روغن گیاهی و طبیعی برای درمان پسوریازیس

پسوریازیس ،یک بیماری مزمن سیستم ایمنی بدن است که می‌تواند به‌دفعات عود کند و موجب اختلال التهابی شود. در مرحله اول، پوست را درگیر می‌کند و با به وجود آمدن سلول‌های پوستی اضافه روی لایه فوقانی ، پوست ضخیم و پوسته‌پوسته می‌شود.متأسفانه، به‌عنوان یک بیماری مادام‌العمر هنوز هیچ درمان دائمی در دسترس وجود ندارد.

اما با استفاده از چند درمان خانگی به نقل از سایت هلث نیوز می‌توان از برخی علایم آن مانند خارش التیام پیدا کرد.در این مطلب به چند نوع روغن طبیعی اشاره‌شده است که هرگز نباید به‌طور مستقیم به پوست مالیده شود و حتماً باید با آب رقیق شود.

می‌توان هنگام استفاده ۱۰-۶ قطره روغن را در یک قاشق غذاخوری شیر یا عسل حل کنید و به آب وان اضافه کنید. یا این‌که ۱۲ قطره روغن طبیعی را به ۳۰ میلی لیتر روغن‌پایه اضافه کنید و به پوست بمالید.البته قبل از هر کاری با پزشک خود مشورت کنید.

روغن گیاهی برای درمان پسوریازیس

ژل آلو ئه ورا
آلوئه وراعلاوه بر این‌که سوختگی، آفتاب ‌سوختگی و گزیدگی حیوانات را درمان می‌کند، پوست خشک را نیز مرطوب می‌کند. همچنین  می‌توان آن را به‌عنوان روغن‌پایه استفاده کرد.

کاندولا
روغن این گل که خاصیت سفت کننده و آبرسانی دارد می‌تواند از آسیب‌دیدگی پوست براثر محیط، پیری و تغییرات هوا پیشگیری کند.

روغن نعناع
خاصیت خنک‌کننده آن خارش و ناراحتی براثر خشکی را  تسکین می‌دهد. در صورت  اعتدال در مصرف ، مانع آسیب‌دیدگی پوست آزرده می‌شود.

روغن ‌پایه دانه آفتابگردان
با بهبود بخشیدن پوست، انعطاف‌پذیری و آبرسانی کلی در پوست به وجود می‌آید.

روغن شیرین‌بیان
این گیاه علایم این بیماری را از بین می‌برد. نتایج بررسی در سال ۲۰۱۳ نشان داده که شیرین ‌بیان رطوبت پوست را بهبود می‌دهد و خارش و خشکی را کاهش می‌دهد .