تیماسین (نحوه مصرف،فواید و عوارض دارویی)

شربت تیماسین برای کودکان,قیمت شربت تیماسین,خواص شربت تیماسین,شربت تیماسین چیست؟,شربت ارگاتیموس,شربت گیاهی تیمکس,شربت گیاهی ضد سرفه پروسپان,شربت خلط آور قوی

شربت تیماسین یک شربت گیاهی است  که که از عصاره هیدروالکلی مرزنجوش و آویشن ساخته شده است و در درمان سرفه های خشک و مزمن و رفع علایم سرماخوردگی، آنفولانزا، گلودرد، کمک به درمان برونشیت و ناراحتی های تنفسی (آسم) استفاده می شود.

اجزا فرآورده: عصاره هیدروالکلی مرزنجوش و آویشن
ماده موثره: تیمول، کاراکرول، ژرانیل، آلفا پینن، آلفا ترپینن
شربت تیماسین یک شربت گیاهی است که از عصاره هیدروالکلی مرزنجوش و آویشن ساخته شده است.تیمول و کاراکرول که معمولا عمده ترین نرکیبات فنلی موجود در مرزنجوش وحشی می باشد دارای خواص ضد قارچ، خلط آور، مدر و افزاینده ترشح صفرا توسط کبد بوده و نیز اثرات آنتی هیستامیک داشته و همچنین اضافه کردن عصاره آویشن موجب افزایش اثربخشی آن گردیده است.

این شربت در درمان سرفه های خشک و مزمن، رفع علایم سرماخوردگی، آنفولانزا، گلودرد، کمک به درمان برونشیت و ناراحتی های تنفسی (آسم) استفاده شده است و یک سرفه قوی و خلط آور مناسب و موثر گیاهی محسوب می شود.

موارد مصرف
ضدسرفه، خلط آور، رفع برونشیت و آسم

مقدار مصرف
بزرگسالان: روزی ۳-۴بار، هربار یک قاشق غذاخوری (معادل ۱۰ میلی لیتر( اطفال: روزی ۳-۴ بار، هربار یک قاشق مرباخوری (معادل ۵ میلی لیتر(

عوارض جانبی
مصرف بیش از حد مجاز این فرآورده ممکن است منجر به التهابات منطقه ای در مجرای گوارشی شود. در افراد حساس به صرف داروهای گیاهی باعث ایجاد تهوع می گردد. ولی تا کنون هیچگونه عارضه جانبی دیگر گزارش نشده است.

موارد منع مصرف و احتیاط
موارد منع مصرف: در بارداری و شیردهی،حساسیت به مصرف فرآورده های گیاهی و در ناراحتی های شدید گوارشی نباید استفاده شود. موارد احتیاط و شرایط نگهداری: از زمان باز شدن درب بطری دارو تا یکماه باید مصرف شود.

هشدار و تداخل دارویی
تداخلات دارویی: از مصرف همزمان این دارو با فرآورده های آنتی اسید باید خودداری شود.