چگونه می توان هموروئید را در دوران بارداری درمان کرد؟

درمان گیاهی بواسیر در بارداری,درمان سریع یبوست در بارداری,مصرف پماد آنتی هموروئید در بارداری,بواسیر و زایمان طبیعی,درمان یبوست بارداری در طب سنتی,خطرات یبوست در بارداری,پماد رکتول در بارداری,درمان گیاهی یبوست در بارداری

هموروئید hemorrhoid یا بواسیر در واقع عبارت از وریدی های دردناک و متورم مقعد anus و راست روده rectum است. برای تسکین درد هموروئید یا بواسیر در دوران بارداری می توان کارهای زیر را انجام داد:

نشستن در آب گرم: لگن یا وان را پر از آب گرم کرده و روزی چند بار در آن بنشینید.

قطره گیاهان قابض. یک تکه پنبه تمیز را به قطره یکی از گیاهان قابض مانند هاماملیس یا MG آغشته کرده و به منطقه مقعد بمالید. مرتب پنبه را عوض کنید

قطره MG و گاه هاماملیس در غالب داروخانه ها موجود است و بدون نسخه عرضه می شود.

استفاده از یخ . برای تسکین تورم ، روزی چند مرتبه کیسه یخ یا کمپرس سرد روی مقعد بگذارید.

منطقه مقعد را پاکیزه نگاه دارید. استفاده از کاغذ توالت های مرطوب، راحت تر از کاغذ توالت های خشک است. از انواعی استفاده کنید که معطر نبوده یا دارای الکل نیستند یا از باندهای طبی استفاده نمائید که اختصاصاً برای افراد دچار هموروئید تهیه شده اند.

پرهیز از نشستن به مدت طولانی. نشستن سبب وارد آمدن فشار بر وریدی های مقعد و راست روده می گردد . اگر می توانید،به پهلو دراز بکشید یا بایستید. در صورتی که باید بنشینید، مرتب بین فاصله های نشستن بایستید.

از داروهای بدون نسخه هموروئید استفاده کنید. از پزشک خود بخواهید کرم هموروئیدی تجویز نماید که مصرف آن در دوران باردرای مطمئن باشد. به یاد داشته باشید که کرم های هموروئید بیماری زمینه ساز را درمان نمی کند و فقط درد هموروئید موجود را آرام می نماید.

باید به یاد داشت که یبوست در ایجاد بواسیر دوران بارداری دخیل است. برای تسکین یا پیشگیری از یبوست می توان موارد زیر را در نظر داشت:

مقدار کافی فیبر در جیره غذایی خود بگنجانید

به مقدار فراوان آب و سایر مایعات بنوشید

فعالیت جسمی را در زندگی معمولی روزانه خود در نظر داشته باشید.

از پزشک خود بخواهید مکمل های حاوی فیبرونرم کننده مدفوع تجویز کند.

اگر این پیشنهادها موثر واقع نشد و یا وضعیت موجود وخیم تر شد و یا خونریزی پدید آمد به پزشک مراجعه کنید. در این حالت ممکن است پزشک دارویی، نسخه کند. بعد از زایمان ، بواسیر از بین خواهد رفت. در صورتی که هموروئید بعد از زایمان بر جای بماند، ممکن است درمان جراحی لازم باشد.

نظرات بسته شده است.