آموزش تصویری کار با تردمیل به روش صحیح

آموزش تصویری کار با تردمیل,صفحه نمایش تردمیل,آموزش تصویری استفاده از تردمیل,روش صحیح استفاده از تردمیل برای چربی سوزی,برنامه تردمیل برای چربی سوزی,برنامه استفاده از تردمیل,مدت زمان استفاده از تردمیل,روش استفاده از تردمیل,شیب تردمیل,قیمت دستگاه تردمیل بازرگانی لطیفی,سرعت تردمیل,لاغری شکم با تردمیل,مدت زمان استفاده از تردمیل,عوارض تردمیل,کیا با تردمیل لاغر شدن,لاغری با تردمیل در یک ماه

دویدن روی تردمیل، جزو ورزش‌های هوازی محسوب می‌شود که می‌توان آن را در ۲ نوبت ۱۵ دقیقه‌ای یا ۳ نوبت ۱۰ دقیقه‌ای در طول روز، انجام داد. این در حالی است که اگر شما اصول ابتدایی این نوع از دویدن را ندانید و آنها را رعایت نکنید، علاوه بر خستگی‌های مفرط، با دردهای موضعی مفصلی و عضلانی هم مواجه خواهید شد.این ارسال به نکته‌هایی درباره راه و رسم درست دویدن روی تردمیل، اشاره‌ای داشته‌ایم وحرکت‌هایی را به شما پیشنهاد کرده‌ایم تا با انجام آنها، هم بتوانید از این وسیله بهتر استفاده کنید، هم آسیب‌های احتمالی‌تان به حداقل ممکن برسند.
قبل از تمرین‌های تردمیل بخوانید
• هنگام دویدن، سر خود را پایین نیندازید. سرتان را بالا بگیرید، روبه‌رو را نگاه کنید و شانه‌ها را کمی عقب بدهید.
• درست وسط کمربند چرخشی تردمیل بایستید و بدوید.
• هنگام دویدن،‌ دسته‌های کناری تردمیل را نگیرید. مگر اینکه در حال افتادن از روی تردمیل باشید یا اینکه احساس کنید بدون کمک این دستگیره‌ها، قادر به حفظ تعادلتان نیستید.
• از خواندن مجله یا روزنامه، مطالعه کردن، برگرداندن سر برای صحبت با دیگران، تماشای تلویزیونی که حالت دویدن شما را تغییر دهد یا تکان دادن سر خود هنگام دویدن روی تردمیل خودداری کنید. این کارها باعث به هم خوردن تعادل و احتمال سقوط شما از روی کمربند چرخشی دستگاه می‌شود.
کفش مناسب
• یک کفش راحت ورزشی که کمی لژ داشته باشد و از پاهای شما حمایت کافی را بکند، بپوشید. از پوشیدن کفش‌های ساق‌دار، بدون پاشنه و تخت،‌ صندل یا دمپایی هنگام راه رفتن روی تردمیل پرهیز کنید. هرگز بدون کفش روی تردمیل ندوید. در غیراین صورت، فشار زیادی به کمر و زانوهایتان وارد خواهد شد.
• کفش مناسب برای دویدن روی تردمیل باید دارای برجستگی‌هایی در کف خود باشد تا از لیز خوردن احتمالی پیشگیری کند.
• حتما از بسته بودن بند کفش‌های بندی قبل از پا گذاشتن روی تردمیل و روشن کردن آن مطمئن شوید تا پیچیدن بندها دور پا، باعث سقوطتان نشود.
• از کفش‌های ورزشی کاملا تمیز برای راه رفتن روی تردمیل کمک بگیرید؛ کفش‌هایی که فقط برای همین منظور آنها را کنار گذاشته‌اید.
کمربند چرخشی تردمیل
• قبل از شروع دویدن روی تردمیل، کمربند چرخشی آن را بررسی کنید تا از قرار داشتن آن در مرکز دستگاه و در جای اصلی خود، مطمئن شوید. اگر کمربند، هنگام چرخش به یک سمت تمایل بیشتری داشت یا مدام روی لبه‌های کناری دستگاه شما سر می‌خورد، به‌هیچ عنوان و تا تعمیر چرخش درست کمربند توسط تکنیسین‌های مجرب،‌ از این دستگاه ورزشی استفاده نکنید.
• اگر هنگام دویدن روی تردمیل، متوجه لغزش‌های غیرطبیعی در کمربند چرخشی آن شدید، از ادامه ورزش دست بکشید و تعمیرکار دستگاه را خبر کنید.
یادتان باشد که
تنظیم سرعت یا Speed : با کمک این دکمه می‌توانید شدت چرخش کمربند چرخشی را با توجه به توان بدنی‌تان برای دویدن، تنظیم کنید. بهتر است شدت چرخش در روزهای ابتدایی کار با تردمیل، کندتر و به‌تدریج، تند شود.
تنظیم شیب یا Incline یا Degree : این دکمه هم در تنظیم شیب صفحه چرخشی به شما کمک می‌کند. بهتر است همیشه شیب ۱۸۰ درجه را برای دویدن انتخاب کنید؛ مگر اینکه نظر متخصص پزشکی ورزشی‌تان چیز دیگری باشد.

