بارداری با رحم دو شاخ

هزینه عمل رحم دوشاخ,عکس رحم دوشاخ,رحم دوشاخ و زایمان طبیعی,علایم رحم دوشاخ,رحم دوشاخ نسبی,زایمان طبیعی با رحم دوشاخ,رحم دوشاخ و سقط جنین,رحم سپتوم دار

آیا بارداری با رحم دو شاخ امکان پذیر است؟در اینصورت بارداری در چه شرایطی سپری خواهد شد؟عوارض مربوط به این ناهنجاری مادرزادی چیست؟
امروزه به مدد پیشرفت علم پزشکی می توان بسیاری از مشکلات مربوط به بارداری را تشخیص داده و نسبت به رفع و درمان آنها اقدام کرد. ولی با این وجود یک چهارم بارداری ها با پیچیدگی های خاصی همراه بوده و در نتیجه دوران بارداری در شرایط ویژه ای سپری می شود.

ناهنجاری های مادرزادی رحمی از این جمله مشکلات به شمار می روند.

در این اختلالات آناتومیک رحمی که از دوران جنینی شکل می گیرند رحم در اشکالی غیر طبیعی به صورت تک شاخ، دوشاخ، سپتوم دار و … تکامل یافته است.
رحم دو شاخ از جمله شایع ترین ناهنجاری های رحمی به شمار رفته و در حدود نیمی از ناهنجاری های آناتومیک رحمی را در برمی گیرد.

جوش خوردن ناقص دو مجرای مولری باعث ایجاد یک رحم منفرد همراه با درجات متغیری از تفکیک دو شاخ رحمی می گردد.

در این اختلال که ناشی از عدم تکامل رحم در دوران جنینی است وجود دیواره ای در وسط رحم آن را به دو حفره مجزا تقسیم کرده است.

در این نوع ناهنجاری به جای آنکه رحم همانند مثلثی با قاعده پایین شکل گرفته باشد بیشتر به صورت دو حفره با نمای V شکل دیده می شود.

علت دقیق بروز اختلالات آناتومیک رحمی همچنان نامشخص است. علاوه بر آن میزان شیوع این ناهنجاری ها در میان خانم ها یک در صد است.