درمان شوره سر با روغن زیتون

درمان خانگي شوره سر,خواص روغن زیتون برای پوست صورت,روغن زیتون برای پرپشت شدن مو,آیا روغن زیتون پوست را تیره میکند,روغن زیتون برای خشکی پوست سر,خواص روغن زیتون برای مو
شوره سر اغلب به عنوان درماتیت سبوره ، شناخته می شود با اینکه بین درماتیت سبوره و شوره تفاوت هایی وجود دارد اما دارای نشانه های یکسانی هستند . که یکی از مشکلات شایع پوست سر بوده ، که معمولا با پوسته ریزی سر همراه است . شوره سر معمولا موجب خارش سر می شود . شوره قطعاتی ریز ، پولک مانند و تقریبا گرد است که معمولا روی هم جمع شده و از پوست سر جدا می شود . هرچند شوره سر مسری نیست و معمولا مشکلی جدی ایجاد نمیکند ، اما می تواند باعث ناراحتی و خجالت فرد شود .

علائم و نشانه های شوره سر

علائم و نشانه های شوره در اکثر افراد به راحتی فابل تشخیص است . با دانستن نکات زیر شما می توانید بفهمید چه کسانی شوره دارند:
1 ) احساس چربی ، و مشاهده تکه های سفید بر روی مو
2 ) احساس خارش پوست سر
3 ) مشاهده تکه های سفید ( پوست مرده سر ) به صورت مکرر بر روی لباس های خود

دلایل ایجاد شوره
دلایل مختلفی وجود دارد که باعث بوجود آمدن شوره سر می شود . شوره معمولا زمانی دیده می شود که پوست سر شما به شدت خشک شود ، هر چند شوره می تواند به دلیل چرب بودن بیش از حد پوست سر هم اتفاق بیافتد .
موارد زیر جزو مشهورترین عوامل در بروز شوره می باشند :

1 ) پوست خشک
فقدان رطوبت کافی در پوست شما باعث می شود که پوست سر به شدت خشک شود و به همین دلیل پوسته ها و سلول های مرده بر روی سر باقی می مانند . سرمای هوای زمستان ، به همراه اتاق های گرم یکی از دلایل معمول خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر و در نتیجه شوره زدن سر می باشد .

2 ) درماتیت سبوره ( پوست چرب )
این مشکل یکی از شایع ترین دلایل شوره بوده و نشانه آن سرخی ، چربی و پوشیده شدن پوست با شوره ها و پوسته های زرد و سفید است . درماتیت سبوره ممکن است بر روی پوست سر و سایر نقاط همچون زیر بغل ، کشاله ران ، ابرو ، کناره بینی و پشت گوش تاثیر گذارد .

3 ) بهداشت فردی
اگر شما مرتب سرتان را با شامپو به اندازه کافی نشویید ، چربی و سلول های جمع شده بر روی پوست سر ، باعث شوره می شود . همچنین افرادی که مرتبا موهای خود را شانه نکرده و یا برس نمی کشند ، در خطر بیشتری برای ابتلا به شوره سر هستند . چراکه شانه و برس به ریختن پوست های مرده و جلوگیری از شوره زدن آن ها کمک می کند .

4 ) مشکلات پوستی
افراد دچار مشکلات پوستی همچون اگزما و یا پسوریازیس در خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری شوره پوست هستند . همچنین بعضی از مشکلات قارچی هم باعث شوره سر می شود .

از دیگر عوامل موثر می توان به موارد زیر اشاره کرد :
– اختلالات هورمونی
– استرس بیش از حد
– عدم تغذیه مناسب
– وراثت
– کمبود خواب
– خستگی بیش از حد
– واکنش های آلرژیک

جلوگیری از ایجاد شوره

رعایت بیشتر پاکیزگی و نظافت : حداقل باید هفته ای 1 تا 2 بار موهای خود را بشویید .

توقف خاراندن سر : به هیچ وجه نباید سر خود را مداوم بخارانید و اگر عادت به خاراندن سر دارید باید این کار را به حداقل برسانید تا وضعیت به حالت طبیعی بر گردد .

برای درمان شوره سر با روغن زیتون ابتدا موهایتان را با آب گرم مرطوب و نم دار کنید. وقتی موهایتان مرطوب باشد می توانید مطمئن باشید که روغن مستقیماً پوست کف سر شما را درمان می کند و چون فولیکول ها مرطوب شده اند و دیگر روغن را مصرف نمی کنند در مرحله دوم روغن را گرم کنید.

روغن گرم بهتر می تواند پوست خشک و شوره زده کف سر شما را درمان کند. موهایتان را به چند قسمت تقسیم کنید و روغن زیتون گرم (نه آنقدر گرم که موها و پوست سر را بسوزاند) را روی تمام پوست کف سر ماساژ دهید.

درمان شوره سر با روش گیاهی

سر را با یک حوله یا کلاه حمام بپوشانید و اجازه دهید روغن زیتون گل زیتون روی پوست شما بماند تا به خوبی پوست را تغذیه کند سپس موها را با شامپو بشویید.
بعد از این درمان به هیچ وجه برای خشک کردن موها از سشوار استفاده نکنید و اجازه دهید موها با جریان هوا خشک شوند. سشوار باعث به وجود آمدن شوره سر و سایر مشکلات برای کف سر می شود.موهای سالم و براق با روغن زیتون گل زیتون !

نظرات بسته شده است.