روش درست تردمیل زدن

تمرین اول
مشابه تصویر، پشت صندلی قرار بگیرید و برای حفظ تعادل روی صندلی تکیه کنید. با یک دست، پا را بگیرید و همزمان با بالا کشیدن پا، زانو را نیز به عقب بکشید. تمرین را برای هر پا ۳ مرتبه و هر مرتبه ۱۵ ثانیه حفظ کنید. استراحت بین هر مرتبه ۲۰ ثانیه است.
تمرین دوم
در وضعیت خوابیده به پشت یک پا را روی دیوار قرار دهید و بدن را به دیوار نزدیک کنید. برای هر پا ۳ مرتبه و در هر مرتبه ۱۵ ثانیه مکث کنید. استراحت بین هر مرتبه ۲۰ ثانیه باشد.
تمرین سوم
بنشینید و یک پا را از روی پای دیگر عبور دهید و زانو را به سمت شانه مخالف بکشید و اندکی بالاتنه را به همان جهت بچرخانید سپس برای سمت دیگر هم این حرکت را تکرار کنید.
تمرین را ۴ مرتبه و هر مرتبه ۱۵ ثانیه حفظ کنید.استراحت بین هر مرتبه تمرینی ۱۵ تا ۲۰ ثانیه باشد.
تمرین چهارم
مشابه تصویر با زانوهای خمیده روی صندلی بنشینید و پای راست را به صورت زانوی صاف بالا آورید و ۱۰ ثانیه در همین وضعیت نگه‌دارید. تمرین را با پای دیگر تکرار کنید و برای هر پا ۳ مرتبه انجام دهید. استراحت بین هر مرتبه ۲۰ ثانیه باشد.
تمرین پنجم
به دیوار تکیه دهید. پاشنه را حدود ۵۰ سانتی‌متر از دیوار فاصله بدهید و به آرامی تا وقتی که زانوها به زاویه ۹۰ درجه برسند پایین بیایید و دوباره به حالت اولیه برگردید. تمرین را ۳ مرتبه با ۱۲تکرار انجام دهید و بین هر مرتبه ۴۰ ثانیه استراحت کنید.
تمرین ششم
زانوها باید مطابق شکل خم شوند و کف پاها روی زمین قرار بگیرند. تلاش کنید تنه را حدود ۴۵ درجه بالا آورید و همراه با کنترل وزن تنه به آرامی به وضعیت شروع بازگردد. تمرین را ۳ ست و هر ست ۶ مرتبه تکرار کنید. استراحت بین هر مرتبه تمرین ۳۰ ثانیه باشد.

 

منبع:هفته نامه سلامت