای بهبود رفلاکس استفاده کنید، ابتدا باید با پزشک تان مشورت کنید زیرا ممکن است این داروها و موادگیاهی به جنین تان صدمه بزنند.

آب آلوئه ورا را امتحان کنید

آلوئه ورا فقط برای پوست و قسمت های خارجی بدن مناسب نیست؛ بلکه دارای خواص درمانی مفیدی برای بدن است. سعی کنید آب آلوئه ورای طبیعی بخرید.

نصف فنجان آب آلوئه ورا را در یک لیوان آب بریزید و بنوشید. می توانید این معجون را در طول روز کم کم بنوشید، اما توجه داشته باشید که آلوئه ورا خاصیت ملینی دارد بنابراین سعی کنید آن را به 1 تا 2 فنجان در روز محدود کنید. این معجون می تواند التهاب را کاهش داده و به طور طبیعی اسید معده را خنثی کند.

سرکه سیب را امتحان کنید

ممکن است تعجب کنید و مخالف آنچه تا به حال فکر می کردید باشد اما خوب است بدانید که سرکه سیب طبیعی می تواند به رفع رفلاکس و سوزش سر دل کمک کند.

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب طبیعی را به یک لیوان آب اضافه کرده و به خوبی آنها را مخلوط کرده و بنوشید. باید توجه داشته باشید که سرکه های دیگر نمی تواند مشکل شما را برطرف کند و ممکن است حتی مشکل را بدتر کند. از سوی دیگر خوردن سرکه در حالت عادی سبب تحریک بیشتر و التهاب مری می شود.

شربت مرکبات درست کنید

شما می توانید با میوهای خانواده مرکبات یک نوشیدنی مانند لیموناد درست کنید که به برگشت اسید یا رفلاکس شما کمک می کند. آب یک لیمو شیرین یا ترش را به یک لیوان آب اضافه کنید و برای اینکه کمی شیرین شود، می توانید مقداری عسل به آن اضافه کنید.

این نوشیدنی را می توانید قبل و هنگام غذا یا بعد از آن مصرف کنید. برای اینکه نوشیدنی جالب تری درست کنید می توانید آب دو نوع میوه را با هم مخلوط کنید.

اسیدهای اضافی موجود در این شربت ها به بدن شما این پیغام را می دهند که تولید اسید زیاد و اضافی را متوقف کند که به آن فرایند مهار بازخورد گفته می شود. لازم به ذکر است که مصرف مرکبات در شرایط عادی می تواند رفلاکس و التهاب مری را تشدید کند.

سیب بیشتری مصرف کنید

ضرب المثل های قدیمی می گویند که هر نفر باید هر روز یک سیب بخورد. سیب برای شما بسیار مفید است و به بهبود رفلاکس کمک می کند. پکتین موجود در پوست سیب به عنوان یک آنتی اسید طبیعی عمل می کند. اگر دوست ندارید سیب را به تنهایی مصرف کنید، می توانید آن را به سالاد اضافه کنید.

چای زنجبیل بنوشید

زنجبیل به عنوان یک ضد التهاب و یک عامل آرام بخش برای معده است. همچنین می تواند تهوع و استفراغ را نیز بهبود بخشد. یک قاشق چایخوری زنجبیل تازه را به یک لیوان آب جوش اضافه کنید و بگذارید تا 5 دقیقه بماند.

این کار را چند بار در طول روز انجام دهید. این نوشیدنی را 20 تا 30 دقیقه قبل از غذا بخورید. می توانید آن را به صورت کیسه ای در بیاورید و آن را با چای مصرف کنید.

انواع دیگر دم کرده ها را امتحان کنید

می توانید از انواع دیگر دم کرده ها برای بهبود رفلاکس استفاده کنید. زعفران به کاهش و بهبود رفلاکس کمک زیادی می کند؛ دم کرده رازیانه نیز بسیار مفید است.

