روش مفید برای ترک سیگار

سندرم ترک نیکوتین (روشهای درمانی)

زمانی که شما برای ترک سیگار اقدام می کنید، لازم است در مورد سندرم ترک سیگار اطلاعات کافی داشته باشید، زیرا این سندرم می تواند شانس شما را در دور ماندن از سیگار و دخانیات کاهش دهد.

برنامه هایی که ترکیبی از رفتاردرمانی و استفاده از داروها باشد، در ترک سیگار به شما کمک می کند. پزشک ممکن است از داروهای نیکوتینی یا سایر داروها، فروارده های جایگزین نیکوتین مانند، قرص ها، آدامس و …، جایگزین های نیکوتین از نوع استنشاقی یا استنشاقی دهانی برای شما استفاده کند.

پزشک ممکن است از داروهایی ضد افسردگی در کنار داروهایی که جایگزین نیکوتین هستند در درمان استفاده کند. داروی دیگری مانند varenicline) با نام تجاری (Chantix وجود دارد که می تواند مکانیسم های لذت بخشی نیکوتین در مغز را مسدود کند.

اثرات کوتاه مدت و بلند مدت تاثیر Chantix نسبت به bupropionin در یک مطالعه نشان داده شد. قبل از شروع مصرف این دارو ، در مورد تاریخچه بیماری های قلبی عروقی و بیماری های روانی با پزشک خود مشورت کنید. Chantix ممکن است باعث تغییر رفتار یا افسردگی شما شود.

درمان های خانگی برای سندرم ترک نیکوتین

در بیشتر برنامه های ترک مصرف دخانیات، مراحل زیر برای ترک و کاهش ناخوشایندی از ترک نیکوتین، پیشنهاد می شود:

به مدت چند هفته رفتارهای خود را تحلیل کنید. توجه نمایید که چرا، چه وقت و کجا به مصرف دخانیات تمایل دارید.
دلایل خود را برای ترک دخانیات، در یک کاغذ یادداشت کنید.
زمان را برای ترک سیگار و دخانیات مشخص کنید.
از جایگزین هایی برای سیگار مانند آدامس های بدون قند، مداد یا خودکار برای نگه داشتن در دست استفاده کنید. از کارهایی که سبب تحریک شما به مصرف سیگار می شود، اجتناب کنید.
به عزم خود برای ترک سیگار پاداش دهید. با پول هایی که از مصرف نکردن دخانیات پس انداز می کنید، برای خود هدیه بخرید.
از غذا خوردن لذت برده و در طول ترک دخانیات از غذاهای کم کالری استفاده کنید.
اجازه ندهید بازگشت علائم ترک دخانیات، شما را از ادامه راهی که برای ترک آغاز کرده­اید، بازدارد.
هرگز سیگار نخرید.

چگونه می توانم از ایجاد علائم ترک نیکوتین جلوگیری کنم؟

اگر برای ترک دخانیات آماده هستید، با پزشک یا کارشناسان بهداشتی در مورد راه های امن ترک سیگار و کنترل وسوسه ناشی از کاهش نیکوتین بدن، مشورت کنید.

در مورد ضررهای سیگار و دخانیات با فرزندان خود صحبت کنید. بسیاری از افراد سیگاری، مصرف سیگار و دخانیات را از نوجوانی آغاز کرده اند. فشار همسالان، احساس نیاز به سرکشی و اطاعت نکردن از والدین یا احساس بالغ شدن با مصرف سیگار و دخانیات از دلایلی است که سبب مصرف دخانیات در نوجوانان می شود. کودکان افراد سیگاری بیشتر احتمال دارد در آینده دخانیات مصرف کنند.

اگر شما مصرف کننده دخانیات هستید و می خواهید از مصرف آن در فرزند خود پیشگیری کنید، بهترین کار این است که از خودتان آغاز کنید.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.