ویتامین b17

از سال ۱۹۵۰ بوده که ترکیبی به نام amygdalin و نام تغییر یافته آن به نام laetrile یا ویتامین B17 میباشد.

گفته اند که برای درمان سرطان استفاده میشود. اگرچه این ترکیبات و مشتقات آن در هیچ مطالعه ای موثر در درمان سرطان تشخیص نشان داده نشده است. حتی در درصورت مصرف پتانسیل کشندگی هم دارند !!!!! چون این ترکیب در روده بر اثر بتاگلاکتوزیداز تجزیه می شود و از آن سیانید خارج می شود ، که این موجب عوارض غیرقابل پیش بینی و حتی پتانسیل کشندگی این ماده میشود هنگامی که به صورت خوراکی مصرف شود.ویتامین b17

گزارش های زیادی در مورد کسانی که برای درمان سرطان از این دارو استفاده کردند و از اثر سیانید این ماده مسموم شده اند مخابره شده است  اگرچه بعضی ها ادعا می کند که سیانید حاصل از متابولیسم این ماده بوسیله آنزیم میتوکندریایی rhodanese به thiocyanate تبدیل می شود، مثل این سایت!!!! اما باز این اشتباه است!!! که یکی از ان آزمایشهای خونی صورت گرفته ، میزان کم آنزیم rhodanese و… می باشد.

در واقع این ماده ابتدا نگه دارنده مواد گوشتی بوده که بعدا به عنوان داروی ضد سرطان به بازار آمده است!!!   تاریخچه این ۳۰ سال اخیر نشان میده که تبلیغات این ماده هم هر روز داره می کنه یک روز به عنوان درمان سرطان ، سپس به عنوان ویتامین ، یا به عنوان تسکین در سرطان و …. که هیچ کدام از این اثرات ثابت نشده!!! و در اخر این که به همین اکتفا می کنم که این ماده از سوی FDA غیر قانونی هست.

 

 

نویسنده:سعید کارگر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.