یک قاشق چایخوری رازیانه را کوبیده و به آن یک لیوان آب جوش و برای بهبود طعم، مقداری عسل اضافه کنید و روزی 2 تا 3 بار حدود 20 دقیقه قبل از غذا بخورید. همچنین می توانید دم کرده خردل استفاده کنید؛

خردل یک ضد التهاب و خنثی کننده اسید معده است. بابونه نیز به عنوان یک ضد التهاب می تواند باعث خنثی شدن اسید معده شود و می توانید آن را به صورت دم کرده استفاده کنید. ریشه شیرین بیان نیز یکی دیگر از گیاهان مفید برای این بیماری است که می تواند کمک شایانی به شما بکند.

دیگر درمان های خانگی رفلاکس معده را امتحان کنید

آدامس بجوید
بعد از غذا یک تکه آدامس بدون قند در دهان تان بگذارید و آن را بجوید. به نظر می رسد، جویدن آدامس غدد بزاقی را به ترشح بزاق تحریک می کنند و از آنجایی بزاق حاوی بی کربنات است می تواند اسید معده را خنثی کند.

آدامس شیرین نجوید زیرا ممکن است باعث ترشح اسید در معده شما شود. همچنین می توانید آدامس کندر بجوید که از صمغ درخت کندر به دست می آید. این ماده دارای خواص ضد باکتری است که باعث از بین بردن عفونت هلیکوباکتر پیلوری می شود. این باکتری باعث زخم معده و ترشح کردن بیش از حد می شود.

تکنیک heel drop

این تکنیک یک رویکرد کایروپراکتیک است که در فتق هیاتال مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند در کاهش رفلاکس موثر باشد. هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید یک لیوان آب ولرم بنوشید؛

همانطور که ایستاده اید، بازوهای تان را صاف کرده و به دو طرف ببرید و از قسمت آرنج آنها را خم کنید. سپس دو دستتان را تا نزدیک سینه تان بالا بیاورید؛ روی انگشتان پای تان بالا بیایید و سپس خود را روی پاشنه پاها رها کنید؛ ۱۰ بار این کار را تکرار کنید.

بعد از دهمین باری که روی پاشنه پا فرود آمدید، بازوهای تان را بالا نگه دارید و برای ۱۵ ثانیه کوتاه، سریع و سطحی نفس بکشید. هر روز صبح این کار را انجام دهید تا مشکل تان تسکین یابد. به نظر می رسد این فرایند معده و دیافراگم تان را رها کرده و بنابراین فتق در کار مری تداخل ایجاد نمی کند و به آن فشاری وارد نمی کند.

از روغن نارگیل استفاده کنید

روغن نارگیل دارای خواص ضد باکتری است که می تواند به تسکین رفلاکس معده کمک کند. ممکن است رفلاکس اسید به دلیل عفونت هلیکوباکتر پیلوری در معده باشد بنابراین به این درمان خانگی پاسخ خوبی می دهد. به خاطر داشته باشید که هلیکوباکتر پیلوری اغلب با رفلکس ازوفاژیت مرتبط است.

یک دوم قاشق غذا خوری روغن نارگیل را در آب پرتقال مخلوط کنید یا اگر می توانید، بدون اینکه چیزی به آن اضافه کنید،‌ سه بار در روز بخورید. همچنین می توانید آن را به یک یا دو قاشق غذاخوری سه بار در روز برسانید و هنگامی که علائم فروکش کرد، مصرف آن را متوقف کنید.

محصولات پروبیوتیک را امتحان کنید

پروبیوتیک ها باکتری هایی هستند که به طور معمول در روده انسان یافت می شوند و شامل مخمر ساکرومایسس بولاردی، کشت هایی از لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم ها می باشند.

این باکتری های خوب که به طور طبیعی در روده تان یافت می شوند، سلامت کلی شما را ارتقا داده و به سلامت معده تان نیز کمک می کنند. شما می توانید به راحتی و با خوردن ماست های حاوی مخمر و باکتری های فعال در آنها، پروبیوتیک مصرف کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.